sezon - 2011 sprawy rozne

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

sezon - 2011 sprawy rozne

Postprzez Pan Protest » 29 sie 2010, o 21:29

witam, kilka tematów:

1. jest szansa by w sezonie 2011 w gsmp dla sc/cc N,A było wpisowe na poziomie klasy historycznej - warunek by zacząć jeździć w górach (obecnie to 750 za dwie rundy, normalnie 1.200pln'a).

2. ponawiam temat do przemyślenia, by wzorem z sezonu 2004 wsmp zrobić dla wpp jedna rundę gsmp - zaluz (najbardziej wyścigowa trasa).

3. 7 września będzie w Polsce jakiś zagraniczny delegat techniczny (chyba Czech), wiec jeżeli ktoś ma jakieś pytania - szczególnie dotyczące grupy E1 (bardziej skomplikowane, te na które nie ma odpowiedzi w naszym regulaminie tej grupy, itp), to za pośrednictwem P.Szczechury będzie można uzyskać na nie odpowiedz. (tzn, wpierw je zadać)

4. co z torem w Kielcach? krążą jakieś plotki o sezonie 2011...

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Re: sezon - 2011 sprawy rozne

Postprzez knastol » 31 sie 2010, o 13:47

moze warto podlaczyc sie pod haigo - skoro oni nie uzywaja hansa, moze my tez tanim kosztem moglibysmy wystartowac gdzies za granica - pogadaj Milosz z ludzmi u siebie, moze cos da sie zalatwic - jesli masz dobry dostep do GKSS, moze juz w weekend bedziesz cos wiecej wiedzail - warto zebys podzielil sie informacjami na sobotniej odprawie

jak wysokie jest wpisowe w klasie historycznej w gsmp?

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Pan Protest » 31 sie 2010, o 20:00

750 złotych za weekend - historyki w gsmp.

co do startów za granicą - pierwsze pytanie ilu na to będzie miało kasę?
moim zdaniem założeniem wpp były niskie koszta i takie wyścigowe "przedszkole" (lub "dom starców, jak w moim przypadku ;-) ).

zagraniczne starty:
a. zajmują więcej czasu,
b. kosztują znacznie więcej

by startować zagranicą wystarczy jeździć w wsmp - d4 do 2000 (tak jak seje na Słowacji) - różnica wyższe wpisowe, ale za to tytuł MP.

obiła mi sie o uszy mozliwosc rozegrania rundy zagranica w 2011, obily mi sie plotki o Kielcach, ale to tylko plotki. mysle, ze na odprawie dowiemy sie wiecej.

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Postprzez knastol » 31 sie 2010, o 20:18

dlatego wspomnialem o haigo - i o mozliwosci nizszego wpisowego - zakladam ze ich wpisowe nie jest tak wysokie jak nasze wsmp?

dlaczego zajmuja wiecej czasu?

wiadomo ze dla poznaniakow wszystko bedzie kosztowalo wiecej niz wyscigi w poznaniu, dlatego (choc juz o to pytalem) zapytam jeszcze raz: jakie konkretnie koszty w pln trzeba liczyc na gsmp i np. na czechy - spytalbym o jakis tor w bylej NRD jesli taki jest, bo to byloby blisko ;)

wpisowe i kwestia hansa to kwestia do dogadania zakladam, wiec interesuja mnie pozostale koszty...

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Pan Protest » 1 wrz 2010, o 01:45

po kolei:
1. gsmp koszty - dojazd, wpisowe, nocleg, zarcie i kpl opon na sezon (w cc/sc eNce) - koszty w sumie niewielkie, ale po przeliczeniu kasa/km jazdy - najdrozsza dyscyplina.

2. wpp zagranica:
- wiecej czasu - dojazd/powrot z zawodow - jak jeszcze harmonogram ulozony tak, ze wyscig leci na koniec niedzieli to w poniedzialek nie funkcjonujesz,
- nie wydaje mi sie ze oddzielny wyscig dla wpp wchodzilby w gre - z naszych klas tylko Kia leci jako oddzielny puchar/wyscig. wsmp leci z innymi (taki sam podzial na klasy jest w Czechach, Slowacji, Wegrzech). Oczywiscie takie haigo ma oddzielny wyscig (czasem laczony z innym historycznym pucharem), tylko za taki bieg/wyscig w harmonogramie trzeba zapewne zaplacic organizatorowi - i kto to ma zrobic jako wpp? PZMot? Tak jak pisalem wczesniej chcesz jechac zagranica - mozesz w wsmp - kazdym autem.

3. mam wrazenie, ze Tobie marzy sie wpp jako puchar na zasadzie:
- wlasny namiot,
- catering na zawodach,
- oprawa medialna,
- starty na zagranicznych torach
tak jak maja to inne takie puchary. tylko na to potrzeba kasy. Kasa to sponsorzy, albo wlasna kieszen (kazdy zawodnik wplaca kase i ma za to to co ma - patrz wyzej).
Od razu dodam - jezeli chodzi o sponsorow - to raczej ida w parze z mediami, a nie z Kibicami (tak jak pisalem wczesniej na torach w sasiednich krajach przy zawodach takiej rangi jak nasze, czyli krajowych + jakies takie smieszne puchary bmw e-30, czy historycznych klas nie ma kibicow).

4. tory w ddr - Lausitz (najswiezszy tor w niemczech - swoja droga trybuny robia niesamowite wrazenie, jak to zobaczylem to stwierdzilem, ze moglbym biec, byle byly pelne Kibicow, ale nie sa - tak mowil organizator...), rzut beretem, a od Was to już pól rzutu i trochę dalej Oschersleben (czy jak to się pisze).

ale tak jak pisalem wczesniej - slyszqalem jakies plotki, mysle, ze wszystkiego dowiemy/zapytamy sie na odprawie.
mm

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Postprzez simonE21 » 1 wrz 2010, o 07:31

Jeśli chodzi o wyścigi górskie to moim zdaniem o wiele atrakcyjniej wychodzi od GSMP
Berg- Trophy wielu zawodników z polski tam śmiga.
Koszty o wiele mniejsze bo okolo 200 zl za dzień smigania jesli auto sie wam skaszani to oddaja wpiswe .
W ciagu jednego dnia wyscigowego macie do dyspozycji 2 podjazdy treningowe i 2 podjazdy wyscigowe trasa od 3-6 km.
http://www.berg-trophy.pl/
Wszystko napisane o co chodzi jakie trasy itp. sądzę, że jak by dogadalo sie z organizatorami to by zrobili oddzielna klasyfikacje dla klas WPP :drive:

Mam taką cichą nadzieje ze w koncu otworzą Kielce i powbijają na pal ekologów od obrony "żuczka gnojarka" itp chorych akcji :twisted:
A odnosnie HAIG fajny pomysl tory też nie sa daleko mozna pomyslec w weekend przy dyskucji :piwko: :twisted:
pozdrawiam i do zobaczenia ... ku@$&a to juz jutro :twisted: :twisted: :twisted:
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Postprzez simonE21 » 1 wrz 2010, o 07:46

no i regulaminy maja na berg trophy bardziej lajtowe zaden pajac nie powie wam ze macie nie oryginalne zaslepki od halogenów albo ich brak :twisted: :ban:
smiga wszystko co mialo homo lub nie
a tu kilka filmikow z imprez
fajne gablot i klimat wyscigowy
http://www.youtube.com/watch?v=PcoUAK9WQoU

http://www.youtube.com/watch?v=PCwhRojhXwY

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez spal » 1 wrz 2010, o 10:43

ale Berg to taka runda "for fun", zaden ASN nei sprawuje kontroli nad tym cyklem,
wiec wlaczenie tego do WPP to tylko umowne.... wiec widze to.... nie widze tego :)

po drugie, wyscigi to wyscigi... a nie wyscigowy podjazd

Windows XP Firefox
spal Mężczyzna
WRC

Postprzez maciej_z » 1 wrz 2010, o 18:20

No tu się zgodzę ze swoim przedmówcą - co to za wyścig jak się tylko z czasem ścigasz - taki wyścig to mam codziennie - choćby w pracy ;)
i co gorsza rzadko wygrywam :bicz:

Windows 7 Firefox
maciej_z Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez CRX Ballade » 2 wrz 2010, o 00:13

Pan Protest napisał(a):moim zdaniem założeniem wpp były niskie koszta i takie wyścigowe "przedszkole" (lub "dom starców, jak w moim przypadku ).

Tak Miłosz masz absolutną rację, WPP ma być tanie i jak do tej pory tak jest. Ja jako pewnie już "dinozaur" chętnie pościgałbym się na innym torze niż w Poznaniu ale Twoje pytanie ilu będzie miało kasę jest bardzo na miejscu. Myślę sobie, że garstka i będzie z tego dupa.

Windows XP Internet Explorer 8
CRX Ballade Mężczyzna
A-grupa

Postprzez simonE21 » 8 wrz 2010, o 20:45

Mam pytanie odnosnie klasy ENDURANCE.
Czy zawodnik startujacy w ENDURANCE był by sklasyfikowany w swojej klasie w WPP.
Nie ukrywam, że pare osób znalazło by sie ktorzy chcieli by pojechać w ENDURANCE i wystartowac w WPP. Rozumiem jezeli zawodnik by startowal w WSMP i WPP to albo klasyfikacja w jednym albo w drugim bo to przecież jest sprint ale jak zapatrujecie się odnosnie dlugiego dystansu bo przeciez to zupelnie inna forma wyscigu.

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez spal » 8 wrz 2010, o 20:50

endurance jest traktowany tak samo jak sprint
temat byl poruszany ...

tez zaluje

Windows XP Firefox
spal Mężczyzna
WRC

Postprzez Jedker » 8 wrz 2010, o 22:31

simonE21 napisał(a):Mam pytanie odnosnie klasy ENDURANCE.
Czy zawodnik startujacy w ENDURANCE był by sklasyfikowany w swojej klasie w WPP.
Nie ukrywam, że pare osób znalazło by sie ktorzy chcieli by pojechać w ENDURANCE i wystartowac w WPP. Rozumiem jezeli zawodnik by startowal w WSMP i WPP to albo klasyfikacja w jednym albo w drugim bo to przecież jest sprint ale jak zapatrujecie się odnosnie dlugiego dystansu bo przeciez to zupelnie inna forma wyscigu.

Pierwsza sprawa to proponuje się jednak zapoznać z regulaminem, tam jest wszystko napisane.

Jeśli chodzi o pytanie to zawodnik startujący zarówno w sprincie jak i w Endurance mógłby być sklasyfikowany w swojej klasie w WPP

Jedker Mężczyzna
A-grupa

Postprzez d3mo » 9 wrz 2010, o 08:45

jak np. Marcin Gawarecki, startujacy w kazdej serii innym autem :)

pz
chce.....

Windows XP Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez Pan Protest » 9 wrz 2010, o 21:13

plotka - 2011 - Poznań 2 razy w kalendarzu.

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Postprzez GMark » 9 wrz 2010, o 21:37

A coś wiadomo o Kielcach ?
Bo Kielce rozwiązałyby problem "nudy" i jeżdżenia po tym samym. No i pewnie paru zawodników by z tamtych stron doszło.
BTCC - this is racing at its best

GMark Mężczyzna
A-grupa

Auto: be em fu

Postprzez bogaj2 » 9 wrz 2010, o 22:06

Jak mam być szczery to o Kielcach słyszę od kilku lat że mają być otwarte a ludzie z samych Kielc (pracownicy toru) sami w to nie wierzą i kręcą głowami :)

bogaj2 Mężczyzna
WRC

Postprzez Guncar » 23 gru 2010, o 03:49

Witajcie.
To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje, że będzie ich więcej.
Nie powiem ale przydałoby się kilka wyścigów gdzieś indziej niż Poznań.
Po obejrzeniu http://www.youtube.com/watch?v=XKZbDZaLd7A -> Formuła 1 2010 znów zachciało mi się wrócić na tor. Problem właśnie w tym, że do Poznania mam ponad 400km co podnosi koszt startu do poziomu większego niż w rajdowej 3L na Śląsku. Inna sprawa że chodzi o też kasę ogólnie.
Przydały by się Kielce a kiedyś był tor pod Częstochową i w Warszawie nie wspominając o Opolu. Nie chce mi się pisać o marnotrawstwie PZMu.... :cry:
Jeśli chodzi o tory za graniczne a blisko to Czechy i Słowacja zostają. Miałbym bliżej :razz:
Zapewne do wyścigów można by za adoptować obiekt należący do Tomka Kuchara. Jest jeszcze pod Wrocławiem obiekt który jest używany do jakiś sprintów i te może by się nadał.
Długość okrążenia nie musi być taka jak w Poznaniu, może być nawet 1.5-2km. Może nawet jakiś niby głupi ale dający bardzo równe czasy owal? W Kielcach by był.
Inna sprawa z licencjami PZM na tory. Kiedyś dawno temu czytałem o tym i się zastanawiałem czy ta siedzi ktoś z głową na karku i z mózgiem i do tego bierze pod uwagę polskie warunki. Pewnie nic się nie zmieniło więc z torów zostanie Poznań i pół Kielc.
"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

Guncar Mężczyzna
nowy

Auto: Opel Kadett GSI

Postprzez knastol » 10 maja 2011, o 16:16

takiego maila dzis dostalem:

Cześć Bartek,

słuchaj chciałbym cię zaprosić i zainteresować wspaniałym wyścigiem górskim jaki zostanie rozegrany w czerwcu 17-19.06.2011 na trasie w Limanowej.
Jest to runda FIA CEZ Trophy Hill Climb i dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Może umieściłbyś info na swojej stronie wyscigowypuchar.pl i zawodnicy z pucharu przyjechaliby na góry, może uda się namówić górali żeby wpadli na tor na jedną z rund.

Koszt startu to 800 zł wpisowego. Dla samochodów historycznych 500 zł. Trasa jest niesamowita bo wydaje ci się, że jedziesz po torze wyścigowym, są tralki na zakrętach, potrójne bariery. Co najważniejsze na trasie pojawia się naprawdę setki kibiców, którzy świetnie dopingują wszystkich zawodników. Asfalt na trasie o długości 6200 m jest jak stół i F1 śmiało mogłoby pojeździć. W sobotę jest 5 podjazdów (zapoznanie, 2 treningi i 2 wyścigi), niedziela to 4 podjazdy (zapoznanie, trening i 2 wyścigi).

Poniżej jeszcze raz info w skrócie o GSMP Limanowa. Serdecznie zapraszam cię do przemyślenia propozycji występu. Może udałoby się jakoś dogadać z organizatorem na niższe wpisowe ze względu na występ jako gość :).

Poniżej link do specyfikacji trasy i onboardów z niej:

http://wyscigigorskie.pl/trasa-Limanowa-4-38.html

17.06.2011, Piątek → do 19.06.2011, Niedziela
3 i 4 runda GSMP + FIA-CEZ Hill-Climb Trophy - Limanowa Limanowa

Czekam na jakąś odpowiedź z twojej strony. Mogę ci śmiało powiedzieć, że na płaskich w Polsce nigdy nie poczułeś takiego klimatu jak można poczuć na GSMP Limanowa :), jest po prostu wspaniałe sportowe wydarzenie i piknik.

Pozdrawiam,

Łukasz Strzelecki
General Manager
TEAM PROMOTION Łukasz Strzelecki

jacys chetni?

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez simonE21 » 10 maja 2011, o 18:28

Cikawe jestem wstępnie chetny 323 m roznicy miedzy startem a metą :drive:
zalezy jak bede stałfinansowo i sprzetowo po 1 weekendzie wyscigowym na torze :piwko:

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez martin27 » 10 maja 2011, o 20:26

Simon,Simon tam sa drzewa,bardzo grube uwazaj,a i na innej gumie trzeba jechac:razz: ,a po 1ej rundzie to bedziesz mial dosc,tzn. twoj porwelik,moj juz jest wykonczony,na torze jestem od srody - walka o miejsce postojowe a potem :piwko: zapraszam[/b]

Windows 7 Internet Explorer 9
martin27 Mężczyzna
nowy

Auto: mega na

Postprzez simonE21 » 10 maja 2011, o 23:05

hehe ja tez bede od srody na torze testowal maszyne bo jutro nie wiem czy bede na treningu ale wiadomo cos sie pomysli wieczorem :piwko:
a twoja wiem ze gotowa az sie nie chce wierzyc ze taka pierdola :podupie: francuskie to dobre tylko bagietki :twisted:

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski