Regulamin 2012

Powrót 126p na tory wyścigowe!

Regulamin 2012

Postprzez DeZ » 25 sty 2012, o 23:11

Na razie regulamin 2012 zniknął ze strony.
Czekamy z niecierpliwością na zatwierdzenie go przez PZM.
Coś ma się wyjaśnić po najbliższym Superoesie 28 stycznia.
"na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia" - Król Julian

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Re: Regulamin 2012

Postprzez codriver » 6 lut 2012, o 20:09

Witam,

Czy wiadomo juz cos w sprawie regulaminu 2012?

Darek Gurdziołek

codriver Mężczyzna
nowy

Auto: C2 VTS

Postprzez DeZ » 6 lut 2012, o 21:40

Niestety nadal brak odpowiedzi z PZM.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez krakus » 20 lut 2012, o 18:54

coś już wiadomo ?
"Nie sztuką jest zwrócić na siebie uwagę tonami spojlerów i neonów... sztuką jest zrobić to bez nich."

krakus Mężczyzna
WRC

Auto: 126p racing :)

Postprzez Dulcio » 21 lut 2012, o 10:45

Czasu mało i fajnie byłoby wiedzieć co można wyrywać z auta

Dulcio Mężczyzna
nowy

Auto: F-126

Postprzez DeZ » 21 lut 2012, o 14:37

Dzisiaj Chris będzie rozsyłał @ do Was z regulaminem.
Nie możemy umieścić regulaminu na stronie nie zatwierdzonego przez PZM a to ma nastąpić za ok ... 2 miesiące :?

Jeśli pojawią się jakieś pytania to Chris prosi żeby dzwonić do niego.

Z tego co wiem nie przeszedł temat zbiorników na paliwo umieszczonych z przodu (jakieś od trabanta czy coś) za wyjątkiem tzw bezpiecznych z homologacją FIA.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Gie » 21 lut 2012, o 21:53

To czekamy na regulamin...
NOE Race&Rally

Gie Mężczyzna
nowy

Auto: F126p

Postprzez codriver » 23 lut 2012, o 17:25

Witam wszystkich,

z pewnością kazdy juz otrzymał i czytał nie zatwierdzony jeszcze regulamin...
dlatego pokusze sie pierwszy o moje spostrzeżenia, choc rowniez napisalem w tej sprawie maila do Chrisa... Generalnie regulamin w zakresie technicznym jest okey,
ale mnie osobiscie nie pokoją dwa zapisy, mianowicie: Kwota wpisowego i kazda runda liczona do klasyfikacji rocznej...

Mimo iz kwota jest nizsza o 100zł od wpisowego w WPP, to uwazam ze i tak jest zbyt duza jak na klase malucha! (Lausitz prawie 700) Może sie okazać, że będzie to bariera dla wielu osób, do tego wyjazdy zagraniczne co podwaja koszty. Nie każdego na to stać. Dodając do tego fakt, iż liczą sie wszystkie rundy bedzie promocją dla zamożniejszych, co pozwoli zdobywac wiecej punktów i w efekcie przewagę...
Groo ludzi pasjonatów tego kultowego auta, to ludzie którzy pracuja na prywacie, utrzymuja rodziny a do tego skrobia sie aby cokolwiek pojechać. Jesli nawet opłacą wpisowe, to moze być ich nie stać na paliwo, a juz napweno opony czy koszty przygotowania. To ma być tania zabawa najtańszym autem. Nietwórzmy zapory, bo sie okaże że po 2-3 sezonach zostanie garść ludzi. Wiem o tym, ze to ma byc zabawa i miłe spedzenie weekendu wyscigowego, ale niech ta zabawa dla pasjonatów będzie dostępna... Jesli taka kwota ma pozostać, zapis o liczeniu wszystkich rund powinen byc zmieniony...
Ja otwarcie mówie, że mnie nie stać na takie wpisowe za malucha. Szczerze liczyłem na 250-300max...
Tutaj wobec czego powstaje jeszcze pytanie: czy w takiej kwocie PZM zapewnia szarfy i puchary na koniec sezonu dla każdej dywizji i czy równiez organizator przewiduje nagrody rzeczowe w rundach?

Uważam, ze powinnismy wszyscy jeszcze na spokojnie przedyskutować pare kwestii regulaminowych zanim on sie uprawomocni...

Darek Gurdziołek
www.darekgurdziolek.pl

codriver Mężczyzna
nowy

Postprzez Dulcio » 24 lut 2012, o 00:43

Ja także liczyłem, że wpisowe na weekend zamknie się w 300 zł. Następna zmiana generująca koszty to obowiązek posiadania książki samochodu sportowego. Jak dobrze pamiętam to chyba z pięć stówek.Rozumiem że to nie jest impreza amatorska, ale szkoda, że nie przeszły auta zarejestrowane i posiadające aktualne badania techniczne. Gwoździem do trumny może okazać się wpisowe do całego cyklu, którego kwoty jeszcze nie znamy. Tak czy inaczej auto buduję dalej, lecz czy w czasach kryzysu stać mnie będzie na starty we wszystkich eliminacjach? Zgadzam się z Darkiem, że potrzebna jest jeszcze dyskusja przed postawieniem pieczątki przez PZM.
Pozdrawiam

Dulcio Mężczyzna
nowy

Auto: F-126

Postprzez qbuś » 24 lut 2012, o 01:34

jako osoba poczęści postronna również zgadzam się z kolegami powyżej co to wpisowego i liczonych wszystkich elimonacji MT.

najprawdopodobniej będę przygotowywał Malucha do sezonu 2012-ale tylko starty w Poznaniu więc również poprosze o regulamin na maila: qbus125rally@wp.pl

pozdrawiam Kuba
Polski Fiat 125p 1300... rally...
Polski Fiat 126p 650... 1978...
Cinquecento 1150... Sporting.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Zbigniew Kopras
Fiałkowo 1 62-070 Dopiewo
www.kopras.eu

qbuś Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez 5turbo » 24 lut 2012, o 07:22

Ksiazke samochodu sportowego dostaniesz na 1 bk za darmo. Dopiero jak zgubisz to sie placi.

5turbo Mężczyzna
eNka

Auto: 126p evo, Promot III, Estonia 21-10

Postprzez Try3ek » 24 lut 2012, o 16:28

nie widziałem regulaminu ale szkoda troszkę że takie kwoty się pojawiają bo tak naprawdę to pierwszy sezon i jak ktoś będzie chciał zbudować auto, wyposażyć je, spełnić całą resztę wymogów licencja, itp plus wpisowe to zrobi się niezła kwota a szkoda by z tego powodu się to szybko skończyło
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez DeZ » 24 lut 2012, o 18:34

codriver napisał(a):Kwota wpisowego i kazda runda liczona do klasyfikacji rocznej...

Była w zeszłym roku mowa, że wpisowe będzie takie jak w wpp a jest niższe.
Plan był n-2 ale PZM się na to nie zgodził i są liczone wszystkie rundy.
Co do spotkania to jest o tym informacja w @ jaki dostaliście.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez Sidney » 24 lut 2012, o 18:40

Nie do końca się z wami zgodzę, owszem fajnie by było gdyby było taniej ale 520 zł (a tak na prawdę 500 bo 20 to za transponder) to nie jest jakiś dramat. Ja jadąc ostatnio tylko jeden dzień zrobiłem w sumie około 100 km na torze, czyli w dwa dni licząc treningi kwalifikacje itp wyjdzie powiedzmy 200 km. Co daje 2,5 zł za kilometr.

W GSMP gdzie wymagania jeżeli chodzi o strój są takie same jak w MT masz wpisowe 600 zł dla malucha, z doświadczenia wiem, że więcej niż 60 km wyścigowych ciężko jest zrobić w jeden weekend, to daje 10 zł/km

KJS w którym jest wpisowe powiedzmy 150 zł i 12 prób po 1 km, daje to 12,5 zł/km.
Mistrz Polski GSMP 2010 w klasie HS/J 750
Mistrz Polski GSMP 2011 w klasie HS/J 750
II Vice Mistrz Polski GSMP 2011 w grupie HS/J
Mistrz Polski GSMP 2012 w klasie HS/J 750 :)

Sidney Mężczyzna
eNka

Auto: Polski Fiat 126p '77

Postprzez Rysiek » 24 lut 2012, o 19:45

Panowie, jest dokładnie tak jak mówi Sidney. Poza tym, podkreślić należy fakt, że od początku miało MT jeździć na zasadach WPP, co za tym idzie wpisowe również jak za WPP, a udało się 100 zł taniej, a zgodnie z wyliczeniami podanymi wyżej mamy w sumie bardzo dużo jazdy (w sumie porównywalnie co odcinki specjalne na tegorocznym lotosie w RSMP, za duuuużo mniejsze pieniądze). A co do dyskusji teraz nad jakimiś zmianami w regulaminie- nie ma na to czasu. Regulamin poszedł już do zatwierdzania, a teraz nanoszenie poprawek (po dyskusji, która nie wiem kiedy i gdzie mogłaby się odbyć) tylko wprowadzi zamieszanie administracyjne i w końcu się okaże ze nie pojedziemy (oby się te słowa w gówno obróciły). I tak w porównaniu z innymi imprezami, w których mogą jeździć maluchy (mam na myśli te, w których wymagana jest licencja) to jest tanio- oczywiście mówiąc względnie.

P.S. Na pierwsze BK przynieść zdjęcia, ale o tym będziemy sobie nawzajem przypominać.

Windows 7 Chrome
Rysiek Mężczyzna
nowy

Auto: 126p

Postprzez stary328 » 24 lut 2012, o 20:29

Witam
Panowie przeczytajcie na forum WPP do czego takie marudzenie doprowadza.
Sport motorowy nie jest tanim i ogólnodostępnym sportem, tak z założenia.

Zostały określone reguły gry, więc są dwa wyjścia;
- akceptujemy te reguły i bierzemy udział w grze
- nie akceptujemy tych reguł i stoimy z boku.

Jeżeli budżetu nie starcza to trzeba sprawę rozłożyć w czasie.Zbudować auto, zbudować silnik, skompletować wyposażenie , zebrać kasę na starty.
Więc Panowie do pracy, a nie marudzić

Windows XP Firefox
stary328 Mężczyzna
eNka

Postprzez Padera » 24 lut 2012, o 21:51

Przeprosze najpierw za off top, ale...
za 10 000 to można sie dobrze bawić cały rok w SO, YTP, w Pile i innych a nie udawać że sie jest bezpiecznym bo sie wydało niepotrzebnie kase na niepalne gacie.
Kiedy spierasz się z głupcem upewnij się że on nie robi tego samego.

Nowy nr tel 517 598 285.

Padera Mężczyzna
WRC

Postprzez codriver » 24 lut 2012, o 22:13

przeciez niechodzi o marudzenie, kazdy wymienia sie swoimi spotrzeżeniami, uwagami... napisałem jako pierwszy nie po to aby bic piane, tylko po to aby podzielić sie przemysleniami.

Dyskusje i ewentualne zmiany wcale nie musza wprowadzać zamieszania administracyjnego. Regulamin RSMP pojawił sie na 2 m-ce przed pierwszą rundą, a jeszcze dosłownie na kilka tygodni przez Lotosem, były wprowadzane zmiany i erraty za sprawą stowarzyszenia zawodników rajdowych i nie tylko... poprostu chcieć to móc!
Poza tym jesli spotkanie w łodzi odbedzie sie za około 1,5 m-ca, to oczywiscie na jakiekolwiek uwagi i zmiany nie bedzie juz czasu.

Konrad masz poniekąd racje, ale nie mozemy tez patrzec na wszystko przez ogólny pryzmat. Bo to ze fajnie by było gdyby było taniej to nawet bogacz powie, ale drugi moze pomyslec: owszem fajnie by było gdybym miał hajs i mogł pojechać wszystkie rundy aby rywalizowac jak rowny z równym o punkty...

No ja akurat w ubiegłym roku nie byłem w srodku tego wydarzenia, wiec niewiedziałem nic, ze wpisowe bedzie takie jak w WPP... Ciesze sie, ze znalazł sie człowiek, który przywrocił kawał historii na tory, zaskoczyło mnie tylko wpisowe w stosunku do 126p. PZM sie niezgodził na odliczanie n-2. Przecież to oczywiste :) ma byc frekwencja... Tylko nie jest to rozwiązanie do końca sprawiedliwe... W rajdach taki zapis jest stosowany, ale znając marazm pzm i słabe listy startowe w rajdach, moze kiedys rowniez zniknie... Oby nie! OKEY ale na liczenie wszystkich rund bym sie nie godził w rozmowach...

Tak czy siak auto buduje, zacząłem - trzeba skończyć... Pierwszej rundy nie pojade, choc moze sie pojawie w roli widza. natomiast pozostale mam nadzieje, ze tak - oprócz lausitz (obowiązki rajdowe)... do zobaczenia w Łodzi

Darek Gurdziołek
www.darekgurdziolek.pl

codriver Mężczyzna
nowy

Postprzez Try3ek » 24 lut 2012, o 22:23

stary328 - i przy takim podejściu skończyło by się szybciej niż się rozpoczęło. Rozumie że chcesz sobie zrobić sport dla "bogatszych" ludzi a nie dla pasjonatów bo mi się cały czas wydawała że MT powstało dla i przez ludzi z pasją do tego wspaniałego auta. Część z nas jeździ właśnie maluchem z powodu pasji a inni z powodu stosunkowo niskich kosztów więc jak sezon startów ma kosztować więcej niż zbudowanie auta to tak mam troszkę mieszane uczucia.

A co do przeliczania na km to torowe imprezy zawsze wyjdą korzystniej prędkości przelotowe są większe i robi się więcej km.

I sorka że wogóle się wtrącam nie startując w tym cyklu ale z maluchem się nie rozstaje puki co więc kto wie czy kiedyś nie wystartuje ale puki co wolą tą kasę wydać na inne imprezy choć wiadomo co tor to tor.
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez Rysiek » 24 lut 2012, o 22:23

No i właśnie powinniśmy przede wszystkim być Chrisowi wdzięczni, że zrobił to co zrobił. Padera, ale tu nikt nie mówi, że nie można, a już stwierdzenia o niepalnych gaciach nie będę komentował dalej bo aż szkoda klawiatury niszczyć. Również przeproszę za off top i powiem, że można nie wydać nic, iść do lasu, znaleźć kij i tłuc o ziemię i zabawa będzie na jakiś czas.

Windows 7 Chrome
Rysiek Mężczyzna
nowy

Postprzez DeZ » 24 lut 2012, o 23:43

Padera czy mógłbyś się powstrzymać od komentowania wątku z którym nie masz nic wspólnego ? Z takimi mądrościami to każdą inicjatywę jesteś w stanie zaorać jeszcze przed startem. Regulaminy zatwierdza PZM a my się MUSIMY do nich dostosować i nie ma innej opcji. Chyba, że dożyję czasów kiedy to PZM będzie się dostosowywał do postulatów zawodników ale tyle to nie dam rady :)

Nie chcę zamykać tematu i zablokować go tylko dla wąskiego grona zawodników MT.
Trochę szacunku dla Christa i dla reszty pasjonatów bo kasa kasą ale każdy sam wie ile czasu i zdrowia kosztuje takie hobby.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez konrade » 24 lut 2012, o 23:51

co prawda w MT nie będę startował, ale przez parę lat ścigałem się 126p i czytając ten temat aż się na klawiaturę mi cisnie stwierdzenie, że znowu malkontenci atakują...

Zrobił ktoś dla Was puchar, daje możliwości wjazdu na tor, ścigania się, zabawy, a jak zwykle coś komuś nie pasuje...za drogo? Darku spytaj Roberta ile go kosztowało pojechanie Lotosu...spytaj chłopaków w RPP ile zaplacili wpisowego za przejechanie 30km...zresztą chyba nie musisz pytać, bo dobrze wiesz jaka jest odpowiedź :)

Profesjonalny sport kosztuje, wiadomo to nie od dziś, półprofesjonalny nie będzie kosztował 1/10 z tego, byłoby dobrze jakby kosztował 1/2. Chcecie jeździć za darmo, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić wyścigi trupow wyciągniętych ze stodoły (bo nie stać na przygotowanie auta) po polu za stajnią dziadka kolegi (bo szkoda na wynajęcie toru) przy minimalnym wpisowym (żeby dziadkowi na flaszkę starczyło na zabronowanie pola po tym jak je przeorzecie)... będzie tanio, będzie fun...

Każdemu się wydaje, że da 200 pln i za to będzie miał tor, puchary, sędziów, obstawe, catering i jeszcze 100 litrów paliwa...zejdzcie na ziemie, pliz i korzystajcie z tego co Wam dają, bo niedługo w tej Polsce będziemy mieć wielkie g... a nie sport motorowy...

Windows XP Firefox
konrade Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez Rysiek » 25 lut 2012, o 00:07

Tak jak powiedziano. Powinniśmy być wdzięczni za to, że jednak się wszystko udało i MT jedzie jako prawdziwa seria wyścigowa. Regulamin jest i tak bardzo bym powiedział naprzeciw zawodnikom bo już i tak jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jest to niezbędne minimum co jest wymagana. Zakończmy zatem narzekania wlaśnie chociażbym z szacunku dla pracy, czasu i również pieniędzy jakie włożył w to przedsięwzięcie. A poza tym kubeł zimnej wody z kostkami lodu na nasze głowy, ze trzeba było Belga by polski samochod w polsce mógł w wyścigach jeździć.

Windows 7 Chrome
Rysiek Mężczyzna
nowy

Postprzez qbuś » 25 lut 2012, o 02:41

moja powyższa wypowiedź nie miała absolutnie nic wspólnego ze staropolskim marudzeniem że drogo,czu cóś...

... nie miałem wiedzy o tym że wpisowe MT będzie jak WPP- zinterpretowałem sobię to że pojedzie w ramach WPP jako klasa Maluszka... teraz wiem( DeZ, Christophe dzięki za maile) i widze że jest taniej o 100zł ale zawsze :)

... liczone wszystkie eliminacje,jeżeli jaśnie nam panujący panowie pezetmotowcy mówią że wszystkie to wszystkie... pojedziemy tylko poznań dla frajdy i funu a co... :drive:

... w poznańskim motorsporcie siedzę 13lat wiem,że nic nie ma za darmo i że to nie sport dla biednych-słowa usłyszane prosto w oczy od komisarza technicznego pzm podczas oględzin Trabanta-czy sie nadaje do wyścigów... ale jak już cos robić to z głową i przepisami bo zdrowie i życie jest najcenniejsze...

... a Chrisowi wielka chwała za to co zrobił i robi żebyśmy mogli się ścigać i oglądać Maluchy na torzach... zawsze to powtarzam i będę się tego trzymał...

Pozdrawiam Kuba :)
Polski Fiat 125p 1300... rally...
Polski Fiat 126p 650... 1978...
Cinquecento 1150... Sporting.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Zbigniew Kopras
Fiałkowo 1 62-070 Dopiewo
www.kopras.eu

qbuś Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez Kudłaty » 26 lut 2012, o 21:34

Jest dokładnie tak jak napisał Konrad. Stosunek jazdy do ceny jest na bardzo przywoitym poziomie.

Jasna sprawa - kazdy chciałby zeby było jak najtaniej, ale to jest sport na jednak profesjonalnym poziomie. Sport samochodowy jest drogi i taki bedzie, nie ma co biadolić.
Jedyne co - mozna sie było zastanawiac czy nie zrobic z Maluch Trophy imprezy "club sport" ale, skoro jednak staneło na tym, ze jest to impreza w ramach Pucharu Polski to moim zdaniem nie ma innego wyjscie jak takie koszty zaakceptowac. Gdyby nie było rund za granica to znalazł by sie ktos kto by powiedział, ze na 3 rundy w Poznaniu nie warto budowac samochodu i ze mało jazdy, za duzo kosztów...a wiecej rund WPP nie ma.

Wpisowe jest troche nizsze( w GSMP, o czym Konrad nie napisał, tez jest dla maluchów tylko o 100zł nizsze ), sa dopuszczone ciuchy z utracona homo, fotele i pasy z utracona homo...chcielibyscie jezdzic w t-shirtach i na seryjnych fotelach czy co? :roll:

Zapłacic 100zł i jechac seria mozna w KJSie - po to sa imprezy amatorskie zeby było tanio.

Także chciał nie chciał musimy takie koszty przełknac i tez sie zgadzam, ze powinnismy byc wdzieczni Chrisowi, ze mu sie chciało i chce, a nie oczekiwac ze wszystko bedzie za darmo, a moze jeszcze nam dopłacą :mrgreen: Wpisowe do całego cyklu o ile wiem jest po to, zebysmy mieli numery i puchary ( tak było przynajmniej w zeszłym roku ). Nie oczekujcie ze Chris bedzie wszystko sponsorował.

Tak dla jasnosci - tez sie sam sponsoruje, tez nie mam kasy i tez najprawdopodobniej, w najlepszej opcji pojade tylko polskie rundy. Mówi sie trudno, iles tam lat usiłuje startowac , borykam sie z kosztami i nauczyłem sie akceptowac pewne rzeczy.

Osobna kwestia to nie odliczanie rund - to faktycznie nie jest dobry pomysł bo promuje szczęsciarzy, dojezdzaczy i bogaczy :razz: ... no ale regulamin jest taki sam dla wszystkich.

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Postprzez DeZ » 29 mar 2012, o 21:06

Właśnie się dowiedziałem, że regulamin 2012 został zatwierdzony przez PZM. Po dokonaniu jeszcze kilku kosmetycznych (przecinki itp) poprawek umieścimy go na stronie prawdopodobnie w najbliższy wtorek.

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez DeZ » 4 kwi 2012, o 20:22

Wersja oficjalna zatem udostępniamy ale czekająca na zatwierdzenie przez GKSS. Z tego co zrozumiałem nie przewiduje się już zmian.

http://maluch-trophy.pl/index.php?optio ... &Itemid=88

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Postprzez natenczas » 9 kwi 2012, o 16:04

Witam

W regulaminie 2012 istnieje bardzo nieprecyzyjny zapis:

"Dopuszcza się przeróbki na podstawie seryjnie zamontowanych w Fiacie 126 cylindry, tłoki, korbowody, głowica i gaźnik (z seryjnym kolektorem dolotowym)."

i chciałbym wiedzieć jak należy go interpretować, tzn. co on w istocie dopuszcza.

Pozdrawiam

Macintosh Chrome
natenczas Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez RUFF » 9 kwi 2012, o 16:46

Dopuszcza przerobienie wyżej wymienionych seryjnych części.

RUFF Mężczyzna
WRC

Auto: 126p i.e

Postprzez natenczas » 9 kwi 2012, o 22:22

RUFF napisał(a):Dopuszcza przerobienie wyżej wymienionych seryjnych części.

Ok. ale czy dokonując przeróbek wolno dokładać materiał np. poprzez napawanie, metalizację, przykręcanie, nitowanie itp. ?

A ponadto przykładowo:

1. czy przeróbka seryjnej głowicy dopuszcza jedynie przeróbki zamontowanych w niej fabrycznie seryjnych gniazd i seryjnych zaworów, czy też dopuszcza: wymianę gniazd i zaworów na gniazda i zawory o innej średnicy, wymianę sprężyn zaworowych i miseczek oraz przestawianie prowadnic zaworowych? I czy prowadnice zaworowe mogą mieć inne/różne od seryjnej średnice?

2. czy przeróbka gaźnika może obejmować sposób jego mocowania do głowicy i/lub czy zmodyfikowany gaźnik może nie mieć przepustnicy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Macintosh Chrome
natenczas Nie wiadomo :)
nowy

Następna strona

Powrót do Maluch Trophy