V Runda SuperOES Tor Poznań - 15.10.2016

Kryterium SuperOES Tor Poznań, Power Stage Bednary i inne !

Re: V Runda SuperOES Tor Poznań - 15.10.2016

Postprzez zxz-rally » 15 paź 2016, o 19:29

Łapki w górę, materiał filmowy :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=pBm0p5R_Ljg

zxz-rally Mężczyzna
Clutch burner
A-grupa

Auto: Opel Astra 1.4 Ecotec

Postprzez dembol » 15 paź 2016, o 19:52

zxz-rally napisał(a):Łapki w górę, materiał filmowy :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=pBm0p5R_Ljg

Propsy! Fajne ujęcia ze statywu :)

dembol Mężczyzna
WRC

Auto: Brak

Postprzez Wilku » 15 paź 2016, o 22:02

V SuperOes Tor Poznań 2016 by RRV
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=D4u8VVMgGnQ

Wilku Mężczyzna
eNka

Auto: CC

Postprzez MarcinStachowiak » 16 paź 2016, o 10:17

Trasa, 6 przejazdów, obiadek wszystko bardzo pozytywnie! :)

Pierwszy występ Yarisą :) Całkiem ciekawie się nią jeździ.
Jedynie opony trzeba zmienić na nieco bardziej pro :)

Windows Chrome
MarcinStachowiak Mężczyzna
eNka

Auto: Yaris TS

Postprzez Try3ek » 16 paź 2016, o 16:07

https://www.youtube.com/watch?v=hPk_4dxTL5k film od RRV, o dziwo mało widowiskowo a wydawało mi się że latałem bokami jak głupi, jak to zresztą ja.

Co do samej imprezy to pozytywnie zaskoczenie, 6 przejazdów całkiem fajna trasa, jedzonko smaczne. Co tu więcej pisać jak widać super oes dalej może być fajną imprezą, i byle tak dalej. Nawet udało mi się dostać 10s kary za spóźnienie choć nie celowe tylko spowodowane awarią więc i nawet za to zaczęły działać kary, choć idealnie na starcie nie było to też napewno lepiej.
Próba tak jak pisałem fajna bo było szybko a zarazem miejscami technicznie, jak widać nie trzeba ustawić dużo szykan by było fajnie wystarczy były w ciekawych miejscach.

Co do wyniku to niekoniecznie opony pozwalały na więcej, ale pierwszy przejazd był zaskakująco szybki i 7 miejsce w klasie, co niektórzy się zdziwili zresztą jak ja sam, potem praktycznie 5 przejazdów z identycznym czasem ale cała reszta stawki pojechała szybciej więc końcowy wyniki to 13 miejsce w klasie, ale widać można szybciej bo ostatni przejazd 4 s lepszy więc jeszcze jakiś zapas jest i można zrobić lepszy wynik choć i tak do czołówki daleko.

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez dembol » 16 paź 2016, o 20:36

Impreza bardzo udana.
Szybki odbiór techniczny i ogień na start :)
Trasa fajna, techniczna i szybka, mało czekania, dużo jeżdżenia!

On-boardzik:
https://www.youtube.com/watch?v=cjZSU_V8Ebc

Z niecierpliwością czekam na następną rundę!

dembol Mężczyzna
WRC

Postprzez Kuba » 17 paź 2016, o 09:20

Patrząc na liste startujących to podziwiam was że jeszcze się nie znudziło upalanie ciągle na tym samym obiekcie przez tyle lat :ban:

Kuba Mężczyzna
WRC

Postprzez wojciechcento » 17 paź 2016, o 15:56

czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego kolezanka Kamila uparcie wpisuje się ze swoją hondą 1,3 (1343 cm3?) w klasę 2? a teraz dodatkowo od dwóch edycji jeszcze córkę. Nie powinna być obecnie na 7 miejscu w klasie 3, zamiast na 2 w klasie 2?
Domyślam się, że koleżanka ma parcie na podium, ale No sorry, jak wszyscy zaczniemy tak oszukiwać, to jaki jest sens tej imprezy.

Windows Vista Chrome
wojciechcento Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez Waligor » 17 paź 2016, o 16:18

wojciechcento napisał(a):czy ktoś może mi wyjasnić dlaczego kolezanka Kamila uparcie wpisuje się ze swoją hondą 1,3 (1343 cm3?) w klasę 2? a teraz dodatkowo od dwóch edycji jeszcze córkę. Nie powinna być obecnie na 7 miejscu w klasie 3, zamiast na 2 w klasie 2?
Domyślam się, że koleżanka ma parcie na podium, ale No sorry, jak wszyscy zaczniemy tak oszukiwać, to jaki jest sens tej imprezy.

Może sprawa się mnie bezpośrednio nie dotyczy, ale się wtrącę. Sprawa do wyjaśnienia, aczkolwiek z tekstami, że ma parcie na podium nie znając tej osoby jest moim zdaniem lekko obraźliwe. Rozumiem, że ego zabolało, że kobieta jest przed Tobą i do tego na pudle, ale niekoniecznie uważam, żeby zaraz wysnuwać z miejsca takie wnioski. Wiadomo, że Kamila startuje już kupę lat w tego typu imprezach i nie wiem czy się pomylę, jeśli powiem, że jest to Jej życiowy wynik. Nadal jestem więcej niż pewien, że starty tym samochodem w klasie 2 raczej wynikają ze sporej konkurencji i chęci zabawy niż potrzeby osiągnięcia podium. Poza tym pojemność pojemnością, ale jak się umie jeździć to te 43 cm3 pojemności naprawdę nie mają takiego znaczenia :)

Waligor Mężczyzna
WRC

Auto: BMW M3

Postprzez dembol » 17 paź 2016, o 16:27

Waligor napisał(a):Poza tym pojemność pojemnością, ale jak się umie jeździć to te 43 cm3 pojemności naprawdę nie mają takiego znaczenia :)

A co to za różnica? Regulamin jest regulaminem.

dembol Mężczyzna
WRC

Postprzez wojciechcento » 17 paź 2016, o 16:36

Waligór, ego nie zabolało, Kamila nie jest przede mną, sprawa dotyczy właśnie kobiet, które startują w klasie 3 hondami i niektórym z nich przed przerwą wakacyjna również była zwrócona uwaga co do klasy. Tak jak mówisz Kamila i jej mąż kupe lat startują, znam ją osobiście, więc nie fajnie, że oszukują. Regulamin obowiązuje inne panie a jej i jej córki nie?

[ Dodano: 17 paź 2016, o 16:44 ]
Waligor, bez obrazy ale idąc twoim tokiem rozumowania, niech wszyscy wpisują się klasę niżej, bo nie chodzi o podium tylko o zabawę albo niech organizator zlikwiduje klasyfikację klasowa skoro wszystko wynika z chęci zabawy i rywalizacji. Niech rywalizuje z mocniejszymi, nie ze słabszymi skoro ma taka potrzebę rywalizacji

Linux Safari
nowy

Postprzez Grzechu » 17 paź 2016, o 20:27

Chciałem ten temat kiedyś poruszyć, ale stwierdziłem, że nie zabieram głosu skoro nie biorę udziału w imprezie. Chociaż podobna sytuacja miała kilkukrotnie miejsce na Bednarach, raz 1 klasa, raz 2. Z jednej strony nie dziwię się osobom, którzy mają o to pretensje. Najbardziej poszkodowana jest chyba osoba, która w sobotę zajęła 4 miejsce bo przecież też mogła osiągnąć "życiowy wynik", a została w pewien sposób tego pozbawiona... Nie do końca rozumiem co ma na celu takie zapisywanie się, jeśli ktoś chce się sprawdzić z innymi to ma przecież wgląd na czasy, nie trzeba zmieniać klasy... Niedługo zaczną zapisywać się Seje 1.2 do 1 klasy bo przecież kiedyś mogły to być 900, a w dowodzie nikt nie zmienił.

Na jednej z pierwszych rund w tym roku jeszcze jedna koleżanka zapisała się Hondą 1.3 do 2 klasy, ale po "wojnie", która rozpętała się na FB po publikacji prowizorycznej listy startowej zapisała się tam gdzie powinna. Całkiem fair ;)

Jak dla mnie regulamin jest regulaminem i należałoby go przestrzegać, nawet jeżeli chodzi o różnicę 43cm3. A przy okazji widać jak działa BK, powinni takie rzeczy wyłapywać ;)

Na koniec zaznaczam, że nie mam absolutnie żadnych złych intencji... Bądźmy po prostu w stosunku do siebie fair.

Windows Chrome
Grzechu Mężczyzna
A-grupa

Auto: Fiat Seicento 1.2 16v Abarth

Postprzez wojciechcento » 17 paź 2016, o 21:05

Otóż to Grzechu, dokładnie to samo miałem na myśli.
Nie robiłbym ambarasu gdyby Kamila startowała pierwszy sezon, ale startują z mężem już kilka lat i widzę, że notorycznie zaniża klasę a teraz zabrała odpowiednie miejsca dwóm chłopakom z 2 klasy . Rzuciłem teraz okiem na liste PSB startujących 22 w sobotę, bo tam też się z nimi widzę i tam też ponownie wraz z córką wpisała się o klasę niżej. Chyba, że jej honda rzeczywiście liczy sobie równe 1300 cm to osobiście ją przeproszę. Zastanawił mnie jeszcze fakt, że jej mąż startujący bmw na SO był w klasie 6, BMW iX a na PSB już się wpisał w klasę 4 FWD i RWD, rozumiem, że kolega w sobotę odłączy napęd z jednej osi?
Liczę że sprawa się wyjaśni, bo naprawde nie chce wierzyć, ze obydwoje stosują niekoleżeńskie zagrywki.

Windows Vista Chrome
nowy

Postprzez MarcinStachowiak » 17 paź 2016, o 22:54

Warto żeby wypowiedziały się osoby o których mowa.
/////////

Takie sytuacje (wpisywanie innych pojemności, celowo) nie są ani ciekawe, ani fair. I w ogóle rozmowa o nich, też niesympatyczna.

p.s.
Sam startuję swoim cywilnym autem, którym dojeżdżam do pracy to w sumie powinienem mieć umniejszony wynik o 10 sekund za każdą próbę xD <żart> :drive: :roll: :lol:

Windows Chrome
MarcinStachowiak Mężczyzna
eNka

Auto: Yaris TS

Postprzez gzs » 18 paź 2016, o 01:12

Chcecie rozbierać Kamilę?

gzs Mężczyzna
WRC

Auto: Honorata Żelazko 110koni i jeden osioł

Postprzez wojciechcento » 18 paź 2016, o 01:53

Wygląda na to, że sama już się rozebrała. Małżonek był na forum cały wieczór i głosu w sprawie nie zabrał, natomiast w tym samym czasie, Kamila i Katarzyna przepisały się do prawidłowej klasy na sobotniej liście PSB, co oznacza, że wcześniej byliśmy oszukiwani. Pozostaje mi wierzyć, że Kamila odda czego zabrać nie powinna i osobiście przeprosi 2 klasę a w szczególności chłopaków, którym zabrała odpowiednie miejsca na podium.

w zawodach kolarskich i innego tego typu imprezach, za takie oszustwo grozi dyskwalifikacja na kilka następnych imprez. Więc zacznij w końcu grać fair play koleżanko Kamilo!!!

Linux Safari
nowy

Postprzez DeZ » 18 paź 2016, o 21:44

Chłopaku nie znasz tematu a piszesz o jakiś oszustwach, przeprosinach, dyskwalifikacjach itp. Na poprzednich oesach też była w klasie 2, mnie również zlała :) ale nikt o to pretensji nie miał.
Mało tego - sam pytałem kilku zawodników z klasy czy im ta honda przeszkadza i jakoś nikt nie miał obiekcji. Wiec sprawdź najpierw temat a potem się tak kategorycznie wypowiadaj.
Poza tym jest taka instytucja jak ORGANIZATOR imprezy i to on powinien w pierwszej kolejności zając stanowisko w takiej sprawie. Zgłoszenia ma cały czas przed nosem.

wojciechcento napisał(a):Wygląda na to, że sama już się rozebrała. Małżonek był na forum cały wieczór i głosu w sprawie nie zabrał, natomiast w tym samym czasie, Kamila i Katarzyna przepisały się do prawidłowej klasy na sobotniej liście PSB, co oznacza, że wcześniej byliśmy oszukiwani. Pozostaje mi wierzyć, że Kamila odda czego zabrać nie powinna i osobiście przeprosi 2 klasę a w szczególności chłopaków, którym zabrała odpowiednie miejsca na podium.

w zawodach kolarskich i innego tego typu imprezach, za takie oszustwo grozi dyskwalifikacja na kilka następnych imprez. Więc zacznij w końcu grać fair play koleżanko Kamilo!!!

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Postprzez wojciechcento » 18 paź 2016, o 22:38

Właśnie dlatego, że w poprzednich os-ach równiez grała nie fair temat został poruszony. Nie tylko przeze mnie i nie tylko na Forum więc nie wiem z kim rozmawiałeś. Jak widzisz powyżejkoledzy
również wypowiedzieli się, że regulaminu należy przestrzegać. Organizator zakłada, że jesteśmy uczciwi wobec siebie więc nie ma się co dziwić, że nie sprawdza szczegółowo.
Chodzi o zasady i uczciwość koleżeńska a nie o to zlewanie o którym piszesz, bo skoro cię zlała to świadczy tylko o braku szacunku do ciebie i innych.
Wyobrażasz sobie, że każdy uczestnik uprawia taką samowolkę co imprezę i ma gdzieś regulamin?

DeZ napisał(a):Chłopaku nie znasz tematu a piszesz o jakiś oszustwach, przeprosinach, dyskwalifikacjach itp. Na poprzednich oesach też była w klasie 2, mnie również zlała :) ale nikt o to pretensji nie miał.
Mało tego - sam pytałem kilku zawodników z klasy czy im ta honda przeszkadza i jakoś nikt nie miał obiekcji. Wiec sprawdź najpierw temat a potem się tak kategorycznie wypowiadaj.
Poza tym jest taka instytucja jak ORGANIZATOR imprezy i to on powinien w pierwszej kolejności zając stanowisko w takiej sprawie. Zgłoszenia ma cały czas przed nosem.
[/quote]

Linux Safari
nowy

Postprzez gzs » 19 paź 2016, o 00:00

Skąd inąd ciekawe, kolego wojciechcento, że założyłeś sobie konto specjalnie do poruszenia tematu Kamili... Baba złoiła i zapiekło?

gzs Mężczyzna
WRC

Postprzez wojciechcento » 19 paź 2016, o 00:45

gzs Gdybyś zadał sobie trochę trudu żeby przeczytać poprzednie posty wiedziałbyś o co chodzi. Mnie nie złoi bo nie ma takiej Możliwości a poza tym niech łoi wszystko i wszystkich ale uczciwie. Bo proceder ten sam i na OS i na Bednarach. Małżonek na Psb również raz w klasie 4 a raz w 5 tym samym bmw, wystarczy przejrzeć wyniki poprzednich edycji, jeśli masz z czymś problem, bo temat dotyczy ich obu nie tylko "baby".
Temat uważam za zakończony, co miało zostać powiedziane zostało teraz zostaje liczyć na poczucie przyzwoitości w/w osób. Pozdrawiam

Linux Safari
nowy

Postprzez gzs » 19 paź 2016, o 01:21

Czytanie nie sprawia mi trudu. Intryguje mnie mistyczna aura zakładania nowego konta, aby ten temat poruszyć.

gzs Mężczyzna
WRC

Postprzez Grzechu » 19 paź 2016, o 13:56

DeZ napisał(a):Chłopaku nie znasz tematu a piszesz o jakiś oszustwach, przeprosinach, dyskwalifikacjach itp. Na poprzednich oesach też była w klasie 2, mnie również zlała :) ale nikt o to pretensji nie miał.

DeZ, to że Ty podchodzisz do tego tematu luźno nie oznacza, że inni też mają mieć to gdzieś... Regulamin jest regulaminem i należy go przestrzegać, czy to różnica jest 50cm3 czy inna... Ciekawi mnie tylko czy pytałeś wszystkich zawodników z klasy czy tych z czołówki... ;) A temat jest taki, że dzieje się coś wbrew temu o czym mówi regulamin więc w jakim celu sprawdzać temat...? ;)

Jestem ciekaw czy gdybyś Ty jechał "zawody życia" i miał okazję w końcu coś zdobyć, a w pewnym sensie zostałeś tego pozbawiony, podchodziłbyś do tematu w taki sam sposób? Spodziewam się, że powiesz pewnie, że tak ale w głębi byłoby zupełnie inaczej i czułbyś się w jakiś sposób oszukany.

To zresztą nie jest jedyny przykład, dwa lata temu w 3 klasie jeździło BMW 2,5, które kiedyś było pewnie 1.6... Na ostatnich Bednarach i SOS'ie jechało Clio III Sport, które wcześniej jeździło w 4 klasie, a teraz dziwnym trafem jechało jako 1.2 w klasie 2 ;) To jest dopiero mistrzostwo. Auto, które w serii ma prawie 200KM rywalizuje z autami ~90KM. Chyba nie tędy droga... Nadal nie rozumiem co ma na celu zapisywanie się do niższej klasy, więc chętnie się w końcu tego dowiem.

Powtarzam raz jeszcze, nie jechałem w tej imprezie, ani żaden znajomy nie był wmieszany w rywalizację, więc nikogo nie bronię, ale również zauważam pewien problem... Bądźmy wobec siebie fair to będzie wszystko tak jak ma być i żadnych kwasów nie będzie :)

Windows Chrome
Grzechu Mężczyzna
A-grupa

Postprzez DeZ » 19 paź 2016, o 15:18

A czy ja gdzieś piszę żeby inni mieli to gdzieś ? Wyjaśniłem tajemniczemu koledze co i jak a resztę zostawiam do własnych przemyśleń.
Jest regulamin ? Jest. I wszystko w temacie.
Poza tym dlaczego robi się problem dopiero po imprezie skoro lista wisi na długo przed godziną zero ?

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Grzechu » 20 paź 2016, o 12:12

DeZ napisał(a):A czy ja gdzieś piszę żeby inni mieli to gdzieś ? Wyjaśniłem tajemniczemu koledze co i jak a resztę zostawiam do własnych przemyśleń.
Jest regulamin ? Jest. I wszystko w temacie.
Poza tym dlaczego robi się problem dopiero po imprezie skoro lista wisi na długo przed godziną zero ?

To może ślepy byłem bo lista pojawiła się w piątek.

Windows Chrome
Grzechu Mężczyzna
A-grupa

Postprzez DeZ » 20 paź 2016, o 19:54

Z Twoim wzrokiem wszystko ok :) Miałem na myśli listę zgłoszeń a nie startową.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez TommiRS » 20 paź 2016, o 20:47

DeZ napisał(a): Na poprzednich oesach też była w klasie 2, mnie również zlała :) ale nikt o to pretensji nie miał.
Mało tego - sam pytałem kilku zawodników z klasy czy im ta honda przeszkadza i jakoś nikt nie miał obiekcji.

A co mieli chłopaki/dziewczyny mówic? brak odpowiedzi może byc wystarczającą odpowiedzią.

Deziu, zapytam tylko o jedno.
Odebrałbyś puchar/medal/dyplom/uścisk prezesa w wyżej wymienionej sytuacji?

dembol napisał(a):
Waligor napisał(a):Poza tym pojemność pojemnością, ale jak się umie jeździć to te 43 cm3 pojemności naprawdę nie mają takiego znaczenia :)

A co to za różnica? Regulamin jest regulaminem.

I wszystko w temacie.

TommiRS Mężczyzna
WRC

Auto: Subi Impreza MY00

Postprzez Sławek » 20 paź 2016, o 22:49

Niezręczna sytuacja sie zrobiła...
Ale chba wszystkie już zostało powiedziane w tym temacie. Trzymajmy się regulaminu.
Każdy wyciągnie odpowiednie wnioski i będzie ok.
Pozdrawiam

Linux Chrome
Sławek Nie wiadomo :)
eNka

Auto: Honda Civic

Postprzez Waligor » 21 paź 2016, o 09:13

wojciechcento napisał(a):gzs Gdybyś zadał sobie trochę trudu żeby przeczytać poprzednie posty wiedziałbyś o co chodzi. Mnie nie złoi bo nie ma takiej Możliwości a poza tym niech łoi wszystko i wszystkich ale uczciwie. Bo proceder ten sam i na OS i na Bednarach. Małżonek na Psb również raz w klasie 4 a raz w 5 tym samym bmw, wystarczy przejrzeć wyniki poprzednich edycji, jeśli masz z czymś problem, bo temat dotyczy ich obu nie tylko "baby".
Temat uważam za zakończony, co miało zostać powiedziane zostało teraz zostaje liczyć na poczucie przyzwoitości w/w osób. Pozdrawiam

"Gdybyś zadał sobie trochę trudu" i zamierzasz wysnuwać daleko idące wnioski i oszustwa z premedytacją, to mógłbyś się zainteresować regulaminem PSB, na który również się powołujesz, w którym to ze względu na brak zainteresowania nie ma SuperOESowej klasy 1, tzn. od pewnego momentu wszystkie klasy zostały przesunięte "o jeden". Tym magicznym sposobem, jak Piotr startuje akurat BMW, a nie EVO (no chyba, że ma jeszcze inne BMW do startów niż e30, o którym wiem) to klasyfikuje się do klasy powyżej 2 litrów pojemności z napędem na jedną oś, czyli do klasy 4, a jak startuje EVO to klasyfikuje się do klasy powyżej 2 litrów z napędem na 2 osie, czyli klasy 5. To tak gwoli wyjaśnienia, bo ktoś tutaj krzyczy o sprawiedliwości i powołuje się na regulamin, ale ma takie ciśnienie, że zapomniał się zorientować w temacie do końca.

Tak, teraz to już chyba zostało wszystko powiedziane.

Waligor Mężczyzna
WRC

Auto: BMW M3

Postprzez rallybat » 21 paź 2016, o 10:07

O ile wiem są praktyki w "większych" zawodach, że zgłasza zawodnik się w wyższej klasie (albo mniej restrykcyjnej jeśli chodzi o modyfikacje).

Windows 7 Chrome
rallybat Mężczyzna
eNka

Auto: Subaru Impreza GT

Postprzez DeZ » 21 paź 2016, o 22:06

TommiRS napisał(a):Deziu, zapytam tylko o jedno.
Odebrałbyś puchar/medal/dyplom/uścisk prezesa w wyżej wymienionej sytuacji?

Nie byłem i zapewne nie będę w takiej sytuacji więc nie spekuluję ;)

A chłopaki i dziewczyny niech pilnują swojej klasy i nie będzie takich sytuacji.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SuperOESy, Power Stage i inne Rallysprinty