Auto do WPP

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

Re: Auto do WPP

Postprzez luki » 16 gru 2010, o 15:02

:) tez mi sie zdaje, ze mala przyjemnosc ze zwyciestwa z miazdzacza przewaga sprzetowa w WPP.

Wydawalo mi sie ze puchary wyscigowe i rajdowe sa przedszkolem dla "szybkich kierowcow" a nie "szybkich aut" :drive:

luki Mężczyzna
eNka

Auto: Honda Civic vti gr.A

Postprzez Dav » 16 gru 2010, o 17:42

szczuras napisał(a):Koleś pytasz się ludzi którzy na co dzień jeżdżą cieniasami, civicami i bmw o koszty utrzymania s2000 czy supercopy

Niema formu WSMP :) wiec wydaje mi się to idealne miejsce na taki wątek i zadawanie nurtujący mnie pytań "koleś"

szczuras napisał(a):Zadzwoń i umów się z Gładyszem, Lisowskim czy innym zawodnikiem co w nich śmigają lub śmigali może ci powiedzą

Rozmawiałem z paroma osobami i koszty które podawali były bardzo różne drastycznie różne
dlatego próbuje dojść jak jest naprawdę

szczuras napisał(a):Po drugie WPP zostało stworzone z inicjatywy zawodników dla opcji "taniego ścigania" a ty tutaj chcesz na auto ponad 200 tys przeznaczyć. Idź od razu do WSMP albo po co się rozdrabniać WTCC

Plan jest taki by kupić auto rozwojowe by można było pózniej przystosować je do WSMP i ta droga wydaje mi sie słuszna a to ile kto na to wyda to wybacz kolego już nie twoja sprawa .

szczuras napisał(a):1:50 to na seryjnej oponie z dziewczyną robisz

Jestem pewien że niejeden z forumowiczów pojechał by kółko na poznaniu o wiele szybciej tym autem

Może dla ciebie to dziwne ale ja bym chciał żeby moje autko wyscigowe było szybsze niż cywilne
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Colin McRae

Dav Mężczyzna
nowy

Auto: DE

Postprzez CRX Ballade » 16 gru 2010, o 17:51

Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że David chyba troszkę pomyliłeś miejsce. Tak jak pisze Szczuras WPP to ma być tanie ściganie. Tutaj nie chodzi o wyścig "zbrojeń" tylko o dobrą zabawę. Oczywiście każdy może w WPP wystartować na takim sprzęcie na jaki go stać, ale czy warto ładować kupę kasy, to chyba lepiej ścigać się w zawodach wyższej rangi. Tak sobie myślę.

Windows XP Internet Explorer 8
CRX Ballade Mężczyzna
A-grupa

Postprzez Dav » 16 gru 2010, o 18:00

WPP ma byc miejscem zbierania doswiadczeń i tak chcę to potraktować.

błedną koncepcją jest kupno np. LOTUSA wystartowania nim w WPP a poźniej przystosowania go do WSMP ? bo tak po w wielkim skrócie chciałem zrobić .

A tak na marginesie z tego co wiem to w sezonie 2011 w WPP pojawią się auto typu SuperCopa :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców" - Colin McRae

Dav Mężczyzna
nowy

Postprzez GMark » 16 gru 2010, o 18:29

David napisał(a):
A tak na marginesie z tego co wiem to w sezonie 2011 w WPP pojawią się auto typu SuperCopa :)

W pewnym sensie to chyba nawet fajnie się ścigać z czymś bardzo profesjonalnym ;)
Miło będzie gdy takie auto mnie zdubluje :)

Koncepcja zbudowania Lotusa i jeżdżenia nim w WPP jest OK, dopóki ten Lotus nie bedzie jechał 1.39, a nawet jeśli to ja jestem zdania na tak.
Zawsze lepiej jechać Lotusem i mieć 6 sek na kołku przewagi, ale mieć 30 zawodników za sobą :)
Niż w WSMP być ostatnim, lub mieć 1 Clio na plecach :)
BTCC - this is racing at its best

