Po oesie 19.11

Kryterium SuperOES Tor Poznań, Power Stage Bednary i inne !

Po oesie 19.11

Postprzez Kubica » 19 lis 2016, o 21:20

Nie było mnie na imprezie jednak parę gorzkich słów chciałbym z siebie wydusić
Szkoda , że auta które przechodzą Bk na Wsmp są dopuszczane do imprezy , innym razem kierowca nie jest dopuszczony do zabawy ( zainteresowani wiedzą o kim mowa )
Jak to w życiu bywa , jedni są bardziej uprzywilejowani , innym robi się pod górkę
W takich momentach jestem zdania , że niech ten tor przekształcą w kolejną galerię !!!
Przynajmniej otworzą się nowe miejsca pracy ....
Nadal podtrzymuje zdanie , że bardzo dobrze się złożyło , że powstał Power Stage Bednary - cała "ekipa" z Prezesem Aw mogłaby brać przykład z imprezy która organizowana po drugiej stronie Poznania
To byłoby na tyle ......

Z drugiej strony gratki dla zwycięzców , zwłaszcza dla pewnego crx- a który pogonił stawkę ;)

Kubica Mężczyzna
WRC

Re: Po oesie 19.11

Postprzez biscand » 19 lis 2016, o 23:12

Dzisiaj chyba coś sonometr szalał, u mnie norma to 84-86 dB, dzisiaj 91 dB.

biscand Mężczyzna
eNka

Postprzez TomRS » 21 lis 2016, o 11:12

U mnie też wyskoczyło nagle 88 dB zamiast zwyczajowych 83 - a żadnych zmian nie wprowadzałem.

Windows XP Chrome
TomRS Mężczyzna
eNka

Auto: Clio Sport

Postprzez rallybat » 21 lis 2016, o 13:36

TomRS napisał(a):U mnie też wyskoczyło nagle 88 dB zamiast zwyczajowych 83 - a żadnych zmian nie wprowadzałem.

Teraz był inny zespół sędziów i widocznie mieli inną metodologię pomiaru bo ja też miałem 4 więcej niż ostatnio.
Ale to raczej ostatnio coś było źle bo zawsze miałem w okolicy 88.

Mnie natomiast zabrakło w wynikach końcowych - zniknąłem z 2. przejazdu choć tam byłem. Mam wideo.

Windows 7 Chrome
rallybat Mężczyzna
eNka

Auto: Subaru Impreza GT

Postprzez Misza » 21 lis 2016, o 14:57

Kubica napisał(a):Nie było mnie na imprezie jednak parę gorzkich słów chciałbym z siebie wydusić
Szkoda , że auta które przechodzą Bk na Wsmp są dopuszczane do imprezy , innym razem kierowca nie jest dopuszczony do zabawy ( zainteresowani wiedzą o kim mowa )
Jak to w życiu bywa , jedni są bardziej uprzywilejowani , innym robi się pod górkę
W takich momentach jestem zdania , że niech ten tor przekształcą w kolejną galerię !!!
Przynajmniej otworzą się nowe miejsca pracy ....
Nadal podtrzymuje zdanie , że bardzo dobrze się złożyło , że powstał Power Stage Bednary - cała "ekipa" z Prezesem Aw mogłaby brać przykład z imprezy która organizowana po drugiej stronie Poznania
To byłoby na tyle ......

Z drugiej strony gratki dla zwycięzców , zwłaszcza dla pewnego crx- a który pogonił stawkę ;)

Kubica, ale zwróć uwagę, że WSMP ma inny regulamin jeśli chodzi o głośność...
Wiadomo, jest to przykra sprawa, ale zauważ - zaraz po zaostrzeniu BK cofanych było na bramie każdorazowo wiele aut, obecnie się to już prawie nie zdarza. Da się? Da. (oczywiście poza Maluchami, które niestety padły ofiarą zgodnej z kodeksem drogowym metody pomiaru :( ). Nie jest to wina organizatora, a wręcz (niestety) skrupulatność w obecnym kontekście jest wskazana.

A PSB nie ma co porównywać - obiekt jest na odludziu, więc mogą sobie głośność olać, jest imprezą typowo komercyjną, organizator nie jest członkiem PZM, więc nie musi robić imprezy zgodnej z regulaminem ramowym KJS (długość i szybkość trasy), itp. itd.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia "dobrych chęci", gdzie niewątpliwie SZC może być wzrorem nie tylko dla AW, ale większości organizatorów w Polsce (rozmawiasz z ludźmi, wiesz jak jest) - i nad tym pracujmy, a nie nad biadoleniem na całą rzeczywistość z zupełnie innym kontekście... Przykre, że jest jak jest, ale nie wszystko jest tutaj winą AW, jak to w przypływie złości i frustracji wielu widzi. Dbajmy o tor i patrzmy trochę szerzej, choć to trudne...

[ Dodano: 21 lis 2016, o 14:59 ]
biscand napisał(a):Dzisiaj chyba coś sonometr szalał, u mnie norma to 84-86 dB, dzisiaj 91 dB.

Ja mam zawsze 80-82 i tym razem też się w tym przedziale zmieściłem. Może ktoś z tyłu bliżej podjechał albo podczas pomiaru przejeżdżało coś obok?

PS. Tak, wiem, za cicho :D

Windows Firefox
Misza Mężczyzna
WRC

Auto: Honda Civic Type R

Postprzez Kubica » 21 lis 2016, o 22:45

Regulamin sie różni - racja , jednak ze swojego doświadczenia moge powiedzieć ze ilekroć stałem na bramie za każdym razem wychodził inny pomiar - moze warto sie zastanowić nad tym aby skalibrować ,wymienić zrobic cokolwiek aby wyniki nie były tak rozbieżne .
To co mnie irytuje to, ze każdy z nas który bierze udział w oesach musi spełniać normy ( i dobrze ) ale dlaczego na przełomie kolejnych dni ( a wiesz mi, ze praktycznie codziennie przejeżdzam obok toru ) zostają wpuszczane inne sprzęty przekraczające znacząco jakiekolwiek normy - słabe !!!!!!
Wymaga sie od nas porządku a nie działa to w druga stronę
Tylko tak na dobra sprawę czego moge sie spodziewać po Prezesie Klubu który jest Prezesem waskiej garstki osób .....
Temat uważam za zamknięty, przynajmniej z mojej strony
PS.Misza przyspiesz następnym razem - crx ciebie deklasuje - żart ;);)

Kubica Mężczyzna
WRC

Postprzez Try3ek » 22 lis 2016, o 13:04

Problem z głośnością powraca co jakiś czas od czasu gdy się pojawił, większość maluchów w tym rejonie została sprzedana lub nie jest używana oczywiście sama głośność nie była tego powodem ale dołożyła swoje do decyzji.
Co do obecnej sytuacji to rozbieżność pomiarów jest bo nie mamy warunków laboratoryjnych i jeżeli ktoś ma wydech na granicy to rzeczywiście może być problem ale i z tym sobie można poradzić. To że na innych imprezach jest inaczej i w WSPM maluchy latają na bredach cóż płacisz więcej to widać możesz, ale tak naprawdę ile osób przez ten cały rok nie dopuścili do startu z powodu głośności? zapewne pojedyńcze osoby więc już każdy się przyzwyczaił do tego że trzeba mieć taki a nie inny wydech. Zresztą samo badanie głośności przy danych obrotach to tak średnio miarodajny parament przy ogólnej głośności przy obciążeniu i otwartej przepustnicy. Przykład z początków startów e30 gdzie na wolnych 94dB a przy 3,5 tys 87-89dB wtedy silnik pracuje równo a na wolnych różnie to bywa więc każdy strzał w wydech podnosi głośność choć praktycznie tego nie słychać.

Więc ja bym tam żadnej wielkiej burzy nie robił tylko cieszył się że sos poprawił się bo swego czasu było marnie i impreza miała się ku upadkowi, a to ze prezes czy inni czepią kasę no cóż tak działa nasz cały kraj dostaniesz się do koryta to trzymiesz się i żresz ile wlezie i długo to się nie zmieni, poprostu życie nauczyło nas kombinować i trzeba z tym żyć, może za 2-3 pokolenia jak ruski nie zaatakują to będzie lepiej :) :piwko:

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Powrót do SuperOESy, Power Stage i inne Rallysprinty