Regulamin 2012

Powrót 126p na tory wyścigowe!

Re: Regulamin 2012

Postprzez RUFF » 9 kwi 2012, o 23:05

Jeśli znajdziesz zastosowanie dla metalizacji próżniowej nitowania napawania itp to możesz. Co do obróbki głowicy to ma być na podstawie seryjnej czyli zawory prowadnice talezyki itp możesz zmienić. Co do gaźnika jeśli ci się uda to możesz usunąć przepustnice ale kolektor dolotowy ma pozostać seryjny, czyli zamocowanie gaźnika również. Tak ja to widzę czytając regulamin, jeśli jest inaczej to już tylko kontakt z organizatorem.
Ostatnio edytowano 10 kwi 2012, o 23:42 przez RUFF, łącznie edytowano 1 raz

RUFF Mężczyzna
WRC

Auto: 126p i.e

Postprzez natenczas » 10 kwi 2012, o 23:01

Właśnie się dowiedziałem, że w Dywizji 1 nie wolno przestawiać prowadnic zaworowych. Co oznacza, że o zastosowaniu dużych zaworów można zapomnieć.

Macintosh Chrome
natenczas Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez fuso » 12 kwi 2012, o 21:31

Windows 7 Internet Explorer 9
fuso Mężczyzna
nowy

Auto: F 126p

Postprzez staszekdziaslo » 21 wrz 2012, o 15:20

Z doświadczenia wiem że regulaminy zatwierdzane przez PZM nie są fajne

Linux Firefox
staszekdziaslo Mężczyzna
nowy

Auto: Mitsubishi

Postprzez DeZ » 21 wrz 2012, o 21:45

A coś bardziej konstruktywnego i na czasie ?
"na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia" - Król Julian

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Postprzez porthos » 26 wrz 2012, o 11:04

Witam

Sezon wkracza w finałową fazę, tak więc warto by pomyśleć nad uwagami i zmianami dotyczącymi sezonu 2013.

Jako potencjalny startujący i obserwator proponuję :
-niewielką, ale ważną zmianę : waga auta gotowego do startu - powinno być robione to jako zestaw "auto+driver".

Bo obecny zapis powoduje, że na starcie między najlżejszym, a najcięższym "zestawem" potrafi być różnica 20-30kg. A to jest już bardzo wiele licząc w sekundach.

Więcej zmian nie proponuję, bo stałość regulaminu na pewno uatrakcyjni zawody i ich przejrzystość dla kolejnych chętnych.

[ Dodano: 26 wrz 2012, o 11:04 ]
Przykładowo : waga auta 550 kg plus driver 85kg. Czyli waga zestawu gotowego : 635kg.

Windows Vista Firefox
porthos Nie wiadomo :)
nowy

Postprzez Kudłaty » 26 wrz 2012, o 22:42

Mowiąc szczerze nie jestem entuzjasta tego pomysłu i wcale nie dlatego, ze akurat jestem lekki :)

Waga samego samochodu ustalona na rozsadnym poziomie jest ok. Efekt wazenia z kierowca jest taki ze grubasy jezdza powycinanymi gdzie sie da wydmuszkami, a cherlaki musza kombinowac co jeszcze tutaj wsadzić zeby sie waga zgadzała :mrgreen: A na koncu i tak okazuje sie, ze jeden leje pod korek, a drugi ma wyliczone ile paliwa mu wystarczy na styk i i tak samochody róznią się wagą. Pomijajac juz ze jak w boksie wage ciała trzebaby utrzymywac na stałym poziomie - np. moja sie waha +/- 4 kg:)

Moim zdaniem sens takiego "wyrównywania szans" jest iluzoryczny.

Moja propozycja to wprowadzenie w Div 3, zamiast Bisów, na które i tak chyba nikt sie nie porwie klasy zblizonej do starej N-ki , czyli mozliwie jak najbardziej seryjnych samochodów - nic nie ryzykujemy bo div 3 i tak nie zyje, a moze poprawimy jeszcze bardziej frekwencje. Wiem, ze czesc ludzi uwaza ze N-ki beda oszukane, ale div 1 tez moze byc oszukana, wiec nie jest to dla mnie argument.

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Postprzez porthos » 27 wrz 2012, o 10:56

Kudłaty napisał(a):Mowiąc szczerze nie jestem entuzjasta tego pomysłu i wcale nie dlatego, ze akurat jestem lekki :)

Waga samego samochodu ustalona na rozsadnym poziomie jest ok. Efekt wazenia z kierowca jest taki ze grubasy jezdza powycinanymi gdzie sie da wydmuszkami, a cherlaki musza kombinowac co jeszcze tutaj wsadzić zeby sie waga zgadzała :mrgreen: A na koncu i tak okazuje sie, ze jeden leje pod korek, a drugi ma wyliczone ile paliwa mu wystarczy na styk i i tak samochody róznią się wagą. Pomijajac juz ze jak w boksie wage ciała trzebaby utrzymywac na stałym poziomie - np. moja sie waha +/- 4 kg:)

Źle zrozumiałeś tą propozycję. Tu chodzi o to, aby auto dalej miało 550kg (div1), ale żeby była ustalona waga dla kierowców - uśrednione 85kg (lżejszy dodaje do auta, cięższy musi więcej pobiegać)

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez Try3ek » 27 wrz 2012, o 14:56

a ja się dziwie po co w regulaminie są takie drobiazgi jak waga auta, dużo ludzi musi je dociążać jeździć z seryjnymi szybami i takie dociążenie jest napewno mniej bezpieczne zresztą jak same szyby. Nie wyobrażam sobie jak by takie odważniki 20kg uderzyły w kogoś.
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez porthos » 27 wrz 2012, o 15:07

Try3ek napisał(a):a ja się dziwie po co w regulaminie są takie drobiazgi jak waga auta

Wyjasnij mi co jest nie do zrozumienia w jednej z fundamentalnych podstaw w motorsporcie ?

Waga jest podana po to, aby ktoś nie kombinował z odciążaniem budy do 450kg, gdzie w każdym możliwym miejscu jest dziura i zderzenie przy 30km/h jest zabójcze.

Skąd wiesz że takie dociążenie jest mniej bezpieczne ? jest o wiele lepiej zamocowane niż inne rzeczy (na pewno nie na opaski zaciskowe - niektórzy potrafią złożyć tak połowę auta). Do tego odciąża się auto po to, aby równając wagę do regulaminu, można było ten balast umieścić niżej i w odpowiedniejszym miejscu.

Jest temat taniej klasy - może w niej się wypowiesz ?

Windows 7 Firefox
nowy

Postprzez Kudłaty » 27 wrz 2012, o 21:27

No, to troche zmienia postac rzeczy - stała waga samochodu plus usredniona kierowcy brzmi sensowniej, choć nadal jestem zdania ze jest to wyrównywanie szans na siłe:). No ale ok, jestem neutralnie ustosunkowany - jesli zostanie tak jak jest bedzie ok, jesli zmieni sie waga kierowcy - dołożę 15 kg "przyjaciela" jak mawia Konrad.

albo najem się pączków;)

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Poprzednia strona

Powrót do Maluch Trophy