GMark Mężczyzna
A-grupa

Auto: be em fu

Postprzez knastol » 16 gru 2010, o 22:55

GMark napisał(a):Miło będzie gdy takie auto mnie zdubluje :)

oj uwierz mi ze emocje jakie towarzysza kierowcom enkowych sejow (no ok, przynajmniej mi) kiedy dubluje Supercopa, np na prostej startowej, porownac mozna przynajmniej do konca swiata - patrzysz w lusterko, jest pusto, wracasz oczyma przed swoje auto, nagle robi sie jakos dziwnie cicho, autko zwalnia, obraz zaczyna drzec, gesia skorka, potem sej zaczyna myszkowac i nagle z powodu ryku jak z piekła, zaczynasz rozumiec co sie tak naprawde stalo... jak sobie o tym pomysle to boje sie wsiadac do samochodu... :konik:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez simonE21 » 17 gru 2010, o 10:30

Moim zdaniem na auta klasy DTM super copa S2000 i innych wynalazków miejsce jest w WSMP tam też można zdobyć doswiadczenie :drive:
a skoro cie staćna takie zabawki to wpisowe o wysokości 1000 zł to nie problem :twisted:
Poza tym w WSMP nie smigasz tylko na Torze Pozna ale na inych zagranicznych obiekach jak Hungaroring, Brno, Slovakiaring itd. A skoro masz 1:50 na Poznaniu to czym ty jeździsz na codzień :roll: GT3 ?
Zastanów sie czy warto startować takim popierdalaczem w WPP bo nie wyczyn wygrać szybkim autem z wolnym wyczynem jest wygrać wolnym autem z szybszym
(PZDR dla Kubicy :piwko: )
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Postprzez Dav » 17 gru 2010, o 13:15

simonE21 napisał(a):A skoro masz 1:50 na Poznaniu to czym ty jeździsz na codzień :roll: GT3 ?

997 S

simonE21 napisał(a):Zastanów sie czy warto startować takim popierdalaczem w WPP

To są tylko rozważania majace na celu ustalenie czy nie lepiej kupic jakies gotowe auto typu CUP czy moze lepiej np. LOTUSA i modyfikowanie go na bieżąco .

Taki zwykły lotus nie bedzie wcale taki szybki..

Dav Mężczyzna
nowy

Postprzez Misza » 17 gru 2010, o 14:01

Skoro głównie mówisz o rozwoju... w WSMP masz więcej eliminacji, więcej torów, więcej kierowców podobnie szybkich samochodów, od których możesz się uczyć = rozwijać. Jeżdżenie samochodem za kilkaset tys. PLN w WPP nie będzie nauką i rozwojem - całkiem serio.

No chyba, że chodzi o szpan zdobycia Wyścigowego Pucharu Polski w kategorii Open. To, że samochodem nieporównywalnie szybszym od innych w końcu można łatwo przemilczeć...

Windows XP Firefox
Misza Mężczyzna
WRC

Auto: Honda Civic Type R

Postprzez Dav » 17 gru 2010, o 17:56

ale jakie kilka set tysiecy złotych ?
taki LOTUS kosztuje duzo duzo mniej.

Pewnie z czasem projekt pochłonie znaczna kwote ale to już kwestia czasu .

Tylko czy jest sens samemu budować samochód ? oto jest pytanie.

Dav Mężczyzna
nowy

Postprzez maciej_z » 17 gru 2010, o 21:41

David napisał(a):WPP ma byc miejscem zbierania doswiadczeń i tak chcę to potraktować.

Hmmm. nie bardzo wiem o zdobywaniu w WPP jakiego doświadczenia piszesz - takimi furami o jakich mowa to podobne doświadczenie na czwartkowych treningach zdobędziesz - chyba, że chcesz się doskonalić w bezkolizyjnym dublowaniu aut klasy 1,2 i 3 - wtedy rzeczywiście, WPP jest idealnym poligonem doświadczalnym, myślę, że w tym przypadku to słuszna droga w drodze do perfekcji... ;)
Choć szczerze mówiąc Twoje zapytania na tym forum brzmią mi jakby pytać szczęśliwych posiadaczy maluchów o radę w doborze dajmy na to nowego setu ustawień do Porsche...
Muszę zgodzić się ze Szczurasem - jak na WPP to lekki przerost formy nad treścią...

Windows 7 Firefox
maciej_z Nie wiadomo :)
A-grupa

Postprzez simonE21 » 18 gru 2010, o 08:56

David napisał(a):Tylko czy jest sens samemu budować samochód ? oto jest pytanie.

nie ma sensu jesli nie budujesz auta własnręcznie i nie jest to twoim hobby to nie ma sensu
kupienie gotowego auta jest tańsze i o wiel szybsze.
Ja budowałem swoje E21 własnoręcznie z pomocą znajomych np. klatka u kolegu Pyry
bo to jest auto historyczne. Nie mozna było dorwać w normalnych pieniądzach BMW E21 jak wogóle były na sprzedaż. Bowiem w roku może 1-2 sztuk gdzieś się pojawia i cena jest kosmiczna np grupa 5 poszła jakiś czas temu w cenie Porsche GT3 cup :podupie:
A budwałem to auto z kilku względów bo mi sie podobało, nie ma wyscigowego e21 w polce(no teraz jest jedno i to moje własne :twisted: ), posiadałem takie auto które nadawało się idealnie na wyścigówke (nie opłacało się wracać do oryginału a szkoda było sprzedać jakiemuś bambrowi :twisted: )

lotusow jest od groma w UK ceny różne w zależności od specyfikacji. Na bank coś znajziesz plastikw do scigania jest do wyboru do koloru ;-)
Laminaty do wyścigówek i rajdówek.
WPP 2011 3 m-ce - kl.8 Youngtimer 2000

BMW E21 320 group 2
BMW E30 318 IS spec BMW IS CUP
OO==00==OO
www.bmwiscup.pl
MOTUL ///Markgum
POSZUKIWANY SPONSOR do WPP BMW IS CUP

simonE21 Mężczyzna
WRC

Auto: BMW E21 320/4 BMW E30 318 IS BMW E36 320

Postprzez Dav » 18 gru 2010, o 13:27

maciej_z napisał(a):
Hmmm. nie bardzo wiem o zdobywaniu w WPP jakiego doświadczenia piszesz - takimi furami o jakich mowa to podobne doświadczenie na czwartkowych treningach zdobędziesz - chyba, że chcesz się doskonalić w bezkolizyjnym dublowaniu aut klasy 1,2 i 3 - wtedy rzeczywiście, WPP jest idealnym poligonem doświadczalnym, myślę, że w tym przypadku to słuszna droga w drodze do perfekcji... ;)

Powiedz to zespołom ktore dziś juz oficjalnie potwierdził starty w WPP Seatem SuperCopa :)

Myśle że w tym roku pojawi sie wiele profi autek w WPP i narzekanie sceptyków tu nie pomogą

maciej_z napisał(a):Choć szczerze mówiąc Twoje zapytania na tym forum brzmią mi jakby pytać szczęśliwych posiadaczy maluchów o radę w doborze dajmy na to nowego setu ustawień do Porsche...

Do odpowiedzi na pytania typu "czy jest sens samemu budować auto lub ile to moze kosztowac ? " nie trzeba byc posiadaczem FERRARI SCUDERIA wielu z was posiada sporą wiedzę którą chcą się podzielić i do nich przede wszystkim kierowane są te pytania.

