[S] BMW E36 318is Coupe

Tutaj umieszczamy oferty kupna/sprzedaży pojazdów.
Oferta kupna ma być oznaczona [K] przed tytułem tematu, sprzedaży [S] przed tytułem tematu. Ogłoszenie powinno zawierać opis i przynajmniej jedno zdjęcie pojazdu.

[S] BMW E36 318is Coupe

Postprzez VooR » 7 maja 2017, o 11:02

Sprzedam (całkiem teoretycznie, bo wcale nie chcę, ale życie próbuje mnie zmusić) BMW E36 318is "Der Flaschenzug".

Samochód budowałem od zera z planami pojeżdżenia nim przez długi czas, ale jednoczesne pojawienie się dziecka i budowa domu tak znacząco ograniczyło mój wolny czas i środki na zabawę, że realnie nie jestem w stanie jeździć częściej niż 3-4 razy w roku :( A żal mi patrzeć jak to auto stoi i rdzewieje zamiast przynosić frajdę.

Włożyłem w ten projekt kupę energii i jeszcze więcej pieniędzy (jakieś 25-28k PLN, przestałem liczyć w pewnym momencie, żeby się nie denerwować). Wszystko budowane było na absolutnie nowych częściach, bez półśrodków i chodzenia na skróty, bo takich rozwiązań nie uznaję. Auto ma potencjał do dalszej rozbudowy, silnik jest w bardzo dobrym stanie - nic nie cieknie, pali od strzała, nigdy nie zawiódł. Razem z autem dam zainteresowanemu namiar na mechanika, który zajmuje się nim od początku i zna w nim każdą śrubkę, więc serwisowanie nie będzie problemem - zarówno między zawodami, jak i w ich trakcie. Na 90% napraw i modyfikacji posiadam rachunki i faktury, które mogę przedstawić do wglądu. Auto jest rajdówką i jak rajdówka wygląda, jeśli ktoś szuka cukiereczka z salonu, to niech szuka dalej ;)

Auto wymaga miłości w kilku miejscach: przedni zderzak jest mocno obity, niektóre zaczepy są połamane, prawy kierunkowskaz ma urwany zaczep i zerwane kabelki (10 minut z lutownicą), ręczny hamulec nie działa - układ wymaga dopracowania. Działa natomiast cała elektryka, włącznie z podnoszeniem i opuszczaniem szyb, co jest raczej rzadkością w tego typu autach.

Jeśli się nie sprzeda, to płakać nie będę i dalej będzie pojawiać się na imprezach w okolicach Poznania. Auto do obejrzenia w Suchym Lesie koło Poznania. Za pół darmo nie oddam, więc ofertom typu "biere za dychę" zdecydowanie dziękuję. Poniżej konkrety odnośnie modyfikacji.

BMW E36 318is Coupe
Rok produkcji 1992
Na liczniku przejechane 384.000, nie wiadomo jaki jest realny przebieg.
Po zbudowaniu auto jeździło tylko na Superoesach w Poznaniu i Power Stage Bednary - łącznie 8-10 imprez, czyli oesowo jakieś 300-400km.

Modyfikacje nadwozia:
- załatanie ognisk rdzy plus wstawienie nowych progów
- wycięcie szyberdachu
- odelżenie całego nadwozia
- przemalowanie na biało
- lekka maska Mikinka
- lekka klapa Mikinka
- klatka skręcana Staffa zmodyfikowana i miejscami przespawana, zgodna z zał. J
- podłoga i podstopnice z blachy ryflowanej
– rozpórki nadwozia (przednia i tylna) Staffa
– zapinki maski i klapy bagażnika Sparco
- wymieniona przednia szyba i uszczelka - Nordglass

Modyfikacje wnętrza:
- przemalowanie na biało, dach na czarno
– fotele kubełkowe – Bimarco Cobra II dla kirowcy, Speed dla pasażera
– pasy 4-punktowe OMP 3-calowe
- gaśnica 2kg z mocowaniem przy tunelu
– naba + sportowa zamszowa kierownica
– wyłącznik prądu w kabinie

Modyfikacje mechaniczne
– zawieszenie gwintowane MTS
– komplet tulei poliuretan Olkusz
– regeneracja / wymiana wszystkich elementów zawieszenia plus pomalowanie proszkowe na niebiesko
– regeneracja wszystkich zacisków hamulcowych
– tarcze i klocki hamulcowe – Mikoda + TRW
– przewody hamulcowe w oplocie stalowym
– szpilki w kołach (szybsza wymiana kół)
– dystanse aluminiowe na koła 15mm
– nowy, lżejszy akumulator
– sportowy filtr powietrza – wkładka
– hydrauliczny hamulec ręczny
– całkowicie nowy układ wydechowy wyliczony dla tego silnika
– nowe sprzęgło
– short-shifter
– roczne opony Federal 595 RSR 195/50 R15
- w czerwcu 2016 zmieniony dyfer na 4.45 ze szperą 25%
- camber plates na przód
- modyfikacja komputera przenosząca odcięcie zapłonu z 6500 na 7200 obr.
- regeneracja przekładni kierowniczej
- dodatkowe halogeny do jazdy nocnej, układ z włącznikiem w kabinie (grudzień 2016)

Opis modyfikacji i zdjęcia z budowy: http://rally.pdmg.pl/der-flaschenzug-budowa-samochodu/
Dla zainteresowanych poważnie więcej zdjęć w dobrej jakości mogę wysłać na maila.

Do auta dokładam:
- maska i klapa metalowa
- zderzak tylni
- dyfer 3.45
- komplet felg (białe)

Cena wywoławcza do negocjacji 16.900 dla forum, na portalach będzie drożej.

Możliwa zamiana / zamiana z dopłatą na Mazdę MX-5 NA/NB/NBfl - warunek minimalny silnik 1.8, torsen i działające wspomaganie kierownicy.

Windows Chrome
VooR Mężczyzna
eNka

Re: [S] BMW E36 318is Coupe

Postprzez dembol » 11 maja 2017, o 21:55

Planujesz jeszcze starty? Bo chyba za dużo autem nie pojeździłeś :(

dembol Mężczyzna
WRC

Auto: Brak

Re: [S] BMW E36 318is Coupe

Postprzez VooR » 15 maja 2017, o 14:29

Auto sprzedane, poszło w dobre ręce (mam nadzieję, bo do znajomego). Zapewne w najbliższym czasie zobaczycie je w nowych barwach na SoS i PSB.

Co do mnie - planuję jeszcze starty jak najbardziej. Mój plan to podłubany MX-5 jako fun car + okazyjne starty, dopóki nie będę mógł wrócić tak, że przynajmniej raz w miesiącu na spokojnie coś pojadę. Więc raczej nie w tym sezonie... Chociaż nigdy nie wiadomo ;)

Generalnie bakcyla podłapałem i gdyby nie totalny brak czasu w tym roku na pewno auta bym nie sprzedawał - miało mi posłużyć co najmniej 3-4 sezony. Ale jeżdżenie 3-4 razy w roku to dla mnie dupa, a nie jeżdżenie. Zero czucia samochodu, zero wjeżdżenia itd. Nie lubię robić nic na pół gwizdka, stąd decyzja o chwilowej przerwie.

Windows Chrome
VooR Mężczyzna
eNka

Powrót do Sprzedam/kupię auto