IV Nitro Stage 22-23.04

Kryterium SuperOES Tor Poznań, Power Stage Bednary i inne !

IV Nitro Stage 22-23.04

Postprzez Try3ek » 10 kwi 2017, o 21:14

Do super oesów sporo czasu, Bednary raz z miesiącu więc chyba pora pojechać no nowy obiekt, ktoś się może wybiera na najbliższą eliminacje?

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Re: IV Nitro Stage 22-23.04

Postprzez odie » 12 kwi 2017, o 10:07

Może w maju się wybiorę. W weekend po świętach i tak mnie nie ma, poza tym auto mi się rozkraczyło na treningu w Bednarach i raczej nie zdążę go naprawić :evil:

Windows Firefox
odie Mężczyzna
nowy

Postprzez Try3ek » 14 kwi 2017, o 20:36

Osoby, które zgłoszą się do środy (przed sobotnim treningiem i niedzielnym wyścigiem) oraz dokonają płatności przelewem do czwartku (na konto Organizatora tj. PKO BP 84 1020 4027 0000 1602 1351 5574) zapłacą 120 zł za trening i 180 zł za NitroStage.
Osoby zgłaszające się w dniu treningu/zawodów i płacące gotówką - zapłacą 150 zł za trening i 200 zł za zawody.

Jak wpłacimy wcześniej jest taniej o 20zł zawsze na paliwko jest:) Szkoda że nie ma listy zawodników którzy się zapisali.

Try3ek Mężczyzna
WRC

Postprzez Try3ek » 23 kwi 2017, o 23:00

Pojechałem zobaczyłem i ogólnie pozytywne wrażenia, widać że impreza raczkuje i jak to się mówi początki są trudne ale i tak jest całkiem dobrze.
Rano jeszcze pakowałem deszczówki bo maty poślizgowe podlewane cały czas wodą i deszcz który zapowiadał się popołudniu jakoś mnie do tego skusił. Dojazd na imprezę rewelacja autostrada eską na kurnik i potem ładnym asfaltem do samego Międzychodu, tak tak to taka mała wioska za Śremem nie też duży co każdy zna:) sam na początku jak powstała impreza to myślałem że to w tym drugim:P
Obiekt całkiem fajny, kawka, herbatka, redbull jako sponsor więc jest co pić, sprawdzenie dokumentów i wydanie nr i mapki bez kolejki, tym razem na starcie pojawiło się 20 załóg z czego 15 w 2 klasie więc było z kim rywalizować, spodziewałem się raczej mniejszej konkurencji a dużo aut na semi slickach i wydać że auta przygotowane. Odprawa i jazda na zapoznanie 2x, oczywiście maty poślizgowe obficie zlane wodą i już pierwszy obrót na zapoznaniu, potem było już tylko gorzej :podupie:
Start do przejazdów w dowolnej kolejności, na trasie jadą 2 auta i czas mierzony jest na stoperach, tak jak to było za dawnych czasów co nie jest wcale złe bo zapewne na trasie i tak max 3-4 auta by się zmieściły a jedna podnosi to koszty, wiadomo dokładność pomiaru nie jest idealna ale też nie walczymy o nie wiadomo co, pojechałem dla zabawy, zresztą jak zawsze:) Pierwszy przejazd to totalna porażka nie potrafiłem się odnaleźć na matach poślizgowych 2x mnie obróciło a ruszyć z tego strasznie ciężko, raz aut zgasło wstyd na całą wieś. Drugi przejazd i zmiana opon bo rozpadał się grad, starałem się też jechać inaczej niż pozostali zawodnicy przez dużą matę niby dalej ale bezpieczniej w RWD dodanie gazu powodowało walkę przeważnie przegraną, jakieś tam zahaczone opony i finalnie czas coś tam lepszy. Najfajniejsze były dwa ostanie przejazdy 4 po mokrym dużo fanu i jak dobrze pamiętam to wynik 2 w generalce po mokrym.
https://www.youtube.com/watch?v=LSHl1gZEJK0 czas 4:40
Ostatni jechany na pełnym luzie okazał się 2 najlepszym czasem z całego dnia 4:20 mocno już przesychało dzięki czemu udało się wskoczyć na 2 miejsce w klasie, gdyby nie początkowe błędy zapewne po części związane w nieznajomością terenu, nie miałem też nigdy okazji jechać po matach na mokro to pewnie był by lepszy wynik ale i tak zaskoczenie.
https://www.youtube.com/watch?v=AVehePZFUG8&t=9s
I tak niedziela się zakończyła, na duży plus wyniki praktycznie odrazu bez zbędnego czekania, zapakowałem auto na lawetę i do biura, dla pierwszych załóg są puchany za 2-3 dyplomy, mają być ciekawe nagrody na koniec cyklu informacje niebawem na stronie.

Tak podsumowując imprezę obiekt i całokształt to jazdy podobnie jak na super oesie 5x po 4:40-4:20, może z mniejszymi prędkościami ale za to bardzo technicznie, możliwości konfiguracji jest sporo więc zawsze będzie coś nowego. Napewno fajna alternatywa dla tego co zawsze jeździmy, napewno się tam jeszcze pojawię. Jak ktoś chce potrenować doszkolić się na spokojnie bez stresu to jest to idealne miejsce, Zbyszek chętnie udziela rad i lekcji, a i zarazem można pojechać sobie jako stary
wyjadacz i mieć kopę dobrej zabawy. Bardzo pozytywnie oceniam tą imprezę.

Z wad bo wiadomo jakieś zawsze muszą być to mały parking przy 20 załogach ledwo szło się pomieścić, gdy frekwencja wzrośnie czego życzę pomiar na stopery i 2 auta na trasie wydłużą imprezę, puki co jest kameralnie ale kto wie jak to się rozkręci. Przerwa obiadowa, można zamówić za 20zł i spokojnie zjeść ale skończyliśmy o 12:45 a ruszyliśmy o 13:30 więc praktycznie jeden przejazd więcej mógł by być, można pomyśleć czy nie zorganizować tego inaczej, nie każdy korzystał z obiadu więc jedni jadą drudzy jedzą, choć sędziowie też muszą coś zjeść, wszystko do ogarnięcia. Startowanie załogi brakowało odliczania jak w kjs z ręki, krzyczenie do auta średnio się sprawdza szczególnie jak się silnik wkręci na obroty.

Z plusów, sporo jazdy, ciekawy obiekt i szczególnie maty poślizgowe, fajna atmosfera bez spięcia na czas, praktycznie nie ma gdzie uszkodzić auta, choć jak się postarać to sie znajdzie gdzie mozna coś tam popsuć, nowy obiekt równo ze zróżnicowaniem wysokości terenu, organizator bardzo mocno chce to robić, organizuje sponsorów i bardzo pozytywne podejście do zawodników. Szybkie wyniki i rozdanie pucharów mimo czasu na stoperach więc za to wielki szacun.

To się rozpisałem, do zobaczenia na którejś tam kolejnej imprezie

Try3ek Mężczyzna
WRC

Powrót do SuperOESy, Power Stage i inne Rallysprinty