WPP

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

WPP

Postprzez Kimi » 20 mar 2012, o 22:50

Witam.
Jestem na etapie robienia licencji BC. Chciałbym wystartować na początku w WPP. I tu jest kilka pytań ( : Pierwsze to odnośnie budżetu. Ile by kosztował pełen sezon? A drugie to jaki samochód wybrać? Nie chce jeździć SC i CC, chciałbym coś z napędem na tył. Myślałem o E46, ale chce tez mieć frajdę z jazdy, żeby jak najwięcej osób miało takie same osiągi, jakaś klasa. Możecie coś doradzić?

Pozdrawiam

Windows 7 Firefox
Kimi Nie wiadomo :)
nowy

Re: WPP

Postprzez Marko » 21 mar 2012, o 09:16

Poczytaj tematy w tym dziale to dużo się dowiesz. Koledzy pisali ile, co kosztuje. Mysle, że na poczatek E30 lub E36 by ci wystarczylo.
Granica poślizgu kontrolowanego znajduje sie daleko za punktem w którym instynkt samozachowawczy ustepuje miejsca manii samobójczej.

Marko Mężczyzna
WRC

Postprzez Kimi » 21 mar 2012, o 17:40

A E46 sie im rowna?

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez Misza » 21 mar 2012, o 18:26

Na początek to chyba jednak najłatwiej, najtaniej i baaardzo dużo nauki dostarczy Ci klasa 1-N. Gotowe auto możesz dostać w 4 cyfrach, tak samo tanie koła itp., a stawka spora i taka, od której możesz się wiele nauczyć. Po roku-dwóch będziesz wiedział już dużo więcej i zdecydujesz bardziej świadomie, a samochód sprzedasz kolejnemu adeptowi :)

Windows XP Firefox
Misza Mężczyzna
WRC

Auto: Honda Civic Type R

Postprzez Kimi » 21 mar 2012, o 22:19

Misza a coś z napędem na tył? ( :

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez GMark » 22 mar 2012, o 00:14

Łatwiej by było nam doradzić gdybyś podał budżet jakim dysponujesz. Dużo mówisz o E46, tylko tu muszę zadać pytanie co masz na myśli przygotowanie E46 M3, czy 320i.
Jeśli 320i to tak naprawdę na moje oko nie ma dużej różnicy w szybkości między E36 a E46, ale w kosztach już różnice mogą być większe na niekorzyść nowszego modelu. Jeśli szukasz szybkiego niedrogiego auta rwd to myślę że E30 318is jest aktualnie najszybszą opcją, a na pewno szybszą opcją niż E46 czy E36 w dwu-litrówkach, tylko że nie jest to auto na wygranie swojej klasy w jakiej aktualnie startuje. Jeśli dysponujesz większym budżetem to E36 M3, jeśli ogromnym to E30 M3, możesz też i przygotować E46 M3 ale nie mam pojęcia jak tam wygląda sprawa homologacji FIA niby nie ma, ale te auta jeżdżą wszędzie ;)

Jeśli chcesz sie uczyć i rywalizować to tylko tam gdzie polecił Misza, albo wkręć się do nowego Picanto Cup.
BTCC - this is racing at its best

GMark Mężczyzna
A-grupa

Auto: be em fu

Postprzez Kimi » 25 mar 2012, o 22:04

Budżet, hmmm nie wiem. Powiem jakie plany miałem/ mam. Chciałem przygotować auto do 50 000zł. Chciałbym aby było to E46. Mam zamiar kupić rozbite E46 w coupe w silniku 2,0 170KM i jeździć nim sezon w WPP a w miedzy czasie szukać sponsorów żeby przejść do WSMP. Planowałem także zrobić modyfikacje, po jakimś czasie wrzucić tam silnik od M3 E46 i skrzynie sekwencyjna oraz podkręcić moc aby był konkurencyjny z innym mocnymi autami. Z czego się orientuje do w WSMP startuje parę Porsche GT3, Seat Leon Supercopa, ale także BMW M3 E46 wiec takie co ja bym chciał.

A odnośnie planów to tak, w tym roku licencja w przyszły weekend Słomczyn. Następnie przygotowanie auta do sezonu 2013.

Odnośnie Pucharu Kia-i to raczej nie. Kiedyś o tym myślałem ale koszta tam są znacznie większe niż w WPP przynajmniej ja tak sadze ( :

Mam też opcje żeby na VLN (Nordschleife) jeździć do Niemiec ale koszta są już spore. Na razie może WPP niech zostanie ( :

A tak chciałbym aby wyglądało :(
Obrazek

Aha i dzieki za wszelką pomoc ;-)

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez GMark » 30 mar 2012, o 21:12

Najpierw będziesz musiał zajrzeć w homologacje, bo coś mi się zdaje że E46 w wersji coupe nie posiada homologacji wyścigowej, chyba ma tylko w sedanie i w starszej wersji silnika dwu-litrówki o mocy 150KM. Po za tym do wyścigów raczej szuka się aut zadbanych bez przygód niż tzw "ulepy".
No i najważniejsze, nie chce Cię zniechęcać ale nie nastawiałbym się na znalezienie jakiegokolwiek sponsora który wyłożyłby grubsze pieniądze, w ogóle aktualnie takiego by sypnął groszem jest bardzo trudno znaleźć.

Za 50 tys zł samemu przygotować auto BMW E46 320i będzie chyba trudno ale można się zmieścić w tych kosztach. Już lepiej byłoby poszukać jakiegoś gotowca, w zeszłym roku były całkiem fajne dwie E46 na sprzedaż za dobre pieniądze, jedna jest na forum druga chyba się ostała, ale też nie jestem pewien.

Pzdr ;)
BTCC - this is racing at its best

GMark Mężczyzna
A-grupa

Auto: be em fu

Postprzez Kimi » 21 lis 2013, o 23:26

Witam kolegów.
Wróciłem po dłuższym czasie i bardzo poważnie planuje uderzyć w sezon 2014. Mam kilka pytań do Was. Jak wyżej pisałem, wybrałem już auto. Jest to E46. Zmieniłem tylko pojemność i moc. Planuje zacząć w modelu 2.0i i mocy 150km. Były też wersje 2.2 oznaczone jako 2.0 i o mocy 170km, ale ta wędruje do klasy wyżej automatycznie. Dobra do rzeczy. W jakiej klasie widzicie te BMW? Widziałem ze takie startuje w klasie 4 tj od 2000 do 4000. Czemu tak jest to zrobione? Teraz pytanko do samej klasy oraz w jakiej mogę startować i co one oznaczają. Niestety kurs tego nie obejmował a nie mam znajomych co siedzą w tym tak długo jak Wy. Klasa 2 N/A 1150-2000 ; Klasa 3 -2000 Open do 2000 ; Klasa 4 +2000 do 4000. Czy możliwe są modyfikacje silnika? Mam jeszcze takie pytanie odnośnie coupe. Czemu nie można nim jeździć w odpowiedniej klasie tylko od razu wrzucają do aut z dużymi pojemnościami? Tak z dużym wyprzedzeniem zapytam. Czy jest możliwość wystartowania M3 E46 z silnikiem V8 tak jak to robiło w latach jej świetności?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, rozważę każdy pomysł;)

Pozdrawiam

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez Torino » 28 lis 2013, o 23:03

No cóż, nie wiem dlaczego 4? ale... Marcin Dragan jeździł takim autem na początku sezonu w 2 klasie (powiedzmy N grupa do 2000) a po modach w 3. Jeśli pojemność jest poniżej 2000 to raczej nie ma przesłanek aby Cię zesłali do 4ej :) No ale w sumie to nie powinienem nic mówić bo sam kiedys 318is jeździłem w OPEN :))
Zesłany do BMW :)

Windows Chrome
Torino Mężczyzna
eNka

Auto: Lancia Delta Integrale

Postprzez Niezgrabny Bodzio » 6 sty 2014, o 20:15

Gorąco zapraszam Cię do startów w klasie 5tej, czyli BMW IS CUP... wszystkie informacje na www.bmwiscup.pl - wydaje mi się, że ta klasa spełni twoje oczekiwania w 100%

Windows Firefox
Niezgrabny Bodzio Mężczyzna
nowy

Auto: e30 190e

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski