I SOS 2016 - po imprezie

Kryterium SuperOES Tor Poznań, Power Stage Bednary i inne !

Re: I SOS 2016 - po imprezie

Postprzez Sławek » 1 lut 2016, o 19:52

Dwa słowa ode mnie.
Trasa świetna, ale jak dla mnie stanowczo za "krótka", w szczególności, że na starcie do pierwszego odcinak nie wytrzymał półoś (drugi raz z rzędu :() i dla mnie zawody się skończyły.
Generalnie jestem pełen podziwu dla kierowników jeżdżących naprawdę na limicie i wykorzystujących każdy kawałek toru i jego "okolice" by ukarać najmniejszy ułamek sekundy.
Co czasami kończy się na drzewie, czy rozbiciem pięknego EVO lub kontrowersjami wśród zawodników i sędziów, a nawet DSQ. Wszystko to miało miejsce na tym OESie.
Ja jeszcze takich "kochones" nie mam ale pracuje na tym :)
Wszystko to jest częścią tego pięknego sportu i nie ma co za bardzo się na siebie gniewać, że ten to, czy tamten tamto ;)

P.s.
Dzięki Maciejowi z biegłego CRXa za pomoc ze "zlawetowaniem" hondy :drive:

Windows Firefox
Sławek Nie wiadomo :)
eNka

Auto: Honda Civic

Postprzez jareniu » 1 lut 2016, o 20:28

Piotr dostał karę bo poszedł niezgodnie z rysunkiem chociaż nie ominął ani szykany ani balotu.
Na pierwszym przykładzie Zrobiłeś to samo, nie wygląda, że Chcesz się zmieścić ciasno przy kiblach (na kostce) jak rysunek przykazał i Masz racje niczego nie ominąłeś - nie dostałeś DSQ. Jedyna różnica - Piotr poszedł baardzo szeroko.
Drugi przykład z Twoim szanownym udziałem to ta sama sytuacja. Nie omijasz balotu ale umyślnie tniesz i prostujesz ten mały łuk który jest na rysunku i komplikuje linie w tym miejscu. Teoretycznie to samo co Piotr ale na mniejszą skale.
Przykłady na to, że sędziowie nie wszystko widzą a to co widzą różnie interpretują.
Nigdzie nie oceniam czy jedziesz poprawnie, nie piszę, że oszukujesz. Byłoby miło Gdybyś skorygował swoją ostrą reakcje.

Widzieli jak Waligór omija szykane bo spartolił hamowanie i uciekał - dostał DSQ. Jak dobrze pamiętam bardzo go to wtedy zabolało bo stracił jakieś punkty do sezonu.
Ten sam film 2:20, ominięcie szykany i 10s kary - wg reg. powinno być DSQ jak wyżej.
6:00 kierowca BMW w tej samej sytuacji na tej samej szykanie nadkłada czasu i robi poprawny przejazd bo nie chce DSQ. Może dostałby tylko 10s ?

Dodałem te przykłady, Żebyś nie myślał, że są to jakieś osobiste wycieczki w Twoją stronę OK. Rozumiemy się?
PS. Ja wcale tak dużo nie poświęcam, mam cywilne auto za <5000 na dwie nogi, współczuje tym co poświęcają wiele akurat dla tych zawodów.

Windows 7 Firefox
jareniu Nie wiadomo :)
A-grupa

Auto: Dasboot!

Postprzez herbi » 1 lut 2016, o 21:44

Moja reakcje jest proporcjonalna do twojego zachowania w moim kierunku.
Powiem Ci tak, ze nie mam zamiaru sie w temat zagłębiać , bo sprawa jest prosta i logiczna, a Ty szukasz dziury w całym. Pogadaj z sędziami pokaz im film oponę itd i pogadamy. Bardzo często na wcześniejszych sos nie było tam opony i zawodnicy cieli i problemu nie było. Jadąc przejazd ja nie wiem czy opona tam stoi czy japrzesunelo, ale szukam optymalnej lini przejazdu, bo na tym polega szukanie szybkości. Wielokrotnie widziałem jak przy rozbitej szykanie zawodnicy nawet nie ściagają nogi z gazu tylko wypuszczają auto na trawę jak zewnętrzna opona jest rozbita na 3 lub 4 biegu gdzie w pełni sprawna szykanę jedziemy na 2. To są rajdy, a nie jazda w koleinach i nie ma obowiązku jechać po czarnym oczywiście w ramach logiki, bo Piotr zrobił mistrzostwo świata z tym cieeeeeeciem :). Jeżeli porównujesz ominięcie szykany do ciecia to nie mamy o czym rozmawiać. To są dwa rożne przewinienia i na prawdziwym rajdzie ZSS przewinienie Waligora inaczej będzie rozpatrywać niż sytuacje Piotra. Ty wrzucasz wszystko do jednego wora. Na przyszłość popytaj ludzi doświadczonych sędziów , a potem wydawaj wyroki na forum. Na tym skończyłem wywód, bo dla mnie jest on śmieszny i nie wart tej całej dyskusji. jak to czyta jakiś sędzia to może Ci wytłumaczy. Nie upieraj sie przy swoim , bo nie masz racji.

Macintosh Safari
herbi Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez jareniu » 1 lut 2016, o 22:57

OK skoro Chcesz się czuć urażony, i twierdzisz , że wydaje wyroki, co poradzę? Przepraszam Ciebie serdecznie, nie dąsaj się. Zostawmy to.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"nie ma obowiązku jechać po czarnym oczywiście w ramach logiki"
Pytanie do Ciebie i innych starszych i doświadczonych kolegów (czysto teoretycznie i na przyszłość):

Zawodnik jadący tak jak Piotr - ocenił, że tak będzie szybciej, niczego nie omija - powinien dostać DSQ?

Zawodnik jadący o połowe bliżej nitki toru niż Piotr - ocenił, że tak będzie szybciej, niczego nie omija - powinien dostać DSQ?

Windows 7 Firefox
jareniu Nie wiadomo :)
A-grupa

Auto: Dasboot!

Postprzez herbi » 1 lut 2016, o 23:29

jareniu napisał(a):OK skoro Chcesz się czuć urażony, i twierdzisz , że wydaje wyroki, co poradzę? Przepraszam Ciebie serdecznie, nie dąsaj się. Zostawmy to.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"nie ma obowiązku jechać po czarnym oczywiście w ramach logiki"
Pytanie do Ciebie i innych starszych i doświadczonych kolegów (czysto teoretycznie i na przyszłość):

Zawodnik jadący tak jak Piotr - ocenił, że tak będzie szybciej, niczego nie omija - powinien dostać DSQ?

Zawodnik jadący o połowe bliżej nitki toru niż Piotr - ocenił, że tak będzie szybciej, niczego nie omija - powinien dostać DSQ?

Ja sie nie dąsam tylko stwierdziłem pewne fakty, ale ok. Przeprosiny przyjęte i nie ma tematu.
Co do twojego pytania to DSQ moim zdaniem Piotra słuszna, bo to była zmiana trasy, a nie ciecie.
O polowe bliżej nitki też słuszna.
Ciecie w ramach logiki nie wiem metr od zakrętu tzn. Mniej więcej blisko zakrętu . Problem w tym , ze żaden zawodnik tego nie zrobi przy tak długim łuku bo to strata w postaci braku napędzania , a wiec nie opłacalne w takim zakręcie. Z reszta dlatego nie było tam opon. Po prostu nikt pewnie nie przypuszczał ze znajdzie sie ktoś tak wspaniałomyślny jak Piotr :).

Macintosh Safari
WRC

Postprzez Waligor » 2 lut 2016, o 00:07

jareniu napisał(a):Dla odmiany kolega Waligór dostawał kopa za mniejsze i wymuszone odstępstwa.

Nie wiem do końca co masz na myśli poprzez "wymuszone odstępstwa". Jednak w tym roku uważam, że zaczął się fajnie i żałuję, że nie mogłem go ukończyć, ale jak pompa paliwa przestaje działać, to nie wiem czemu, auto nie chce jechać :P Cieszyła mnie fajna, szybka trasa, choć były wypadki, to mam nadzieję, że nie spowoduje to, że następna runda będzie zarośnięta szykanami dla bezpieczeństwa. Kierowcom nic się nie stało i wydaje mi się, że było to raczej spowodowane wypadkiem przy pracy kierowców, niż złym ustawieniem trasy. Miło było też przejechać się ponownie na odcinku "z prostej na prostą", mam nadzieję, że mieszkańcy Przeźmierowa się uspokoili i w tym roku nie będzie to pierwszy i jedyny raz z wykorzystaniem tej części toru :)
Fajne też widziałem zmiany dotyczące kar w regulaminie. Wyraźnie jest napisane, że za potrącenie balotu opon poza obrys jest kara 5s i za ominięcie szykany lub za zdemolowanie szykany 10s. Mam nadzieję więc, że w przypadku ominięcia szykany kiedy ktoś się nie dohamuje (przy czym nie będzie to ewidentne skracanie trasy), to nie będzie liczone jako przejazd niezgodny z trasą zawodów.
Tak to żarcie dobre, z punktu widzenia obserwatora wyglądało, że organizacja przebiegła sprawnie, powrót medali (wreszcie powrót do normalności, zwłaszcza skoro zawody urosły w randze). Moim zdaniem początek sezonu zapowiada się pozytywnie i jak reszta sezonu będzie wyglądała jak te zawody, to myślę, że nie będzie powodów do narzekań.

Waligor Mężczyzna
WRC

Auto: BMW M3

Postprzez Kuba » 3 lut 2016, o 11:07

czy sędzia czyta ten watek.. owszem

rozwiązanie sporów jest zazwyczaj proste na każdej imprezie który ma regulamin. Jak się zawodnik nie zgadza z karą to sprawę się wyjaśnia w ZSS. I koniec dyskusji :nono:

Kuba Mężczyzna
WRC

Postprzez chojnik » 3 lut 2016, o 11:35

powrót medali (wreszcie powrót do normalności, zwłaszcza skoro zawody urosły w randze).

Tymbardziej uwazam ze powinny byc puchary (nie muszą być na metr wysokie), ale i tak dobrze ze są medale w miejsce uścisku dłoni ;)

Windows Firefox
chojnik Mężczyzna
WRC

Auto: Subaru

Postprzez kons6 » 3 lut 2016, o 18:12

Kuba napisał(a):rozwiązanie sporów jest zazwyczaj proste na każdej imprezie który ma regulamin.

to ja bym właśnie chętnie przeczytał na podsatwie jakich zapisów regulaminu czy innych dokumentów, do których są w nim odwołania,
to cięcie z filmu zostało uznane jako "Przejazd niezgodny z trasą odcinka"

i ja nie uważam, że wiem lepiej, ale nie mogąc znaleźć zapisów uzasadniających karę, pytam o nie

Windows 8 Chrome
kons6 Mężczyzna
WRC

Postprzez Try3ek » 3 lut 2016, o 18:23

może to, tylko kwestia co to jest wypadnięcie z trasy, nie jest napisane czy celowe czy niezamierzone.

"10.4.8.W przypadku wypadnięcia z trasy uczestnik ma obowiązek powrócić na trasę w miejscu wypadnięcia."

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez herbi » 3 lut 2016, o 18:47

Try3ek napisał(a):może to, tylko kwestia co to jest wypadnięcie z trasy, nie jest napisane czy celowe czy niezamierzone.

"10.4.8.W przypadku wypadnięcia z trasy uczestnik ma obowiązek powrócić na trasę w miejscu wypadnięcia."

kons6 napisał(a):
Kuba napisał(a):rozwiązanie sporów jest zazwyczaj proste na każdej imprezie który ma regulamin.

to ja bym właśnie chętnie przeczytał na podsatwie jakich zapisów regulaminu czy innych dokumentów, do których są w nim odwołania,
to cięcie z filmu zostało uznane jako "Przejazd niezgodny z trasą odcinka"

i ja nie uważam, że wiem lepiej, ale nie mogąc znaleźć zapisów uzasadniających karę, pytam o nie

No właśnie o tym decyduje sędzia i jeżeli on podjal decyzje nie pojechałeś po trasie to dostałeś karę. Jak sie z nią nie zgadzasz po zawodach masz odwołanie do ZSS.

Macintosh Safari
WRC

Poprzednia strona

Powrót do SuperOESy, Power Stage i inne Rallysprinty