TOR POZNAŃ- przyszłość

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

TOR POZNAŃ- przyszłość

Postprzez simonE21 » 23 gru 2010, o 14:51

Ostatnio myślałem o urozmaiceniu wyścigów w Polsce z racji, że mamy aż jeden czynny tor wpadłem na plan rozbudowy naszego Poznańskiego obiektu. Dobudowując kilka odcinków można by urozmaicić wyścigi. Wiadomo na to trzeba kasy ale zawsze od czegoś trzeba zacząć.
Rozbudowanie Depo – kolor zielony
Dodatkowe odcinki – kolor czerwony
Przebudowa kartingu – kolor niebieski

OGOLNY PLAN Z DODATKOWYMI ELEMENTAMI:
Obrazek

Warianty toru:
Wariant 1
Obrazek
Wariant 2
Obrazek
Wariant 3
Obrazek
Wariant 4
Obrazek
Wariant 5
Obrazek
Wariant 6
Obrazek
Wariant 6
Obrazek
Wariant 7
Obrazek

Jak Wam się podoba? Co Wy na to?

P.S.
Narazie walnołem to w paincie bo nie chciało mi się w CAD robić bo za długo :twisted:
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Re: TOR POZNAŃ- przyszłość

Postprzez pankracy » 23 gru 2010, o 15:05

ciekawe jaki byłby koszt:
- rozbudowy
- infrastruktury
- zabezpieczeń
- homologoacji fia (zmiany i nowej)

i kto za to zapłaci... nie sądzę ze AW sie tym zainteresuje
http://racetec.pl - O wyścigach i nie tylko.
http://klasyczny.com - we love clasSIC! cars

pankracy Mężczyzna
WRC

Postprzez GMark » 23 gru 2010, o 15:32

Wariant 2 mi się podoba, coś ala najmniejsza wersja Silverstone, taka typowa do ciągłego ścigania :)
I chyba najmniej by kosztowała.
BTCC - this is racing at its best

GMark Mężczyzna
A-grupa

Auto: be em fu

Postprzez Try3ek » 23 gru 2010, o 16:14

pomysł ciekawy, widać jak mało potrzeba by takie coś zrobić, chodzi mi tu o ilość asfaltu.
Wiadomo że koszt takiej inwestycji nie jest mały ale można by robić różne konfiguracje co by dało atrakcyjności naszemu torowi. Nie wspominając można by pewnie ze 2 próby 4km na sos ustawić:)
Pomysł z depo rewelacyjny pozwolił by zrobić prawdziwe depo a nie jego namiastkę.
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez knastol » 23 gru 2010, o 17:53

GMark napisał(a):Wariant 2 mi się podoba

oczywiscie pomysl jest nierealny, ale mi tez sie podoba, bo np karting caly pozostaje dostepny, podczas wsmp mozna np udostepnic go kibicom,ustawic tam kilka kartow i wynajmowac, echhh... gdyby tak komus chcialo sie to ruszyc... moze za 10 lat ;)

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez simonE21 » 23 gru 2010, o 19:29

knastol napisał(a):

oczywiscie pomysl jest nierealny, ale mi tez sie podoba, bo np karting caly pozostaje dostepny, podczas wsmp mozna np udostepnic go kibicom,ustawic tam kilka kartow i wynajmowac, echhh... gdyby tak komus chcialo sie to ruszyc... moze za 10 lat ;)

knastol Ty pesymisto :twisted:

Siano wiadomo potrzebne na tego typu inwestycje ale o ile atrakcyjniejszy stał by się obiekt
na poczatek wystarczyło by zeby depo przedłuzyli i zrobili łącznik miedzy z4 a z10 Wiadomo nie wszystko naraz co roku jak by cos zrobili było by super :piwko:
No i jak by chociaż zrobili homologacje na dwu kierunkowy aby mozna dodatkowo robić wyscigi "pod prad"

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez Tata » 23 gru 2010, o 19:42

simonE21 napisał(a):
knastol napisał(a):

knastol Ty pesymisto :twisted:

Siano wiadomo potrzebne na tego typu inwestycje ale o ile atrakcyjniejszy stał by się obiekt
na poczatek wystarczyło by zeby depo przedłuzyli i zrobili łącznik miedzy z4 a z10 Wiadomo nie wszystko naraz co roku jak by cos zrobili było by super :piwko:
No i jak by chociaż zrobili homologacje na dwu kierunkowy aby mozna dodatkowo robić wyscigi "pod prad"

Simon ,to jest nas 2 ,kto jeszcze się zgłasza?????

Windows XP Internet Explorer 8
Tata Mężczyzna
eNka

Auto: CC czarny mat

Postprzez Guncar » 23 gru 2010, o 21:08

W sumie to wszystkie opcje są bardzo ciekawe i nawet nie trzeba odwracać kierunku toru.
Byłoby wtedy 6 różnych wyścigów na jednym obiekcie.
Nie wiem jak z homologacjami ale może by wystarczyła sama homologacja PZM na zawody krajowe. Zawody międzynarodowe odbywałyby się nadal na głównej pętli aż do uzyskania homologacji FIA na kolejną wersję.
Rzeczywiście nie trzeba wiele dodatkowego asfaltu i barier.
Ogólnie nie rozumiem jak można taki obiekt tak traktować jak to robi AK. Przecież tam jest tyle możliwości i tor w sumie można non stop używać i może on zarabiać górę kasy.
"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

Guncar Mężczyzna
nowy

Auto: Opel Kadett GSI

Postprzez młody » 23 gru 2010, o 23:37

simonE21, z depo kozacki pomysł :!: Tata, ja się zgłaszaaa :mrgreen: Fakt, stojąc na odbiorze administracyjnym ogląda się piękne czarno-białe zdjęcia, z czasów gdy tor powstawał i podłoże pod asfalt walcowały fabrycznie nowe zetory :twisted: I od tamtego czasu... nic... Mało co się znam, a już w ogóle nie obracam w takich klimatach, ale myślę, że AW chcąc rozbudować tor, musiałoby się udać po pomoc do władz, "władz" naszego państwa... "państwa" (?) Nie wiem, może jest inny sposób, ale... bardzo bym chciał, żeby za naszą skromną i malutką inicjatywą, odbył się jakiś rewolucyjny proces, bo na razie, tor działa cały czas w myśl zasady; jak się nie ma co się lubi, to się lubi... . :drive:
Co czuje kierowca, gdy wchodzi w ostry zakręt? Czuje, że życie jest piękne! Ja to jeszcze tych zakrętów nie umiem pokonywać :-D

młody Mężczyzna
WRC

Auto: Sej Sporting

Postprzez d3mo » 24 gru 2010, o 00:20

ja wiem, ze sa swieta ale panowie chyba za duzo wypiliscie :D
chce.....

Windows 7 Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez młody » 24 gru 2010, o 00:25

d3mo napisał(a):ja wiem, ze sa swieta ale panowie chyba za duzo wypiliscie :D
no i czar prysł :mrgreen: temat do zamknięcia, wszystko wiemy :twisted:
Co czuje kierowca, gdy wchodzi w ostry zakręt? Czuje, że życie jest piękne! Ja to jeszcze tych zakrętów nie umiem pokonywać :-D

młody Mężczyzna
WRC

Postprzez Marko » 24 gru 2010, o 15:29

Pomysły ciekawe. Najbardziej realne to jest położenie asfaltu i połączenie z4 z z10.
Plany nowego kartingu są i czekają na realizację (pieniądze).
Na razie przed mistrzostwami facetów biegających po boisku i kopiących pęcherz barana nie ma co liczyć na wsparcie miasta, ale po Euro to jest zapisane w projekcie Strategii rozwoju Miasta Poznania do roku 2030 "Podniesienie znaczenia „Toru Poznań” jako centrum sportów motorowych do 2015 roku" i wtedy można liczyć na dofinansowanie. Jednak ciekaw jestem czy będą w budżecie pieniądze po tej imprezie (już miasto jest bardzo zadłużone).
Również czekam na rozwój infrastruktury toru, ponieważ przybywa imprez międzynarodowych i wstyd zapraszać ludzi do takich warunków jakie są w Parku Maszyn.
Sprawa własności ziemi chyba się w końcu rozwiązała więc pozostaje szukanie kasy na rozwój.

Pozdrawiam
Granica poślizgu kontrolowanego znajduje sie daleko za punktem w którym instynkt samozachowawczy ustepuje miejsca manii samobójczej.

Marko Mężczyzna
WRC

Postprzez bogaj2 » 24 gru 2010, o 16:24

Marko napisał(a):Również czekam na rozwój infrastruktury toru, ponieważ przybywa imprez międzynarodowych i wstyd zapraszać ludzi do takich warunków jakie są w Parku Maszyn.

Brawo!! Polać temu Panu!!! :piwko:

bogaj2 Mężczyzna
WRC

Postprzez młody » 24 gru 2010, o 20:20

Marko napisał(a):mistrzostwami facetów biegających po boisku i kopiących pęcherz barana
KUR*** DOBRE W DECHĘ :!: :twisted:
Marko napisał(a):"Podniesienie znaczenia „Toru Poznań” jako centrum sportów motorowych do 2015 roku" i wtedy można liczyć na dofinansowanie. Jednak ciekaw jestem czy będą w budżecie pieniądze po tej imprezie (już miasto jest bardzo zadłużone).
czyli cień nadziei jest :drive:

młody Mężczyzna
WRC

Postprzez mizer » 9 sty 2011, o 21:00

Wiadomo ze jest jeszcze drugie dno czyli kwestia własności samego terenu na którym stoi tor jak i cześć ławicy - i to jest o ile się orientuje największa przeszkoda aktualnie przed włożeniem jakichkolwiek poważnych pieniędzy.
Coś w tym roku wygrali ale to i tak nie jest jeszcze ostateczna batalia ze starymi właścicielami vs Poznań.
Pomijając fakt ze poznań jako obiekt jest ewenementem na skale europejską bo zarządza nim stowarzyszenie a wszędzie indziej to są prywatne firmy dzierżawiące od miast gdzieniegdzie.

Windows XP Firefox
mizer Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez simonE21 » 9 sty 2011, o 21:45

Z tego co się orientuje to juz kwestja prawna została rozwiązana.
Jaka forma prawna zarządza torem nie jest ważne czy spółka zoo czy instytucja harytatywna czy stowarzyszenie, ważne aby sie Tor w końcu zaczoł rozwijać i umożliwiał klub swoim zawodnikom ich własny rozwój, darmowe treningi itp. bonusy

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski