Marketing WPP

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

Re: Marketing WPP

Postprzez abarthiscs » 25 lip 2010, o 09:32

simonE21 napisał(a):1.
Wprowadzenie lub jak kto woli TAXI czyli przejazdów z widzami na prawym fotelu po torze.
Jeszcze w tamtym sezonie było to stosowane podczas WSMP. A na prawym fotelu można by sadzać zwycięzców konkursów organizowanych w mediach np. TVN TURBO, Radio PLANETA, AFERA, RMF MAX itp.

Uwazam, że to świetny pomysł. Gdyby np AW dołożyło się do tego choć w taki sposób, by zawodnik nie musiał płacić za ten czas na torze to i tak już sporo. Żywy kontakt, emocje, przyciaga. Teraz na Kubicy w Poznaniu woziłem ludzi po torze renówkami - wydaje mi, że to by zadziałało. Widziałem zachowanie ludzi na prawym fotelu, mimo, że to było seryjne samochody.

simonE21 napisał(a):Jak pisał GZS zaprosic Hołka, Kuzaja albo jakąś inna rozpoznawalną postać do udziału w WPP.

Leszek Kuzaj jest na każdej rundzie Ceed`a, więc o tyle łatwiej. Tylko kto mu da auto do wydachowania? :)) ( - sorry, taki żarrt)

Ponadto chyba plakaty to dobry pomysł. Dobry znak graficzny zostaje na dłużej (mogę jakoś pomóc, jeśli trzeba).
I jeszcze: wydaje mi się, że nie zrobimy z WPP Formuły 1. I chyba nie w tęda droga. Ja bym poszedł tropem: DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO, WYŚCIGI DLA KAŻDEGO, typu: nigdy nie jeździłeś na torze? przyjdź i pojedź, na zasadzie "You can do it". Sprowadziłbym to wszystko do perspektywy, ze to jest mozliwe. Kto z nas w końcu nie marzył o ubraniu kombinezonu i wlożeniu na głowe kasku - trzeba pokazac, ze to sie da zrobić. Własnie u nas.
Tylko głupcy i szarlatani wiedzą i rozumieją wszystko
/A. Czechow/

www.banymotorsport.pl

abarthiscs Mężczyzna
eNka

Auto: Fiat. Ze stajni Ferrari :)

Postprzez knastol » 25 lip 2010, o 12:24

abarthiscs napisał(a):Teraz na Kubicy w Poznaniu woziłem ludzi po torze renówkami

ten to ma uklady na SAMEJ górze :twisted:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 25 lip 2010, o 19:05

Pewnie jestem nudny - ale cały czas nie bardzo widzę gdzie chcemy zajść - co jest naszym celem - nie da się dojechać na miejsce jak się nie wie, gdzie się jedzie - pojawiają się tutaj jakieś konkretne pomysły w stylu taxi, bilboard i markety no i super. Ale co chcemy osiągnąć używając tych (i innych) narzędzi - czy zależy nam tylko na ściągnięciu kibiców na tor? Czy to jest nasz główny cel? Czy może chodzi jednak w domyśle o serię atrakcyjną dla potencjalnych sponsorów? Bo to ten sam kierunek ale jednak nie to samo miejsce... Narzędzia i środki również inne (a przynajmniej inaczej użyte). USTALMY CEL!
Knastol pisze o spotkaniu -może przed albo po czwartkowym treningu?

Windows XP Firefox
maciej_z Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez knastol » 26 lip 2010, o 09:51

spotkanie w czwartek moge tylko przed treningiem, mysle ze tak ok 13 np w tym lokalu kolo toru (jak to sie nazywa?), albo na torze - w koncu jest tam sala...

co do celu - nie znam sie na tym zbytnio, ale droga do sponsora wiedzie przez kibicow na torze, wiec ten cel powinien byc zrealizowany jako pierwszy? chyba ze masz inną koncepcje?

co do wolontariatu to moze byc tak jak Piciu napisal, wiec fajnie gdyby mogla zajac sie tym Agnieszka, ale dzieki za propozycje - konkurs w markecie chetnie poprowadze hehehe ;)

a moze na parkingu pod M1? :twisted: z pozdrowieniami od DeZa :twisted:

tak czy inaczej czasu jest naprawde strasznie malo i wybrac z propozycji musimy tylko to, co da sie szybko zrealizowac - obawiam sie ze markety maja zaplanowane akcje weekendowe kilka miesiecy do przodu, bilboardy tez - chyba ze plakaty, pytanie co lepsze...

pytan jest wiele, wiec spotkanie konieczne:
czy ten termin komus odpowiada, czy jakis inny?

1. knastol
2.
3.

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 26 lip 2010, o 09:58

Ja będę - rozumiem, że spotykamy się na sali konf.?

Windows 7 Firefox
A-grupa

Postprzez knastol » 26 lip 2010, o 09:59

maciej_z napisał(a):Czy może chodzi jednak w domyśle o serię atrakcyjną dla potencjalnych sponsorów?

a jesli chodzi o to, to marzy mi sie odpowiednik wtcc - taki maly oczywiscie - nie wiem jak to nazwac, bo mistrzostwa polski juz sa, a mi po glowie chodzi tani puchar, ale nie markowy, tylko wielo markowy, tak wlasnie jak wtcc, powiedzmy auta typu panda, c1, 107, aveo, fabia, alto, logan, ka, i10, twingo, tata indica (pewnie udaloby sie wyrownac ich osiagi) - ze sponsorami typu producent opon, paliw, gratow homologowanych, producent klatek, tuner jakis ewentualnie, do tego jakis sprytny bank leasingujacy odpowiednio te autka, manager calego tego projektu przygotowujacy oferty sponsorskie dla zawodnikow itd itp...

ale to temat na oddzielna dyskusje i chyba tez raczej bajkowy :niewiem:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez knastol » 26 lip 2010, o 10:03

Ja będę - rozumiem, że spotykamy się na sali konf.?

dzwonilem, mozemy tam sie spotkac o 13

ktos jeszcze bedzie?

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Agniess » 26 lip 2010, o 10:40

Ja nie mogę, więc jeśli nadal będą propozycje jakieś co do mojej osoby, to knast przekażesz mi.

Agniess Kobieta
WRC

Auto: Mazda 323F

Postprzez d3mo » 26 lip 2010, o 10:42

niestety 13:00 przegrywa z obowiazkami sluzbowymi

co do malego polskiego WTCC - idea zajebista, ale to nie ta bajka, nawet nie zanurzam sie w takie pomysly ....

zastanawiam sie, czy jest sens spinac sie na runde wrzesniowa, zostalo malo czasu,
moze lepiej zachowac sily i zainwestowac je w nowy sezon?

pz
Kuba
chce.....

Windows XP Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez abarthiscs » 26 lip 2010, o 18:06

Cel jest chyba jasny i wątki zbiegają się ze sobą. Popularyzacja tego, co w tej chwili mamy na torze, czyli taniego, licznego pucharu. Wypromowanie go, uatrakcyjnienie, a przez to przyciągnięcie kibiców i za nimi sponsorów.

Ja podobnie chyba, podejmowałbym oczywiście nadal działania (niestety jedynie zdalnie) w tym roku, ale trzeba pomyśleć pomału nad kształtem cyklu w przyszłym roku. Co myślicie np. o większej ilości rund (np 2 wiecej, czyli jeszcze jeden week)?
Tylko głupcy i szarlatani wiedzą i rozumieją wszystko
/A. Czechow/

www.banymotorsport.pl

abarthiscs Mężczyzna
eNka

Auto: Fiat. Ze stajni Ferrari :)

Postprzez simonE21 » 27 lip 2010, o 07:44

abarthiscs napisał(a):....I jeszcze: wydaje mi się, że nie zrobimy z WPP Formuły 1. nas....

Formuły 1 raczej nie ale można by podpiąć chłopaków z formuły historycznej :mrgreen:
sądze ze byli by chętni można z nimi pogadać ma ktos moze do nich kontakt ?

co do spotkania ja moge ale po 15 bo mniej wiecej o tej konczę prace :|
jak jz to wlece na trening i sie pogada :roll:
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Postprzez knastol » 27 lip 2010, o 10:10

ok, spotykamy sie w akwarium (ta mala sala)

w ostatnim numerze WRC pojawil sie artykul o wyscigach - napisalem maila do naczelnego, aby w kolejnym numerze umiescic cos o wpp - czekam na odpowiedz... :drive:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 27 lip 2010, o 15:15

knastol napisał(a):dzwonilem, mozemy tam sie spotkac o 13

simonE21 napisał(a):

co do spotkania ja moge ale po 15 bo mniej wiecej o tej konczę prace :|
jak jz to wlece na trening i sie pogada :roll:

knastol napisał(a):ok, spotykamy sie w akwarium (ta mala sala)

to w końcu o której się spotykamy?

Windows 7 Firefox
A-grupa

Postprzez knastol » 27 lip 2010, o 18:32

13 :piwko:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 27 lip 2010, o 21:22

kurka, nie wiem czy w tej małęj sali się wszyscy zmieścimy... :niewiem: :mrgreen:

Windows 7 Firefox
A-grupa

Postprzez knastol » 27 lip 2010, o 22:06

spoko, bedzie nas 3 a moze i 4 :piwko:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez maciej_z » 27 lip 2010, o 22:26

chyba muszę wytłumaczyć, że to był sarkazm lekki, podkreślający, ze trochę nas mało będzie.... :ban:

Windows 7 Firefox
A-grupa

Postprzez knastol » 28 lip 2010, o 12:52

dlatego ja napisalem ze nie bedzie nas tylko 2, ale AŻ 3 lub 4 - nie musisz tlumaczyc :oops:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez qbuś » 28 lip 2010, o 15:29

siemanko

może i ja wtrące swoje 5 groszy:

...od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł zamieszczenia info o wyściagach-naszym WPP ale ogólnie wyścigowym weekandzie w takich darmowych gazetkach typu: Citypoznań czy echo miasta.
w takich pisemkach jest dużo reklam i różnych ogłoszeń o imprezach w mieście...głównie weekandowych...
...można by spróbować zagadać z nimi.nasz plakat w takiej gazecie wzamian za punkt kolportarzu na torze w czasie zawodów( poświadczenie naszej firmy z City poznań)...

...inną nurtująca mnie sprawą jest dojazd na tor zwykłych poznaniaków którzy już-zachęceni takim ogłoszonkiem w prasie darmowej-zdecydują się wybrać bez auta...

... na Kubicy była specjalna linia MPK F1 z "bałtyku na tor"... nie musi być to MPK ale np. miejscowa linia która jeżdzi na trasie przeźmierowo-poznań ogrody.

dumałem też nad kwestią spikera- obecny jest naprawde straszny, bo wypowiedzi,wypowiedziami ale nawet z czytaniem z kartki ma problemy... w czasie ostatniego youngtimerparty przejazdy prób depot i niedzielnych wyścigów(yyy wolnych przejazdów) na torze komentował jakiś gość wychodziło mu to całkiem dobrze może by do niego uzyskac namiar od chłopków z kola Youngtimer-np. kol.Janas

a na plakatach można napisać ze na każdych zawodach jest Kubica :) i też jeździ renówką F1 :cool:
Polski Fiat 125p 1300... rally...
Polski Fiat 126p 650... 1978...
Cinquecento 1150... Sporting.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Zbigniew Kopras
Fiałkowo 1 62-070 Dopiewo
www.kopras.eu

qbuś Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez d3mo » 28 lip 2010, o 15:39

jak dla mnie to komentator z YTP byl totalna porazka,
wszystko mowione tym samym tonem, 0 emocji

a spiker na WSMP czasem choc dorzuci okrzyk typu "paaaaaaatrzcie CO TU SIE DZIEJEEE!"
chce.....

Windows XP Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez simonE21 » 29 lip 2010, o 08:36

spiker z WSMP jest totalna porażką a zwłaszcza ".... a teraz kilka taktów muzyki miłej, łatwej i przyjemnej..." i lecą hiciory z jego młodości :ban: co wyscigi te same wałkowane non stop :evil:
a co do okrzyków:
"paaaaaaatrzcie CO TU SIE DZIEJEEE! jest wyszedl na prowadzenie jest pierwszy a nie jednak go zdublowali " :twisted: nie ogarnia czasami co sie dzieje na torze ale to moze tylko moja opinia :twisted: :mrgreen:
Komentator z Youngtimerow komentuje dobrze ale przyznam ze czasem brak w jego glosie emocji moze jak troche mu sie zasugeruje zeby to zmienil to bedzie git :piwko:

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez qbuś » 29 lip 2010, o 13:37

komentator YTP może mówił monotonnym jednostajnym głosem,ale nie słyszałem żeby się pomylił czy coś...

...ale wiadomo każdy może mieć swoje odczucia...spróbować można.

pozdro Kuba ;)
Polski Fiat 125p 1300... rally...
Polski Fiat 126p 650... 1978...
Cinquecento 1150... Sporting.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Zbigniew Kopras
Fiałkowo 1 62-070 Dopiewo
www.kopras.eu

qbuś Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez knastol » 30 lip 2010, o 08:03

no dobra, skoro jest chwila, to pisze jak bylo na spotkaniu ;)

doszlismy do kilku wnioskow:

1. jest za malo czasu
2. jest za malo kasy
3. jest za malo chetnych na dzialanie

skupimy sie na marketingu sezonu 2011, jednak aby zrobic to dobrze, nie ma sensu palic mostow przed wrzesniowa runda (np. galerie raczej nie zaprosza nas czesciej niz raz w roku, wiec lepiej zostawic to na przyszly rok, a to chyba klucz do sukcesu)

przy okazji promocji wpp, promujemy takze wsmp, promujemy tor, promujemy AW, PZM itd. - nie stac nas na takie dzialanie - zakladam ze komus powinno zalezec na tym badziej niz nam i tego trzeba sie dowiedziec...

spotkac trzeba sie z prezesem AW, porozmawiac z PZM, ale takze z panami od Fuchs, Forch, Porsche, Ferrari itd. - wtedy bedzie znacznie latwiej...

nie poddajemy sie jednak z marketingiem wrzesniowej rundy i plan (a raczej pomysl, bo do planu to jeszcze troche dluzsza droga) jest nastepujacy:

1. radio afera - niestety nie rozmawialem ciagle z Jankiem i nie wiem czy jest to realne, ale chcielibysmy zrobic program o WPP i konkursy w ktorych nagroda bylyby przejazdy taxi - czekam na sugestie co do formy konkursu

2. Karol zaproponowal lawete reklamową, wiec pozostaje kwestia przygotowania grafiki, opracowania tras i miejsc jej parkowania - kto sie podejmie?

3. Karol moze tez miec dojscia do marketow, byc moze udalaby sie promocja parkingowa - gdzies na parkingu (pod M1, Auchan, Leroy, ETC itd.) stawiamy kilka autek, moze pod namiotem malym, do tego potrzebnych jest jednak kilka rzeczy:
- zgoda marketu
- naglosnienie jakies (nawet nagrany spot jakis zapraszajacy na wyscigi i do naszego stoiska, gdzie wygrac mozna takze taxi, zeby ludzie na parkingu wiedzieli o co chodzi)
- ulotki, ktore bedzie mozna zabrac ze soba, z informacja gdzie i kiedy odbywaja sie wyscigi (potrzebny projekt i kosztorys - pytanie ile szt.)

4. przygotowujemy material ktory umiescic mozna bedzie na roznego rodzaju portalach i w gazetach, o ile wykaza zainteresowanie - tu licze na Wasze kontakty, moze ktos ma dojscia...

5. Marko podrzucil pomysl wykorzystania festynu w swarzedzu, ktory odbedzie sie 22.08 - swietna sprawa, moze wiecie cos o innych festynach w sierpniu, na ktorych moglibysmy postawic tez kilka autek

jak widzicie calosc marketingu opiera sie na taxi - ta sprawa takze nie zostala dogadana z AW - sens to ma tylko wtedy, kiedy umozliwia nam jazdy po torze za darmo, bo dosc kosztow poniesiemy juz realizujac te 5 punktow...

zgodnie z ankieta, postaramy sie aby kwalifikacje byly oddzielnie, ale wyscig razem - to daje nam argument do wykorzystania, w postaci najwiekszego wyscigu w polsce (nie zaryzykuje stwierdzenia w ze w europie, bo pewnie w UK jest to troche lepiej roziwniete)

to chyba tyle, czekamy na chetnych :piwko:

zasadnicza sprawa - zakladam ze na taxi wystarczy kask dla pasazera, ale tak wlasciwie to co z ubezpieczeniem itd.? jakis swistek do podpisania ze nie liczy na odszkodowanie, czy jak to wyglada?

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez simonE21 » 30 lip 2010, o 09:01

Co do reklam moge przygotować cos w postaci krzywych gotowych do wyciecia z fli samoprzylepnej ewentualnie jakiegoś renderingu 3d na programie rhino za pomocą rendera MAXWELL. Dzis postaram się cos wstepnie przygotować
Jesli chodzi o trasy przejazdu lawety reklamowej to sądze ze jedynie scisłe centrum:
Św Marcin, Garbary, okolice starego rynku, Plac wolności, Niepodległości, Ratajczaka, Roosvelta, Marcinkowskiego, Strzelecka.

knastol napisał(a): spotkac trzeba sie z prezesem AW, porozmawiac z PZM, ale takze z panami od Fuchs, Forch, Porsche, Ferrari itd. - wtedy bedzie znacznie latwiej...

Moze i łatwiej gtylko ich jest mniej niż nas z WPP prawda, że dysponuja takim budrzetem na sezon ze ja pier... :twisted: i całe WPP za tą kase by śmigało 2 lata :twisted:
ale nas jest więcej i nikt nas nie będzie brał na poważnie jesli bedziemy zawsze na doczepke :podupie: będą teksty typu "a ci z wpp co sa na doczepke przy WSMP"
nie traktuje oczywiscie WSMP jako zło tylko aby nas traktowali i liczyli sie tak samo jak z ludzmi z WSMP ale do jasnej ciasnej jest nas wiecej niz WSMP.
Proponuje spotaknie z prezesem w celu dogadania TAXI on jest osobą decyzyjną a my chcemy promować wyścigi wiec powinien się zgodzić przeciesz Automobilklub jest po to by promować sport samochodowy to jest w statucie tej instytucji.
Mam nadzieje ze AW i PZM zależy choć w 10% z tego jak nam zależy na rozpromowaniu wyścigów w polsce.

knastol napisał(a): to daje nam argument do wykorzystania, w postaci najwiekszego wyscigu w polsce (nie zaryzykuje stwierdzenia w ze w europie, bo pewnie w UK jest to troche lepiej roziwniete)

oj pojechałgeś grubo Knastol :twisted:
w polsce moze tak ale w wyscigach jestesmy na szarym końcu
czesi 3 duże obiekty + wuchta małych torów wyścigowych po rożnych małych mieścinach
imrez od cholery z mnustwem uczestników
np. BMW 325i challenge, Berg Trophy, wyscigi youngtimerów
Niemcy
od cholery torów i imprez nawet w Historic Cup jezdzi wiecej wiary niz w całej polsce nie wspominając nawet o ADAC
Węgry
tez sporo obiektów i pełno teamów wyścigowych np STEFAN GP co sie ubiegali o miejsce w F1
Nie wspomne o UK gdzie torów też masa i można sie scigać na wszystkim co ma klatke :twisted: nawet na kosiarkach :piwko: :drive:
mój wniosek nigdy ich nie dogonimy w obiektach i imprezach jedynie możemy zorganizować cos wspolnie z nimi jakąs eliminacje w polsce ale nie z tym zapleczem co ma Tor Poznań :ban: jeśli nie powstanie depot z prawdziwego zdarzenia (garaże, miejsce dla temaów) to bedzie dalej fajna nitka toru i nic więcej

pozdro

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez simonE21 » 30 lip 2010, o 09:53

Moze cos takiego?

Obrazek

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez simonE21 » 30 lip 2010, o 10:12

Obrazek

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez maciej_z » 30 lip 2010, o 10:29

Wczoraj na spotkaniu dłuższą chwilę rozmawialiśmy o komunikacie, którym chcemy zachęcić nasz target do przyjścia na tor -> musi to być perswazyjne, podpowiadać "bo tam się dzieją fajne rzeczy" - argumentem jest właśnie to, że można zobaczyć największy wyścig w Polsce, najwięcej aut w jednym wyścigu na jednym torze - a więc dużo walki, emocji, ekscytujących akcji na torze - jednym słowem wyścig z ilością zdarzeń dużo większą niż w F1 --> a więc i ciekawszy! To musi być nasz komunikat (no chyba, że wymyślimy coś jeszcze ciekawszego i bardziej perswazyjnego). To będzie nasze KBB (Key Brand Benefit :) - coś co możemy zaoferować naszym "klientom" a czego nie ma nikt inny - trzeba sobie zdać sprawę, że WPP i wyścigi to tak naprawdę "produkt", który musimy "sprzedać" naszym potencjalnym "klientom". I ta argumentacja musi znaleźć odzwierciedlenie na wszystkich materiałach, którymi będziemy posługiwali się w "drodze do konsumenta" - plakacie, ulotkach, materiałach PR, mobilach, konkursach radiowych i każdym innym nośniku/aktywności. Obraz musi uwiarygadniać/dopełniać to co przekazujemy w warstwie merytorycznej/słownej... I co najważniejsze musi to być spójne - gdziekolwiek pojawia się komunikat/obraz musi on być taki sam, tylko wtedy ma szansę na utrwalenie się w świadomości zainteresowanych - m.in. stąd potrzeba osoby koordynującej działania aby były one spójne co do wyrazu ale również czasu i miejsca. To tak z grubsza argument, które wczoraj wymienialiśmy na torze - szkoda, że było nas tak mało... :podupie:

Windows 7 Firefox
A-grupa

Postprzez simonE21 » 30 lip 2010, o 10:56

godzina była taka a nie inna a o 13 w czwartek kazdy normalny człowiek pacuje :evil:
jak by to było okolice godziny 16-17 pewnie było by nas więcej :drive:

BMW E21 320 group 2
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum

simonE21 Mężczyzna
WRC

Postprzez Pan Protest » 3 sie 2010, o 22:45

witam,
czytałem wszystko, ale szybko, wiec jak cos pomine, albo napisze o czyms co bylo to przepraszam, ale tak na szybko:
1. jedyne z czym wpp ma szanse na promocje to wspolne dzialania z wsmp:
- tam sa samochody, ktore moga przyciagnac kibicow,
- tam sa kierowcy, ktorzy moga byc kojarzeni - jedyny w tej chwili, ktory moze przyciagnac kibicow to R.Lukas - dzieki wspolpracy z Orlenem - i promocji jego osoby przez Orlen,
- tam sa Zawodnicy, ktorzy maja sponsorow i potencjalnie kase na promocje.

2. Jest potrzebna osoba, ktora sie tym zajmie - to nie budzi watpliwosci. Kiedys byla proba - Grand Prix Promotion - wspolna inicjatywa czolowych zawodnikow (M.Stanco, T.Wywial, Gladysze) - byly proby, wyscigi mialy swoja gazetke, powstalo dsmp.

3. Jako wpp mozemy zapomniec o wlasnej promocji - co my mamy? ani nasze wyscigowki nie sa atrakcyjne, ani zawodnicy znani... ani nie sa to mistrzostwa Polski.
no moze wiecej bezsensownej walki na torze miedzy samochodami roznych klas - to rzeczywiscie niezorientowanemu Kibicowi moze sie podobac...
brak dobrego produktu, brak duzej kasy na promocje.

4. sciaganie zawodnika - za co? czym?
to musialby byc Holowczyc np w porsche i wygrac generalke wpp. tylko co to za frajda scigac sie porsche z sejami - tez raczej malo medialne - "przyjechal Holowczyc i wygral. jechal porsche i scigal sie z cinquecento..."
Podany tu na przyklad Leszek Kuzaj, gdyz jest na zawodach - ma kontrakt ze skoda - znajdzcie skode, ktora moze wygrac to moze go namowicie - tylko skad kasa na skode? no i jak wyzej - "Leszek Kuzaj jadac skoda wygral z dwudziestoletnia honda...". Poza tym moglby miec problem dublujac seje ;-)

5. Jezeli bilbordy to nie w Poznaniu (tu jak w Warszawie ludzie sa zainteresowani innymi rzeczami niz zawody samochodowe - markety, itp) - to raczej w mniejszych miastach, bo taki Kibic przyjedzie na tor. Zrzuca sie na paliwo we 4 i przyjada zobaczyc co to jest.

6. Darmowy autobus z centrum by dowozic kibicow - moze na Kubice mialo sens, na nasz wekend wyscigowy - szkoda kasy. Kiedys testowalismy taki autobus - dojazd z centrum wawy na ME Rallycrossu w Slomczynie - zainteresowanie bylo w zasadzie zerowe.

7. Wystawa w galerii handlowej - w detalu bedzie drogo - przynajmniej wiem jak to wyglada w Wawie - a co ma byc wystawione? sc/honda/stare bmw - takie to ludzie bedacy na zakupach widza jak wyjda na parkind pakowac rzeczy z wozkow... wlasnie do takich samochodow...

8. relacja TV - to kasa. Mozna porozmawiac jaka kasa z jednym z zawodnikow Kia - jest producentem programow, rowniez motoryzacyjnych - tvp sport, tvn turbo, itp - on moze przedstawic oferte. Mysle tylko, ze wtedy trzeba byloby zrzucic sie po 500-800pln i to kazdy... to ja wole miec na pol wpisowego na sezon niz ogladac siebie przez 5 sekund w tv.

9. Informacje w rozdawanych gazetach lokalnych - to standard - nie jestem z Poznania - wydawalo mi sie oczywiste, ze AW to robi. Mysle, ze z czyms takim to nie ma problemu - szczegolnie jak im sie przesle gotowy tekst + foto.

10. oplata za wstep - 1-2pln to smiech na sali, rozumiem, zeby placili po 30pln'a, ale i przy takich stawkach to nie pokryje to druku biletow, ochrony, bileterow, bramek wejsciowych, plotkow, srotkow, itd.

Z podobnym problemem - zbyt mala liczba Kibicow (choc przez weekend jest to pare tysiecy), zmagamy sie przy okazji organizacji ME w Rallycrossie - tzn. chcialibysmy by bylo ich jeszcze wiecej. tylko to sa ME, inni zawodnicy (chociazby Gronholm) inne widowisko - latwe do ogladania, jest trybuna, z kazdego miejsca widac caly tor...

Ja z mojej strony moge powiedziec jedno - fajnie, ze ktos cos chce. Tylko bez kasy nie bedzie wynikow. A w wolontariat to ja nie wierze.

W moim przekonaniu WPP ma szanse na promocje tylko przy WSMP - jezeli chodzi nam o Kibicow na torze.

Jezeli chodzi o sponsorow na cykl i dorobienie teorii o popularnosci czegos co jest malo popularne (poki co i pozniej pewnie tez - Kubica w F1 niewiele pomogl wyscigom - tzn dzieki niemu w F1 jakos nie wzrosla ich popularnosc, choc moze teraz ludzie wiedza, gdzie i ze jest cos takiego jak tor Poznan) - to moze pomyslec o relacji online z zawodow w internecie.
Zamiast robic tego typu materialy (te relacje co sa teraz), ktore w zasadzie sa na jedno kopyto to moze lepiej sprobowac jakos zrobic on-line w necie. wtedy mozna sponsora znalezc na cykl/strone/relacje. tylko z takim sponsorem moze byc problem (w sensie na cykl), gdyz:
- prawa do wpp ma pewnie PZMot,
- nie kazdemu pasowaloby naklejanie danego sponsora na swoj samochod.

nie wiem jak z kosztami, czy da sie wykorzystac kamery/ludzi co teraz sa.
mysle, ze mimo wszystko tansze niz jakakolwiek platna relacja w telewizji.
tylko czy ktos to bedzie ogladal w domu w livie? jak pozniej ma relacje z zawodow?
To raczej dzialania, kiedy na wpp przyjdzie z 10.000 Kibicow to w kolejnych sezonach dla tych co nie moga, sa chorzy itp - taka relacja w necie...

niestety lata scigania nauczyly mnie jednego - robi sie to dla siebie, a nie dla Kibicow.
Tu najbardziej mnie zastanawia jak ogladam cokolwiek z USA, nie mowie o nascarze, ale football, soccer, inny palant - duze stadiony, niemal w calosci zapelnione. szok.

acha, w Czechach, na Wegrzech, czy bedac teraz tam gdzie KIA w Niemczech - trybuny wygladaja podobnie (tzn inaczej, bo tam w przeciwienstwie do Poznania sa), ale tez w zasadzie puste:(
w Brnie kiedys bylo wiecej Kibicow (ale nie, ze jakos duzo) jak wsmp/dsmp lecialo w jeden weekend z FIA GT.

jak sie chce jechac dla Kibiców to nam najprosciej wystartowac w GSMP - tam oni są. Ale to wynika z tego, ze w tych, czesto odludnych miejscach, taki wyscig to jedyna rozrywka. Nie ma marketow, galerii handlowych, kin czy teatrow...

Natomiast sciagnac Kibicow promujac tylko wpp, na wpp - w moim przekonaniu syzyfowa praca.
moze troche pesymistycznie, ale mam nadzieje, ze da spojrzenie z innej strony - mimo, ze na poczatku Knastol napisal, zeby nie pisac czemu sie nie da. A moim zdaniem, niestety nie da sie - i nie wjezdzam nikomu na ambicje...

aha teraz doczytalem - to jest grubo napisane - "jednym słowem wyścig z ilością zdarzeń dużo większą niż w F1 --> a więc i ciekawszy!"
sorry, ale padlem ze smiechu. juz widze ten aplauz wsrod Kibicow jak misiek dubluje picanto!!!!! albo jak honda rozbija sie z sc!!!!!!!!! idealnie ciekawe.

i jeszcze jedno - nie wiem jak z tym taxi - ale mysle, ze w przypadku jakiegos powaznego dzwona to nawet takie oswiadczenie nie wiele da. Plus trzeba miec kaski o roznych rozmiarach + jednorazowe balaklawy.

jeszcze jedno.
jezeli organizacją WPP zajelaby sie firma, ktora robilaby wszystko od A do Z. to MIALOBY to szanse (w kazdym innym przypadku, ale nie z takim produktem - chyba, ze ktos by na to lozyl kase - bo ma taka fantazje). Tylko co w przypadku jakby sie nie udalo - zawodow by nie bylo?!
Natomiast jezeli organizatorem wpp jest, jezeli posiada do niego prawa PZMot to bedzie duzo trudniej dzialac - bo co sie promuje - kilku zawodnikow, ktorzy dzis sa a jutro ich zabraknie, ale za to dla Zawodnikow bezpieczniej - jest szansa, ze w nastepnych latach cykl bedzie.

Tak naprawde to co chcecie robic jest ciezkie - szczegolnie bez wsparcia AW, PZMot i bez dzialania z Zawodnikami WSMP/Endurance.
ani nie ma praw do wywieszenia banerow na torze, ani do dzialan zwiazanych z wpp nawet - bo te jak znam zycie, chyba ze sie myle sa PZMotowskie, a nie nasze, czyli Zawodnikow.

pzdr
mm

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Postprzez Pan Protest » 3 sie 2010, o 23:22

jeszcze 0,03pln'a - do zawodnikow z AW - bo tak naprawde wpp jest na Waszym torze, moga tam trafic Kibice z Waszej okolicy.
jakie dzialania promocyjne prowadzi Wasz Klub odnosnie toru/zawodow cyklu wsmp i wpp.
jakimi dysponuje na to srodkami i co w ramach nich robi?
czy sa na promocje zawodow dodatkowe srodki np z PZMot?
czy i jaki % wpisowego na zawody idzie na ich promocje? co w ramach tego (jezeli tak jest) jest czynione (plakat, program zawodow, reklama w radio)?

na stronie AW mozna znalezc oferte reklamowa Klubu - calkiem swieza - juz po F1 Show - ale sa tam tylko ceny, w zasadzie na wszystko, na hostesse, na baner, nawet za kazdy spot puszczony na wlasnym telebimie (za jego ustawienie tez trzeba zaplacic) - profi.
http://www.aw.poznan.pl/oferta/index.html
mm

Windows XP Firefox
Pan Protest Mężczyzna
A-grupa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski