regulamin 2011

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

Re: regulamin 2011

Postprzez simonE21 » 19 lut 2011, o 09:27

Quba co Ty piszesz ? masz wyjście:
"
1.2. Do zawodów w klasach 1-4 i 8 będą dopuszczone tylko samochody przygotowane w grupie N, A zgodnie z aktualną lub utraconą homologacją FIA. W klasie KIA Picanto i KIA cee’d dopuszczone będą auta przygotowane zgodnie z homologacją PZM oraz Regulaminami Technicznymi tych pucharów.

1.3. Samochody klas 1-4 i 6-8 w których podczas BK-1 zostaną stwierdzone odstępstwa od warunków technicznych homologacji zostaną zakwalifikowane odpowiednio do klasy 5 (OPEN) lub do klasy 9 (Youngtimer+2000)."

W klasach OPEN i 9 Youngtimer nie ma nic napisanego o hansie ani o bezpiecznym zbiorniku :podupie: chyba ze posiadam inny regulamin :lol:

Ale zacytuje:

"2. Wyposażenie bezpieczeństwa samochodu zgodnie z Art. 253 załącznika „J” FIA.
2.1. Fotel.
W sezonie 2011 dopuszcza się stosowanie foteli zgodne z homologacją FIA 8855-1999
(lista tech. FIA nr.12), które mogą być używane max. 7 lat od daty produkcji, bez dodatkowych przeglądów producenta.
2.2. Otuliny ochronne klatki bezpieczeństwa - lista tech. FIA nr. 23
2.3. Pasy bezpieczeństwa - lista tech. FIA nr. 24
2.4. Szyby/siatki ochronne zgodnie z Art.253 załącznika „J” 2011 Art.11.
2.5. Klatka bezpieczeństwa - Art. 253 zał.”J” art. 8
3. Wyposażenie bezpieczeństwa kierowcy zgodnie z załącznikiem „L”
3.1. Kombinezon zgodny z homologacją FIA 8856-2000
3.2. Dopuszcza się w sezonie 2011 kombinezon z utraconą homologacją FIA STANDARD 1986 i ISO 6940.
3.3. Balaklawa, długa bielizna, buty, rękawice, skarpety - zgodne z homologacją FIA 8856-2000
3.4. Kask - lista tech. FIA nr. 25."
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Postprzez qbuś » 19 lut 2011, o 22:27

dzieki Simon to troche mnie uspokoiłeś,ale jak sędziowie potraktują naszego sprzęta okaże się po pierwszy BT.

jednak późna pora i coś mocniejszego to nie jest dobry mix przy czytaniu regulaminów...hehe,bo już z Urbim myśleliśmy żeby jakiegoś Malucha z krzaków wyciągnąc :)

pozdro kuba
Polski Fiat 125p 1300... rally...
Polski Fiat 126p 650... 1978...
Cinquecento 1150... Sporting.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Zbigniew Kopras
Fiałkowo 1 62-070 Dopiewo
www.kopras.eu

qbuś Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez simonE21 » 20 lut 2011, o 10:06

wasz to tam małe piwo :piwko:
ciekawe jak mojego potraktują bo robie go na replike grupy 2
zresztą mam to gdzies najwyzej zamiast w klasie 8 do 2000 ccm pojade w 9 2000 + :twisted:
A jedank miałem racje ze w E21 były webery i mam na to papiery wiec panowe z BT sie "troche" nie znaja i należy im sie pstyczek w nos :podupie:
Bo do 1982 roku była grupa 2 która potem została przekształcona w grupe A
a co to za wyscigi youngtimerów tylko tych po 1982 roku :nono: i mam na to papiery FIA :twisted: :piwko:
Moje auto pochodzi z 1 kwartału 1980 roku czyli jak w morde strzelił grupa 2 :drive:
i tego bede sie trzymac i mm to w ..... no wiecie gdzie :twisted:

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez knastol » 20 lut 2011, o 17:04

pytanie z innej beczki - dotyczy klasy 1

wiadomo jak sie walczy w tej klasie - jazda na rzesach, a jesli podczas wyscigu, miedzy enkami pojawi sie jakas A grupa, ktora na kwalifikacjach miala problem (nie mowie o innych potworach, ale tu z zalozenia wyscigi ida osobno) i nie zrobila dobrego czasu, zawsze jest problem z wyprzedzaniem przez mocnejsze auta, co wypatrza wynik rzeczywistej walki - moja propozycja - bez wzgledu na przemieszanie wynikow z kwalifikacji, A grupy niech stoja z przodu, potem ze 4 pola przerwy i dopiero enki - jest nas tak duzo, ze kazdy bedzie mial z kim walczyc, a chyba lepiej walczyc z rownymi sobie i faktycznie o punkty, niz potem miec pretensje do kogos z A grupy, ze przez jego wyprzedzanie w niefortunnym miejscu, stracilem pozycje w mojej klasie...

druga sprawa - tak jak podczas ostatniego weekendu, chyba sprawdzila sie formula osobnych kwalifikacji dla klasy 1 i reszty swiata - trzeba tylko poprosic o czerwone swiatla po skonczeniu I czesci kwalifikacji, bo poprzednio jedni patrzyli na zegar, a inni na stoper i sie troche zamieszania zrobilo, ze wzgledu na opoznienie startu kwalifikacji

co Wy na to? :konik:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 20 lut 2011, o 17:33

No przy 53 autach to chyba nawet jakby chcieli razem zrobić kwalifikacje to nie da rady bo trochę nas za dużo w stosunku do pojemności toru - ale gdyby się nawet udało "uelastycznić" pojemność toru to pomysł z czerwonym światłem ok, bo ostatnio rzeczywiście wyszło lekkie zamieszanie i nawet niestety wiem przez kogo (jakoś tak mi się coś wydawało) ;) :podupie:

Windows XP Firefox
maciej_z Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez knastol » 20 lut 2011, o 20:37

ostatnio faktycznie ktos namieszal :ban: i to moglem byc ja :ekipa:

ale racja byla po mojej stronie - mielismy trening podzielony na pol - ja patrzylem na stoper, a Wy na zegar i wjechaliscie o swoim czasie, bo nie wiedziliscie ze kwalifikacje wystartowaly iles tam minut pozniej, przez co skrocil nam sie czas, a Wam wydluzyl :piwko:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 20 lut 2011, o 21:00

było dokładnie jak piszesz - tyle, że wydawało mi się, że to ja namieszałęm i za szybko wyruszyłem :) no ale suma summarum to nieistotne już teraz... Teraz to już tylko marzę, żeby znów zamieszać ;) -> niechże się chociaż treningi zaczną bo normalnie mnie już nosi ! :drive:

Windows XP Firefox
maciej_z Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez PaluH » 26 lut 2011, o 01:04

Witam wszystkich po raz pierwszy...

Nie wiem dlaczego tak późno trafiłem na to forum, ale trudno. Od ponad 2 lat jeżdżę sobie trochę po torach, ale już track day'e trochę mi się znudziły i chciałbym się już w zawodach wystartować. Oczywiście pomysł WPP.

Wszystko pięknie - sprawdziłem regulaminy 2010, auto do lekkich przeróbek itd. itp. A tu nagle pojawia się zapis w regulaminie technicznym:
1.5 Maksymalna pojemność silnika w klasie OPEN wynosi 4000 cm3.

Moje auto jest 2.5 turbo co daje niestety 4250 :(.

Mam może trochę mocniejsze auto, a przecież to zawody dla osób zaczynających i/lub z mniejszym budżetem, ale ja właśnie taki jestem.

Może jak by było więcej czasu to jeszcze coś można kombinować, ale teraz jest to już bardzo trudne (patrz kosztowne, mając na uwadze już poniesione wydatki).

Rozmawiałem z Delegatem, ale tłumaczy, ze to ze względów bezpieczeństwa i proponuje, abym wstawił mniejszy silnik (no tak, takie rzeczy to robimy ze szwagrem co popołudnie :) ).

Czy macie jakikolwiek pomysł kogo i w jaki sposób przekonać, aby to ograniczenie zostało chociaż delikatnie zmodyfikowane?

Windows 7 Firefox
PaluH Mężczyzna
eNka

Auto: R33

Postprzez d3mo » 26 lut 2011, o 13:17

teraz jak regulamin zostal juz zatwierdzony na taka zmiane raczej nie masz co liczyc,
moze, choc watpie, uda Ci sie cos takiego przewalczyc na przyszly rok...

pz
chce.....

Windows 7 Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez knastol » 27 lut 2011, o 13:38

wyslalem zapytanie w Twoim temacie takze do PZM - ciagle czekam tez na odpowiedzi na poprzednie pytania...

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Pan Protest » 27 lut 2011, o 20:17

knastol - nie przesadzaj - trzeba być po prostu szybszym od A-grupy. :twisted:

a tak powaznie kiedys jak zaczynaly sie eNki w plaskich (po pucharze cc) to mialy wspolny wyscig z A-1000 (taka rodzima A-grupa z 900) - na starcie przerwa kilku pol...
efekt:
- baba jaga jechana wspolnie, bo tysiaczki mialy dluga jedynke i problem ze startem, ale do lewego juz zaczynaly odjezdzac...
tak naprawde, jak wszedzie, bedzie liczylo sie szczescie. mysle, ze jak sie popsuje na treningu "wolna" A-grupa to sobie poradzimy z nia, a jak szybka, to nas szybko wyprzedzi i odjedzie w pogoni za rywalami.
Najbardziej denerwująca będzie A-grupa - szybsza na prostej, wolniejsza w zakrecie, ale przed Toba... ale tu nie zrobi różnicy te pare pol na starcie.
Bedzie dobrze, myślę, że każdy będzie znał swoje miejsce i wiedział jakie ma możliwości sprzetowe i nie będzie zbyt wielkiego zamieszania i przeszkadzania.

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Postprzez szczuras » 27 lut 2011, o 20:46

Pan Protest napisał(a):Najbardziej denerwująca będzie A-grupa - szybsza na prostej, wolniejsza w zakrecie, ale przed Toba... ale tu nie zrobi różnicy te pare pol na starcie.

Nic mi na ten temat nie mów. Dwa razy tak w tym roku miałem :/

Windows XP Chrome
szczuras Mężczyzna
eNka

Postprzez PaluH » 2 mar 2011, o 16:07

knastol napisał(a):wyslalem zapytanie w Twoim temacie takze do PZM - ciagle czekam tez na odpowiedzi na poprzednie pytania...

Dziękuje bardzo za zainteresowanie. Ja już dawno temu wysłałem do nich maila (na sport i homologacje), ale na jedną odpowiedz przyszła "proszę kontaktować się z Delegatem Technicznym", a druga po dwóch tygodniach (dzisiaj), że sprawa została przekazana do Delegata :).

Chyba muszę intensywnie myśleć jednak o innym aucie bo w tym tempie to jeśli się coś wydarzy to pewnie już nie w tym sezonie :)

Tak poza tym to niesamowite jest dla mnie, ze nadal jest tak jakoś nierynkowo załatwiane (nie mówię o samej decyzji tylko reakcje na pytania "klientów")

Windows 7 Firefox
PaluH Mężczyzna
eNka

Postprzez knastol » 8 mar 2011, o 00:23

no dobra, to uwaga, jeszcze cieple:

"Witam,

Przesłałem poniższe pytania do Del. Technicznego i przedstawiam poniżej otrzymane odpowiedzi uzupełnione własnym komentarzem:

pyt.
1. Klasa Open dla aut niezgodnych z homologacją - padło wiele tez i nie mamy pewności, czy rzeczywiście w przypadku aut niezgodnych z homologacją i przez to przeniesionych do klasy Open, wymagany jest bezpieczny zbiornik i system HANS - to samo pytanie dotyczy klasy Youngtimer >2000 ccm. To bardzo poważny problem, sporo aut odpadnie jeśli faktycznie HANS i zbiornik będą wymagane.

odp.
1a - do klasy "Open" będą przenoszone auta z klas 1-4 i 6-8, w których stwierdzono odstępstwa od przepisów homolgacyjnych grup N, A oraz obu klas KIA

1b - W samochodach o pojemności silnika do 2000 ccm dopuszcza się seryjny zbiornik paliwa (Regulamin Techniczny Grupy E-1, art. 6.1)

1c - W samochodach o pojemności silnika pow. 2000 ccm do 4000 ccm przygotowanych zgodnie z homologacją grup N i A również nie będzie wymagany bezpieczny zbiornik paliwa.

1d - Natomiast samochody o pojemności silnika pow. 2000 ccm do 4000 ccm odpowiadające warunkom zawartym w art. 1.4 Regulaminu Technicznego WPP muszą spełniać przepisy Grupy E-1, tzn muszą być wyposażone w bezpieczny zbiornik paliwa (Reg. Techn. Gr. E-1, art. 6.1)

1e - Odnośnie systemu FHR (dawny HANS) obowiązuje zapis art 3.4 Regulaminu technicznego WPP (lista techniczna FIA nr 25)

pyt.
2. Youngtimer - wg jakiego klucza auta będą przypisywane do tych klas - czy jest to obligatoryjne, decyduje utracona homologacja, czy może zależy to od zgłaszającego który sam decyduje się na wybór klasy. Zabrakło tego zapisu w regulaminie.

odp.
2a - Obydwie klasy Youngtimer (do 2000 ccm i powyżej) zostały wprowadzone do rozgrywek WPP 2011 na pisemny wniosek Prezesa AW (pismo z dn. 9 listopada) i określone w Regulaminie Szczegółowym art. 1.9.2 (podział na klasy WPP) jako klasy 8 i 9.

2b - Zgodnie z wnioskiem data graniczna decydująca o dopuszczeniu tych samochodów do WPP w klasach Youngtimer to 31.12.1989 (liczy się data ropoczęcia produkcji danego modelu). Uzupełnienie tego zapisu znajdzie się w najbliższym komunikacie GKSS.

pyt.
3. Czy klasa Youngtimer jest klasą dodatkową i można zgłosić się np. w klasie 3 i 8, czy wyłącznie w jednej?

odp.
3a - Kasy Youngtimer zostały utworzone na konkretny wniosek (patrz wyżej) i dla konkretnych samochodów, dlatego wyboru klasy należy dokonać wysyłając odpowiednie zgłoszenie: albo klasy pojemnościowe WPP albo Youngtimer. Poza tym nie bardzo widzę mozliwość startowania jednym autem w jednym biegu w dwóch klasach jednocześnie.

pyt.
4. To pewnie zależy od AW - podział kwalifikacji dla klasy 1 i reszty aut - tak jak na ostatniej rundzie w poprzednim sezonie, choć gdyby miał to być znowu półoficjalny podział, przydałaby się czerwona flaga po zakończeniu czasu treningu pierwszej grupy.

odp.
4a - Odbędą się dwa niezależne treningi kwalifikacyjne - odpowiednio dla samochodów słabszych i mocniejszych - ten temat poruszę podczas najbliższego spotkania z Organizatorem.

pyt.
5. Zakładamy, że wyścigi będą podzielone - klasa 1 i reszta aut - ponieważ jednak nawet auta klasy 1A i 1N mają różne osiągi, a bywa że w wynikach kwalifikacji auta te się przemieszają, mamy sugestie, aby do wyścigu jednak ustawić najpierw auta klasy 1A, pozostawić np. 4 pola wolne i dopiero auta klasy 1N - wszystko po to, aby faktyczna walka odbywała się we właściwych klasach - być może podobnie można zrobić w wyścigu pozostałych klas, choć tam czasy są bardzo rozstrzelone i problem dotyczy raczej pojedynczych przypadków.

odp.
5a - Jeżeli frekwencja będzie taka, jak sugeruje to lista chętnych, wówczas odbędą się dwa wyścigi podczas każdej rundy WPP. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy będą to tylko auta klas 1 N i 1 A, czy może znajdą się też w tej grupie samochody klasy 6 (KIA Picanto), a być może również auta klasy E-1 do 1400 ccm WSMP (bo regulamin dopuszcza start tych samochodów łącznie z WPP przy zachowaniu odrębnej klasyfikacji). Jeżeli czasy z klasyfikacji nie będą drastycznie odbiegać w ramach poszczególnych klas, wówczas możliwym jest zastosowanie proponowanego wariantu.

