Samochód na GAZ, a dopuszczenie do SuperOES

Forum główne. Rajdy, wyścigi, pojeżdzawki, relacje.

Samochód na GAZ, a dopuszczenie do SuperOES

Postprzez Sławek » 21 lut 2017, o 14:20

Witam.
Krótko, kolega chce wziąć udział w najbliższym SuperOES, ale ma samochód na gaz. W związku z tym, że chce najpierw pojechać, dotknąć toru, zobaczyć jak to będzie, to nie chce jeszcze pruć auta i wywalać wszystkiego łącznie z instalacją gazową. Jak mu się spodoba to tak zrobi.
Przeglądałem regulaminy i nie zauważyłem nic co zabraniało by startu autem wyposażonym w instalację gazową.
Pytanie:
Czy auto z LPG może jechać na SuperOESie?

Windows Firefox
Sławek Nie wiadomo :)
eNka

Auto: Honda Civic

Re: Samochód na GAZ, a dopuszczenie do SuperOES

Postprzez Try3ek » 21 lut 2017, o 14:33

Nie można chyba że wymontuje butle, robota na 30min.

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez Sławek » 21 lut 2017, o 14:46

Nie wchodząc za bardzo w dyskusję ;)
Wiesz z doświadczenia czy wynika to gdzieś wprost z regulaminu?

Windows Firefox
eNka

Postprzez Try3ek » 21 lut 2017, o 20:03

Jest to napewno w regulaminie kjs na którym bazuje super oes, a czy jest to w tym regulaminie to by trzeba go przetestować

Try3ek Mężczyzna
WRC

Postprzez Pomarańcza126p » 22 lut 2017, o 00:35

Nie znalazłem takiego zapisu w żadnym z 3 regulaminów, które uważam, że dotyczą tych zawodów: ogólny kjs, ogólny sos, uzupełniający na najbliższy sos. Z tego co wiem to zapis w regulaminie ogólnym kjs o wymontowywaniu butli został wykreślony w 2012 roku i od tego czasu nie powrócił, dokładniej pojawił się tam jeszcze, ale został poprawiony erratą: http://www.pzm.pl/pliki/komunikat/gkss/ ... a12012.pdf w 2013 go już nie było... W regulaminie obowiązującym jest natomiast zapis, że sędziowie mogą nie dopuścić auta jeśli uważają, że stanowi niebezpieczeństwo. Ogólny zapis, chyba trochę przeczący logice wykreślania zapisie o wymontowywaniu butli, ale jest i myślę, że sędzia może go użyć. Nie mam doświadczenia z LPG na SOS, natomiast z tego co pamiętam to jak jechałem 2013 roku Magnolię (nie pamiętam roku dokładnie, ale na pewno było to już po wykreśleniu zapisu) to sędzia nas nie przepuścił z butlą, dyskusja o wykreśleniu była bezcelowa, sędzia uważał, że jest taki zapis i basta. Podsumowując: Myślę, że mogą być komplikacje...

Windows 7 Chrome
Pomarańcza126p Mężczyzna
eNka

Auto: 126p (Pomarańcza)

Postprzez Try3ek » 22 lut 2017, o 09:29

Rzeczywiście sprawdziłem regulamin i nie było ale gdzieś mi w głowie utkwiło że jednak takie coś się pojawiło kiedyś z wymontowanie butli. Więc zostaje tylko zapytanie do organizatora czy takie auto dopuści i wtedy będzie wszystko jasne, ewentualnie czy ma wymontować butlę czy może jechać z nią. Jak by nie patrzeć to takie auta są na drogach i nikt jakoś tym się nie przejmuje.

Try3ek Mężczyzna
WRC

Postprzez Sławek » 23 lut 2017, o 10:40

Też czytałem wszelkie regulaminy i nic o instalacji LPG nie było ale wolałem podpytać.
Wysłałem pytanie do AW na razie bez odpowiedzi, czekam.

Linux Chrome
eNka

Postprzez konrad1f » 24 lut 2017, o 02:00

Try3ek napisał(a):Rzeczywiście sprawdziłem regulamin i nie było ale gdzieś mi w głowie utkwiło że jednak takie coś się pojawiło kiedyś z wymontowanie butli. Więc zostaje tylko zapytanie do organizatora czy takie auto dopuści i wtedy będzie wszystko jasne, ewentualnie czy ma wymontować butlę czy może jechać z nią. Jak by nie patrzeć to takie auta są na drogach i nikt jakoś tym się nie przejmuje.

kiedyś było - na szczęście tylko przez chwilę ;)

Windows 7 Chrome
konrad1f Nie wiadomo :)
WRC

Powrót do Forum Rajdowe