Pytanie dotyczące dokumentów

Powrót 126p na tory wyścigowe!

Pytanie dotyczące dokumentów

Postprzez Fiodor » 5 paź 2012, o 14:27

Witam,
Ponieważ to mój pierwszy post, na wstępie chciałbym się przywitać. Nazwyam się Grzegorz i jestem z Warszawy. W najbliższej przyszłości chcę przygotować Malana do wyścigów z serii MT.
I już na samym początku mam pytanie/wątpliwość. Jak wiadomo główną bolączką są koszty przygotowania auta. Dlatego staram się "oszczędzać" już od samego początku. Trafia mi się zdrowa baza do budowy, cały Maluszek. Cena? Bardzo okazyjna, właściwie jest to groszowa sprawa. Ale nie ma do niego dokumentów. Z tego co wiem został kiedyś wyrejestrowany, obecnie jest bez prawa rejestracji czy coś w tym rodzaju. W każdym razie papierów nie ma i nie będzie. Co w takim przypadku? Czy podczas wyrabiania Książki Auta Sportowego potrzebny jest dowód rejestracyjny? Czy w ogóle podczas całej serii jest on gdziekolwiek wymagany? Skoro nie ma dokumentów, co z ubezpieczeniem?
Z drugiej strony myślałem o kupieniu drugiego, tylko dla dokumentów. Ale też ma to swój minus, gdyż wtedy muszę go zarejestrować i opłacać OC, co jest dodatkowym kosztem.
Wierzę, że osoby na tym forum pomogą mi w tym, a także w późniejszych kłopotach/pytaniach.
Pozdrawiam, Grzesiek "Fiodor".

Windows 7 Internet Explorer 9
Fiodor Mężczyzna
nowy

Re: Pytanie dotyczące dokumentów

Postprzez Try3ek » 5 paź 2012, o 15:12

koszty przygotowanie malucha plus wszystkie związane ze startem są na tyle doże w porównaniu do zakupu samego malucha że jak wydasz zamiast 500zł wydasz 1500zł to będzie naprawdę malutka różnica a jak będziesz chciał sprzedać auto to przy niezarejestrowanym sprzedasz go wyłącznie na części. Na rynku idzie znaleźć jeszcze ładnego malucha w rozsądnych pieniądzach więc ja choć by z tych powodów się nie bawił w takie coś.
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez Fiodor » 5 paź 2012, o 15:26

Tego Malczana mogę mieć za przysłowiową flaszkę. Więc zawsze zostaje ten tysiak w kieszeni na inne mody czy też ubiór itp. W ostateczności i tak go wezmę, ale jako dawce części.
Ale pytanie dotyczyło czego innego :) Da sięczy nie? Pomijamy fakt odsprzedaży i tego, że na zawody jeździłby na lawecie.

Windows 7 Internet Explorer 9
Fiodor Mężczyzna
nowy

Postprzez Kudłaty » 6 paź 2012, o 14:13

Da się.

Samochód na torze nie musi miec dowodu rejestracyjnego, czesc aut budowanych od podstaw do wyscigów nigdy go nie miała, podobnie jak czesto fabrycznego numeru vin.Formuły zresztą tez sa niezarejestrowane :)

Mój poprzedni maluch był niezarejestrowany - jak startowałem pierwszy raz w GSMP to delegat powiedział mi, ze samochód musi miec numer co nie znaczy ze oryginalny - po prostu musi byc identyfikowalny. Nabiłem numer ustalony z delegatem, ten sam wpisalismy do ksiazki samochodu sportowego i było ok.

Co do ubezpieczenia - Wydaje mi sie, ze nie ma z tym problemu . Nie wiem do konca jak to jest formalnie z ubezpieczeniem na torze - W górach był kłopot, bo tam musi byc OC, a tak jak piszesz niezarejestrowanego ciezko ubezpieczyc. Zdaje sie ze juz jest rozwiazany - napisz do 5turbo , on przerabiał ten temat ze swoją formułą. Natomiast na torze nikt ode mnie nigdy OC nie wymagał, a 5 turbo w czasie kiedy dopiero walczył z ubezpieczalniami , bez problemu startował na torze, podobnie jak inne formuły. Mnie takze nikt na BK nigdy nie pytał o OC - z czego wnosze ze na torze brak OC nie jest problemem.

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Powrót do Maluch Trophy