Dav Mężczyzna
nowy

Postprzez luki » 18 gru 2010, o 15:05

Z drugiej strony mysle, ze skoro ma tyle tych potworow startowac, to spojrzmy rowniez na plusy. Nie odstraszajmy potencjalnych kierowcow od WPP bo maja kase, dajmy im jednak do zrozumienia ze dla mnie i dla wiekszosci startujacych w WPP sejami czy civicami to szczyt mozliwosci finansowych. Startowanie mega kasiastymi autami kluci sie troche z idea pucharów w ogole i tyle.

Taka mala analogia: Kiedys w Pucharze PPAiK w Tomaszowie wystartyowal Staniszewski Lancerem dla treningu, chyba przed rajdem Polski, byl w openie, nie dostal pucharu, nie bylo go tez w generalce. Za to milo bylo popatrzec na to co robil w zakretach.

Leony czy inne Lotusy poprawia medialnosc, sam bylem swiadkiem jakie wrazenie na ludziach robil jeden maly KTM na 4 kolkach w Kielcach, mimo ze roilo sie tam od drogich doinwestowanych lancerow i subarynek.

Domyslam sie ze te potwory beda w openie, ktory z zasady jest dla wydumek. Wiekszosc z nas startuje w a czy n grupach do 2 litrow wiec jedynym problemem jest wiatr podczas dublowania :D Mam nadzieje ze mojego civica nie zdmuchnie a mniejsze autka, sadze ze beda jechaly w osobnym wyscigu.

Sadze tez, ze skoro nie bylo w tym sezonie generalki to bedzie tak dalej, w zadnym wypadku zwyciezca klasy open nie powinien byc zwyciezca calego cyklu WPP.

Sumujac, mim zdaniem, ktos ma kase niech startuje wydumka w open, ale o wiele chetniej zobaczymy kierowcow w porownywalnych autach do naszych ktore dopelnia brakujace klasy 3 i 4.

luki Mężczyzna
eNka

Postprzez GMark » 18 gru 2010, o 16:50

luki napisał(a):

Sadze tez, ze skoro nie bylo w tym sezonie generalki to bedzie tak dalej, w zadnym wypadku zwyciezca klasy open nie powinien byc zwyciezca calego cyklu WPP.

Z tym niestety się nie zgodzę. Ale to na osobny temat. W świecie wyścigów zawsze pierwsza była generalka, potem podzielenie na klasy mniejsze - bo to nagroda na pocieszenie dla słabszych aut, nie dających rady w generalce.

Niech jeżdżą potwory, tylko niech ich nie będzie tyle, że zaczną wykopywać "amatorów" bo im przeszkadzają. Po za tym to same plusy.

GMark Mężczyzna
A-grupa

Postprzez CRX Ballade » 18 gru 2010, o 21:52

GMark napisał(a):Z tym niestety się nie zgodzę.

Masz rację. Generalka to podstawa a później klasy. Jak dla mnie może być, mnie to nie przeszkadza. Ja mam dobrą zabawę z tego, że mogę się pościgac z autami z mojej kalsy. Tutaj zgadzam się z Lukim, dobrze byłoby gdyby klasa 3 i 4 były bardziej liczne. No ale zobaczymy to dopiero na I eliminacji w 2011 roku.
Ostatnio edytowano 18 gru 2010, o 22:16 przez CRX Ballade, łącznie edytowano 1 raz

CRX Ballade Mężczyzna
A-grupa

Postprzez bokej » 18 gru 2010, o 22:04

Ja osobiście jestem za autami typu porsche czy supercopa do klasy open
będzie bardziej medialnie i będzie wiadomo że wpp jest dla wszystkich
A czy takim autem bedzie tak bardzo deklasował innych to się okaże :?:

Windows XP Firefox
bokej Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez luki » 19 gru 2010, o 09:41

Z generalka chodzilo mi troche o to by nie bylo w niej openow (jak wspominane wyzej seaty czy lotusy). Skoro to tylko Puchar niech wygrywa najszybsze homologowane auto. Po cos sa te sterty zalacznikow i specyfikacji.

luki Mężczyzna
eNka

Postprzez knastol » 19 gru 2010, o 10:58

trzeba tylko pamietac ze jest i druga strona medalu, a moze i trzecia :mrgreen:

generalka spowoduje wyscig zbrojen, cos czego od samego poczatku chcielismy uniknac, a co widac na kazdej innej imprezie np RSMP - albo wystartuje topowym lancerem, czy S2000, albo niczym - pamietacie projekt Kuchara - klasa N minus - zeby scigac sie po taniosci, i co? nie bylo chetnych, bo w generalce by sie nie liczyli - ale gdyby nie bylo generalki, a wylacznie klasy, to pewnie chetnych znalazloby sie sporo na takie N- :niewiem:

mnie oczywiscie generalka kompletnie nie dotyczy, wiec powinienem miec na to :konik:

ale zalezy mi na tym aby scigalo sie nas jak najwiecej i pod tym kątem patrze - reasumując, generalka wg mnie odstraszy, a nie przyciagnie

no i jesli wyscig bedzie dzielony, a na 99% bedzie, to te wywody nie maja sensu :piwko:

knastol Mężczyzna
B-grupa

Postprzez GMark » 19 gru 2010, o 13:28

No dobra, to teraz co z tymi co mają słabsze auta w klasach, lub w Openie, i tak na prawde jezdzą aby jezdzić bo na wynik nie mają szans w klasie, w generalce by chociaz walczyli o odnotowanie np. wyprzedzenie jakiegos słabszego auta z innej klasy który podobnie jezdzi itd był by fan chociaż o tą walkę o miejsce np. 22.
Bez generalki, dla takich aut nie konkurencyjnych w klasie jezdzenie cały czas tego samego Poznania się znudzi ( ilość zawodników zacznie spadać ?) a przecież też nie możemy zmuszać do zmian auta na konkurencyjne, bo Puchar miał być z założenia tani i dla wszystkich, ale to też wyścigi a nie TA :)

Generalka może zwiększy troszke ilość Openów, ale bez przesady, przecież zaraz
nie obudzi się 10 leonów i 15 porschaków bo tyle w PL nie ma po za tym one zostaną w bardziej prestiżowym WSMP.
Ale nawet jeśli zdecydują się na WPP (nie można im tego zabronić) to przeczycie niektórzy sami sobie, jeśli by przyszły Porschaki i Leony i sławy Polskich wyścigów to Puchar stanie się bardziej medialny a co z tym idzie może spowoduje upadek WSMP, albo go zastąpi ?
Z amatorskich wyścigów stanie się cos większego :)

Przy zwiększającej się ilości zawodników w takiej postaci bez generalki mogą zacząć się problemy - dlaczego kierowca Y zajechał mi drogę skoro nie jestem z nim w klasie, straciłem tak dystans do zawodnika z klasy ?
dlaczego kierowca X nie będący w mojej klasie wyeliminował mnie z wyścigu ?
Generalka też by rozwiązała takie problemy, blokowań, wyprzedzeń, nieścisłości.

Wg mnie tak jak jest teraz WPP będzie odstraszać słabsze auta nie mające szans w klasie.
Spotkałem się już z kilkoma zawodnikami chcącymi powrócić ale przestraszyło ich to że będą zmuszeni jezdzić w Open, i do tego z nikim sobie nie powalczą.