I na koniec komentarz zamykający problem zmiany górnej dopuszczalnej granicy pojemności skokowej silnika w WPP (do 4000 ccm) - Wyścigowy Puchar Polski z założenia miał być zawodami wprowadzającymi oraz przygotowującymi zawodników do startów w Mistrzostwach Polski, w związku z tym utrzymanie klas w grupach N/A jest priorytetem, ponieważ generuje to najniższe koszty startów (w wyposażeniu bezpieczeństwa WPP dopuszcza się kombinezony i fotele o przedłużonym okresie używalności a system FHR [dawny HANS] nie jest wymagany).

W związku z powyższym oraz faktem, że w WPP pierwsze kroki mogą stawiać zawodnicy, którzy dopiero uzyskali licencje sportowe, mają mniejsze doświadczenie wyścigowe, a także niezaprzeczalnym faktem, że w jednym biegu wystartują samochody o dość znacznym zróżnicowaniu mocy - ze względów bezpieczeństwa nie przewiduje się zmiany zapisu dotyczącego ograniczenia pojemności do 4000 ccm. Posiadacze tych samochodów będą mogli startować w WSMP lub Endurance po spełnieniu warunków Regulaminu Technicznego Grupy E-1.

Postarałem się w miarę jasno określić założenia regulaminowe WPP, sprawę na sezon bieżący uważam za zakończoną - myślę, że rok 2011 pozwoli na wypracowanie być może lepszej formuły na lata następne.

Pozdrawiam
Krzysztof Karczewski"

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez d3mo » 8 mar 2011, o 10:21

zaskakujaco sensowne

dzieki Knast za zainteresowanie
chce.....

Windows 7 Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez PaluH » 14 mar 2011, o 22:48

Oczywiście, ze wszystkie argumenty są sensowne. Mnie najbardziej zabolało, ze ograniczenie pojemności pojawiło się na 3 miesiące przed startami - właśnie po tym jak wstawiłem wyremontowany silnik 2.5l :(

Windows 7 Firefox
PaluH Mężczyzna
eNka

Postprzez knastol » 14 mar 2011, o 23:21

ja kiedys kupilem auto do RD-3L i nigdy nim nie wystartowalem, bo w regulaminie ktory pojawil sie jakis czas potem, a zaraz przed pierwszym startem, okazalo sie ze nie mozna autami >2000 ccm - a to bylo audi 2.2 :piwko: a moze chodzilo o naped 4x4 :niewiem:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez nick555 » 20 maja 2011, o 16:14

Witajcie pasjonaci!

Mm pytanko co do tankowania w czasie wyścigu WPP. Abstrahując od tego że jest nieopłacalne ale czy w ogóle możliwe? Jest normalna strefa tankowania jak przy długim dystansie czy tam endurance (jak zwał tak zwał)?
FORZA Robert!

Windows XP Firefox
nick555 Mężczyzna
nowy

Postprzez Marko » 24 maja 2011, o 00:49

mało czasu już niestety zostało, ale mam nadzieje,że wszyscy mają oryginalne homologacje załatwione i wszystkie klatki są wg załacznika J (czyli wszystkie nowo wybudowane auta mają śruby mocowań stóp klatki w odległości min. 60 stopni)
Ci którzy mają udokumentowaną historię auta już od czasów Pucharów mogą spać spokojnie.
Granica poślizgu kontrolowanego znajduje sie daleko za punktem w którym instynkt samozachowawczy ustepuje miejsca manii samobójczej.

Marko Mężczyzna
WRC

Postprzez BIG J » 24 maja 2011, o 14:23

Pytanie na szybko , jaka wyskość liter na bocznej szybie z nazwiskiem?
Subaru i tylko Subaru! A do ściagania Fiat CC gr A

Windows 7 Internet Explorer 8
BIG J Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez IceCube » 24 maja 2011, o 14:59

Jest to gdzieś w regulaminie, jednak słyszałem, że dowolne byle czytelne.

IceCube Mężczyzna
WRC

Auto: Honda S2000 / Civic Type R

Postprzez dragon » 25 maja 2011, o 01:05

Duża litera nazwiska musi być wysokości 10cm, reszta małymi, czcionka Helvetica Bold

Windows 7 Chrome
dragon Mężczyzna
eNka

Auto: Szybkie

Postprzez dragon » 25 maja 2011, o 01:11

Czy zaczepy holownicze muszą być z przodu i z tyłu?

Zamówiłem takie z homo FIA, ale obawiam się, że mogą nie dojść na piątek. Można użyć standardowych metalowyc zaczepów? Gdzieś czytałem w regulamianach, że muszą być pomalowane na żółto pomarańczwo lub czerwony kolor, czy wystarczy sama strzałka na aucie?

Windows 7 Chrome
dragon Mężczyzna
eNka

Auto: Szybkie

Postprzez simonE21 » 25 maja 2011, o 06:07

musza byc pomalowane jak masz czerwone auto to na zolto tak czy inaczej w tych kolorach zeby bylo widoczne i nie zlewalo sie z autem

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez PietereQ » 5 cze 2011, o 14:39

Kurde tak czytam te regulaminy i nie mogę do końca rozkminić różnicy, mam nadzieję, że mi pomożecie...

Chodzi o Youngtimer 2000+ vs. OPEN.

Jak to wygląda w rzeczywistości? W regulaminie techn. te klasy są traktowane podobnie (np. wielkość felg i ogumienie), obydwie budowanie wedle E-1? (reszta klas 1,2,3,4,6,8 wg gr. A lub N). Czy wychodzi na to, że jedyną różnicą jest wiek aut? W open niby (wg e-1) max wiek nadwozia to 20 lat, to w takim wypadku dlaczego Helmut i Bokiej startowali ostatnio w open? Za mało uczestników w youngtimer 2000+?
pzdr.

Windows 7 Chrome
PietereQ Mężczyzna
eNka

Postprzez simonE21 » 5 cze 2011, o 22:13

PietereQ napisał(a):Kurde tak czytam te regulaminy i nie mogę do końca rozkminić różnicy, mam nadzieję, że mi pomożecie...

Chodzi o Youngtimer 2000+ vs. OPEN.

Jak to wygląda w rzeczywistości? W regulaminie techn. te klasy są traktowane podobnie (np. wielkość felg i ogumienie), obydwie budowanie wedle E-1? (reszta klas 1,2,3,4,6,8 wg gr. A lub N). Czy wychodzi na to, że jedyną różnicą jest wiek aut? W open niby (wg e-1) max wiek nadwozia to 20 lat, to w takim wypadku dlaczego Helmut i Bokiej startowali ostatnio w open? Za mało uczestników w youngtimer 2000+?
pzdr.

W klasie 8 mozesz miec auto np grupy 1 i 2 wyscigowej czyli przed 1982 rokiem czyli załącznik J tamtych lat dotyczący grupy 1 i 2 wyscigowej. Jest na stronie FIA po angielsku

A dlaczego Helmut i Dawid startowali w Open to juz sie ich spytaj ;-)

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez PietereQ » 6 cze 2011, o 22:16

Tak Sajmon, ale rozchodzi mi się o klasę 9. W regulaminie technicznym WPP nigdzie nie ma jednoznacznie napisane (chyba że jest jakiś drugi dokument, o którym nie wiem) wg. jakich wytycznych zbudować auto do klasy 9, z lektury mi wynika, że tak jak do open?...

Windows 7 Chrome
PietereQ Mężczyzna
eNka

Postprzez simonE21 » 7 cze 2011, o 07:39

no teoretycznie tak ale silnik musi zosac raczej z epoki a nie jakies nowe cudo na super kompie z elektronicznym wtryskiem - takie jest moje zdanie bo jak ktos che sie bawic w swapyklasyka z jakims mega nowym motorem to niech idzie do Open tylko faktycznie jak piszesz nie ma tego dokładnie okreslonego

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez PietereQ » 10 cze 2011, o 10:29

No właśnie dowolność interpretacji równa się murowany problem przy BT. Jest jakaś instancja która jest, do której można się odwołać w ww. sprawie? Delegat techniczy czy coś?

Windows 7 Chrome
PietereQ Mężczyzna
eNka

Postprzez simonE21 » 10 cze 2011, o 16:23

tak dzwon do Pana Urbańskiego gdzies na forum byl numer do niego

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl