1N 2017 OBNIŻENIE KOSZTÓW

Forum zawodników i osób zainteresowanych WPP

1N 2017 OBNIŻENIE KOSZTÓW

Postprzez kaziu106 » 6 sie 2016, o 23:42

W związku z licznymi pytaniami o przyszłość klasy 1N i obniżenie w niej kosztów oraz wyrównanie szans proszę o propozycję zmian w regulaminie i warunkach technicznych na przyszły rok. Z założenia klasa Cinquecento i Seicento ma być najtańszą serią WSMP i każde zwiększenie budżetu wiąże się z odchodzeniem zawodników pomimo, że SC/CC jest trochę pobudowanych. Po kilku rozmowach z Bartoszem Bielińskim uzgodniliśmy, że są możliwe pewne zmiany aby obniżyć koszty więc czekam na propozycję, które postaram się przekazać. Niestety na dzień dzisiejszy wiadomo, że wpisowe do WSMP na 99 % nie zostanie obniżone ale na 99,999 procent nie zostanie podniesione. Jeśli chodzi o moje propozycję to mam dwie; z uwagi na coraz mniejszą dostępność używanych slicków zrezygnować ze slicka i jechać na jednej oponie seryjnej- tj. jedna marka i rozmiar. Rozmiary to: 155/65r13 ( koszt od 109 zł. i jest tego mega dużo ) 165/55r13 ( koszt ok.130-230 zł. szt. ) lub 175/50r13 - jest ich mało na rynku i koszt najtańszej to ok. 190 zł. lub na oponie typu semi slick gdzie koszt to chyba lekko ponad 400 zł. za szt.. Druga zmiana to wprowadzenie minimalnej wagi auta ale z kierowcą aby przy mocy jakie generuje N-ka nie było znacznych różnic przy wagach między kierowcami o wadze 60 kg, a o wadze 110 kg. Moja propozycja to min. 800 kg auto+kierowca. ( przeciętna n-ka waży między 680-710 kg ). Od innych zawodników doszły propozycję aby dopuścić zamiennie zderzaki od zwykłych wersji sc/cc ( są tańsze niż sportingowskie ) oraz aby dystans nie musiał być częścią integralną felgi ( nie trzeba było by przyklejać dokręcać itp ) oczywiście z zachowaniem max. szerokości rozstawu kół wg. homologacji N-kowej FIA.Jeśli macie inne propozycję to proszę o wpisy lub do mnie na priv. Pozdr! ps. temat jest na facebooku wraz z ankietą jakie opony seryjne, semi slick czy slick. W załączeniu linki do tematu i do ankiety. https://www.facebook.com/groups/1702569 ... 2/?fref=ts

kaziu106 Mężczyzna
A-grupa

Powrót do Wyścigowy Puchar Polski