Dywizja 0 w sezonie 2014

Powrót 126p na tory wyścigowe!

Dywizja 0 w sezonie 2014

Postprzez Kudłaty » 6 gru 2013, o 00:25

Jak pamiętacie, w zeszłym roku zrobiliśmy pierwsza przymiarkę do dywizji 0 , która z założenia ma być alternatywa dla zawodników szukających ograniczenia kosztów. Teraz robimy przymiarkę drugą - samochody nie będą seryjne, lecz z ograniczonymi przeróbkami które powinny zapewnić sensowne osiągi przy zachowaniu wysokiej trwałości i możliwie niskich kosztów eksploatacji. Taka "mała dywizja 1"

W pliku znajduje się propozycja zmian w regulaminie dyw 0. Plik zawiera punkty z ogólnego regulaminu MT, które dotyczą dyw 0 i których dotyczą zmiany, oraz szczegółowe przepisy dotyczące dyw 0. Regulamin powstał dzięki Jackowi Chojnackiemu, przy moim skromnym udziale

Żeby dywizja 0 ruszyła w sezonie 2014, potrzebna jest deklaracja przynajmniej 8 zawodników, że są zainteresowani startami w tej własnie dywizji. Chodzi o poważne deklaracje, więc prosiłbym o przemyślane zgłoszenia, a nie pobożne życzenia:)

Zainteresowanych zawodników proszę o przesłanie najpóźniej do 15 grudnia, na PW lub na marek@conceptmotorsport.pl deklaracji zawierającej : imię, nazwisko i kontakt do zawodnika. Dodatkowo, ponieważ wciąż nie wiemy czy w przyszłym roku jeździć będziemy jako WPP czy WSMP (co jak wiecie może spowodować różnice w kosztach startów) prosiłbym o dopisanie czy wystartujecie tylko jeśli będzie to WPP, tylko jeśli WSMP, lub ze jest wam wszystko jedno bo i tak wystartujecie:)

Zaznaczam, ze nie jest to propozycja regulaminu do dyskusji tylko gotowiec do zgłoszenia do PZM - więc jeśli regulamin Wam odpowiada i chcielibyście startować - zgłaszajcie się, jeśli nie - nie zgłaszajcie;)

Oczywiście w razie co pytajcie, smiało, jeśli coś jest niejasne
Załączniki
Regulamin Dywizji 0.doc
(44.5 KiB) Pobrane 186 razy

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Re: Dywizja 0 w sezonie 2014

Postprzez karcio86 » 8 gru 2013, o 12:06

Ciekawe , proponuje dodać zapis żeby wysokość cylindra była seryjna oraz blok silnika. Bo nie tylko glowica można uzyskać stopień sprezania. Albo np pojemność komory spalania, bo można by ja zaspawac :p
GŁOŚNO I BOKIEM :)
Łutututu Team

Zapraszam na fun page ---> https://www.facebook.com/malabialawyscigowka <---

Linux Safari
karcio86 Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez Try3ek » 8 gru 2013, o 21:35

można też użyć głowicę z 600 wtedy też będzie mniejszy stopień sprężania
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez karcio86 » 9 gru 2013, o 13:24

Chyba większy :p więc ten główny zapis bym poprawił
GŁOŚNO I BOKIEM :)
Łutututu Team

Zapraszam na fun page ---> https://www.facebook.com/malabialawyscigowka <---

Linux Safari
karcio86 Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez Try3ek » 10 gru 2013, o 00:48

to miałem właśnie na myśli, ciekawe gdyby zjechać cylindry i głowica od 600 jak by to była fajna N
można jeszcze osadzić gniazda z zaworami głębiej by nie frezować tłoków, złożyć bez uszczelki i pewnie kilka takich myków i mamy mocny silnik dalej zgodny z regulaminem.
klawiatura tutaj można sporo się pobawić, lżejsze zawory byle średnica się zgadzała, brak alternatora sama oś, w gaźniku można użyć szczelinówki do tego założyć małe 12" koła np 145/70 albo 165/60 i jazda, za dużo w tej dywizji niedomówień.
Kwestia tego czy ktoś się zdeklaruje, troszkę dziwne dzielić klasy na tyle jak jest kilkunastu zawodników.
G Ł O Ś N O i BOKIEM...
Poznańska Grupa Rajdowa

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez szparag » 10 gru 2013, o 13:49

Jako, że to mój pierwszy post, przede wszystkim chciałem się przywitać. Jestem mocno zielony w kwestii wyścigów samochodowych. Od początku śledzę Maluch trophy i jestem bardzo mocno zainteresowany startem w dywizji 0, głównie ze względu na brak doświadczenia, no i oczywiście koszty uważam tą dywizję za ciekawą.
Chciałbym zapytać o kilka podstawowych rzeczy, dla was jak sądzę oczywistych więc proszę o wyrozumiałość.

1. Klatka bezpieczeństwa - czy jest konieczna i jeśli tak to jaka i czy musi mieć homologację itp. Wiem że jest potrzebna ze względów bezpieczeństwa, ale czy jest wymagana ?
2. Fotel kierowcy - czy musi posiadać homologację ?
3. Ubiór, czyli kombinezon, rękawice, buty itp - czy muszą posiadać homologację ?
4. Pasy bezpieczeństwa, czy muszą posiadać homologację i czy jest określona ilość punktów mocowania ?
5. Czy pojazd musi być zarejestrowany i dopuszczony do ruchu ?

Oczywiście z góry dziękuję za pomoc i naprowadzenie na właściwy tor.
Pozdrawiam.
Szparag.

Windows 7 Chrome
szparag Mężczyzna
nowy

Postprzez Kudłaty » 10 gru 2013, o 22:17

To jest Wyścigowy Puchar Polski, więc także w tej klasie jak najbardziej klatka jest obowiązkowa, nie musi byc homologowana, musi natomiast być zgodna z załacznikiem J art 253.8, Podobnie fotel, pasy i odzież musza posiadać homologacje FIA, chociaż póki co w przypadku fotela i pasow, w MT można używać ich do dwóch lat po wygaśnięciu terminu homologacji. Samochód startujący na torze nie musi być zarejestrowany, ani tym bardziej dopuszczony do ruchu drogowego.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminami : Maluch Trophy, WPP, oraz ze wspomnianym załącznikiem J - to wiele wyjaśni. Wszystkie dokumenty do znalezienia na stronach pzm.pl.

Kudłaty Mężczyzna
eNka

Auto: 126 pe

Postprzez szparag » 10 gru 2013, o 23:48

Już wszystko mam, na stronie nie było regulaminu, ale otrzymałem go dzięki uprzejmości DeZ-a.
Dzięki za pomoc, studiuję regulamin i analizuję koszty.

Windows 7 Chrome
szparag Mężczyzna
nowy

Postprzez hwastek2 » 3 lut 2014, o 08:02

Wiadomo już czy będzie istniała ta dywizja ?
Startowałbym w tej dywizji bo zaczynam budować malucha a to jest dla mnie najlepsza opcja

Windows 7 Firefox
hwastek2 Mężczyzna
nowy

Auto: fiat

Postprzez Dinożarł » 3 lut 2014, o 22:31

Niedawno otrzymałem informację, że Dywizja 0 wystartuje w tym sezonie. Jeśli zbierze się minimum 6 autek będzie pełna klasa z własną klasyfikacją. Jeśli samochodów będzie mniej, Dywizja 0 zostanie dołączona do Dywizji 1. Za każdym razem gdy będzie minimum 6 samochodów, zawodnicy zostaną sklasyfikowani w Dywizji 0.

Windows XP Firefox
Dinożarł Mężczyzna
nowy

Auto: Piździk

Postprzez Niedźwiedź » 4 maja 2014, o 16:28

Witam. Dopiero co dowiedziałem się o Maluch Trophy i mam w związku z tym pytanko. Czy w każdej z Dywizji (0,1,2) jest wymagana licencja kierowcy ?

Windows 7 Chrome
Niedźwiedź Mężczyzna
nowy

Auto: Toyota Corolla E11

Postprzez DeZ » 5 maja 2014, o 11:42

Jeśli chodzi o licencję wyścigową to oczywiście tak. Kursy są kilka razy w roku w AW więc nie problem wyrobić.
"na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia" - Król Julian

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Powrót do Maluch Trophy