GMark Mężczyzna
A-grupa

Postprzez CRX Ballade » 20 gru 2010, o 16:13

Czytajm to co piszecie i mam jedną uwagę. Rację moim zdaniem ma każdy z Was. Pisałem już to więc jeszcze raz. Należy chyba się zastanowić czym dla kogo jet WPP. Jak pisał Knastol załozeniem było stworzenie tanich wyścigów dla tych co maja mało kasy. Wiadomo udało się i w drugim roku rozwinęło się bardzo fajnie. Teraz chetnych jest bardzo dużo i o to chodziło. Moim zdaniem jest to miejsce dla każdego (i PF 126p i Porsche czy inny mocny samochód). Ja mówiłem ścigam się dla frajdy bo lubię to, wynik jest ważny ale nie najważniejszy. Generalka jak dla mnie może być, ponieważ to nie zmienia mojego podejścia do sprawy. Jadę dla siebie-walczę z zawodnikami z mojej klasy a reszta jest poza mną (ew. generalka). Jeżeli ludzie ze słabszych aut tak do tego podejdą to będzie cały czas miło i sympatycznie a o to chyba w tym wszystkim chodzi.

CRX Ballade Mężczyzna
A-grupa

Postprzez lpm » 22 gru 2010, o 00:32

Moim skromnym zdaniem założenia WPP były dwa. Pierwsze to relatywnie tanie ściganie realizowane w ograniczonych homologacyjnie klasach od jeden do cztery, a drugie to możliwośc wyjechania na tor różnej maści wynalazkami w open. Wybuch frekwencji spowodował że w bonusie do możliwosci scigania (której przez wiele lat w takiej formie nie było)mamy atrakcyjność imprezy. Ponieważ nieuniknionym wydaje sie być fakt rozdzielenia wyścigu klasa 1-reszta, po co wylewać dziecko z kąpielą i bawić się w sztuczne ograniczenia. Powinniśmy klaskać każdemu pomysłowi wzbogacającemu atrakcyjność wyscigu, a pojawienie się na polach starowych Porche, Lotusa czy Supercopy na pewno tylko pomoże. Pozdro dla wszystkich.

lpm Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez sdawid » 26 gru 2010, o 14:30

Witam.
Troszkę z innej beczki.
W Częstochowie stoją do sprzedania 2 szt Bmw E46 silniki 2.0 z długiego dystansu, gotowe do startu z wszystkimi ważnymi homologacjami. Jakby ktoś szukał. Jeździli nimi Brymora/Myśliwiec.

sdawid Mężczyzna
eNka

Postprzez d3mo » 26 gru 2010, o 19:37

rzuc jakis namiar na te bmw

pz
chce.....

Windows 7 Firefox
d3mo Mężczyzna
WRC

Postprzez sdawid » 26 gru 2010, o 23:36

Postaram sie załatwić jakiś numer telefonu, podobno, że cena jest mega atrakcyjna- kilkanaście tyś zł

sdawid Mężczyzna
eNka

Postprzez pankracy » 27 gru 2010, o 12:49

jak taka cena to ja też chętnie poprosze o namiary.
albo na ogłoszenie - rajdowka.pl :)
http://racetec.pl - O wyścigach i nie tylko.
http://klasyczny.com - we love clasSIC! cars

pankracy Mężczyzna
WRC

Postprzez sdawid » 27 gru 2010, o 17:05

609374880
są 2 szt po 14 tyś zł za każdą.
Cena do negocjacji :)

sdawid Mężczyzna
eNka

Postprzez GMark » 27 gru 2010, o 18:05

To dobra cena :)
Tylko ciekawe czy te auta stać na czasy szybsze niż dotychczas pokazały ( 2.03-2.04 )

GMark Mężczyzna
A-grupa

Postprzez jdmteam » 27 gru 2010, o 18:55

jak cena 14 000 to musi byc jakis konretny smietnik z tych aut

Windows XP Firefox
jdmteam Nie wiadomo :)
eNka

Postprzez pankracy » 28 gru 2010, o 09:09

ktoś ma jakieś foto tych aut ? (z wyścigów, cokolwiek ?)
http://racetec.pl - O wyścigach i nie tylko.
http://klasyczny.com - we love clasSIC! cars

pankracy Mężczyzna
WRC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski