Rajd Yeti z nowymi próbami 5 luty Leszno

Forum główne. Rajdy, wyścigi, pojeżdzawki, relacje.

Rajd Yeti z nowymi próbami 5 luty Leszno

Postprzez herbi » 29 sty 2017, o 13:21

Oprócz trzech dobrze znanych prób w Lesznie – na placu przy siedzibie firmy LOB SA, na targowisku Manhattan oraz w Garzynie, załogi będą musiały zmierzyć się z trzema nowymi próbami – w Pawłowicach oraz w dwóch miejscach w Robczysku. Wszystkie próby odbędą się na nawierzchniach utwardzonych – beton, asfalt. Oprócz tego, po cichu liczymy, że dodatkowym utrudnieniem będzie śnieg i lód, które jeszcze lepiej zweryfikują umiejętności kierowców i ich pilotów.

Rajd YETI, będący imprezą typu KJS (Konkursowa Jazda Samochodowa) zaliczaną do ogólnopolskiej klasyfikacji RSPMO (Rajdowe Samochodowe Popularne Mistrzostwa Okręgu). Rajd odbędzie się 5 lutego (niedziela) 2017 roku.
Jest już lista zgłoszeń na stronie i regulamin.
automobilklub.leszno.pl

Macintosh Safari
herbi Nie wiadomo :)
WRC

Re: Rajd Yeti z nowymi próbami 5 luty Leszno

Postprzez Kuba » 31 sty 2017, o 11:52

listy zgłoszeń nie znalazłem :)_

Kuba Mężczyzna
WRC

Postprzez herbi » 31 sty 2017, o 19:21

Kuba napisał(a):listy zgłoszeń nie znalazłem :)_

Jest tylko formularz zgłoszeniowy.

Linux Chrome
WRC

Postprzez LIMANY » 1 lut 2017, o 18:10

Na fejsie była. Tam też mignęły onboardy z nowych odcinków i wyglądały super. Istne Monte Carlo. :)

LIMANY Mężczyzna
WRC

Auto: Seicento 70KM!!!

Postprzez Kuba » 1 lut 2017, o 20:15

ale gdzie na fejsie ? widziałem i nawet udostępniłem wydarzenie KJS ale listy tam nie widziałem :niewiem:

Kuba Mężczyzna
WRC

Postprzez Agniess » 1 lut 2017, o 23:44

Agniess Kobieta
WRC

Auto: Mazda 323F

Postprzez Pomarańcza126p » 5 lut 2017, o 20:46

Dla mnie rajd-porażka. Brak zapoznania popsuł jakąkolwiek możliwość zabawy, nie polecam. Ilość startujących, jest chyba w tym przypadku dobrym wskaźnikiem jakości, 23 załogi. W sumie to trochę szkoda, bo próby mogły by być całkiem spoko, sporo lokalizacji z potencjałem...zmarnowanym...

Windows 7 Chrome
Pomarańcza126p Mężczyzna
eNka

Auto: 126p (Pomarańcza)

Postprzez herbi » 5 lut 2017, o 21:48

A gdzie ty na kjs masz zapoznanie. Chyba pomyliłeś dyscypliny :)

Linux Chrome
WRC

Postprzez Pomarańcza126p » 5 lut 2017, o 22:00

Nie pomyliłem :?
"2.2. Dodatkowo zaleca się, aby:
 organizator umożliwił uczestnikom zapoznanie z trasą prób. Organizator
obowiązkowo musi dostarczyć rysunek poglądowy trasy przejazdu,
odzwierciedlający stan faktyczny próby. Jeżeli próby występują w kilku miejscach
organizator może w ramach pierwszej pętli przeprowadzić zapoznanie z trasą prób."

Oczywiście umiem czytać i wiem, że nie jest to obowiązek, ale przy takich próbach wg. mnie to konieczność. Gdzie jest? Z tego co jechałem Np. Rajd Magnolii, I Rajd Wielkopolski.

Windows 7 Chrome
Pomarańcza126p Mężczyzna
eNka

Postprzez herbi » 5 lut 2017, o 22:18

Zaleca tzn. W miarę możliwości. Jak byś nie zauważył rajdy które wymieniłeś są radami dwudniowymi. Masz odpowiedź dlaczego miałeś zapoznanie. Tutaj nie było takiej możliwości, bo rajd trwał by po pierwsze do nocy, a po drugie zawodnicy jechali by w różnych warunkach ( noc -dzień ), a to by dopiero było nie sprawiedliwe. Rysunek poglądowy miałeś wraz z regulaminem w teczce razem z papierami. Trzeba wyjść z auta i przejść się po próbie panie kolego a nie grzać się w autku. Na tym ta zabawa polega.

[ Dodano: 5 lut 2017, o 22:41 ]
Jak sam widzisz trochę nie jest tak różowo jak to przedstawiles, bo nagle się okazało , że te rajdy które wymieniłeś są na zupełnie innym regulaminie, który można zrealizować z racji dwóch dni, a to czas i koszty.

Linux Chrome
WRC

Postprzez Pomarańcza126p » 5 lut 2017, o 23:02

Rysunek miałem i na tyle ile to było możliwe korzystałem, tak jak napisałeś rysunek był poglądowy. Nie było takiej możliwości, żeby bezpiecznie się przejść po próbie, poza tym z tego co kojarzę to wejście w strefę przed czasem jest regulaminowo karane, z obszaru przed strefą oglądałem, na tyle ile się dało. Fakt to były rajdy 2 dniowe, natomiast, czy się nie da, jak się nie chce to na pewno się nie da. Na zapoznanie w wymienionych rajdach z tego co pamiętam przeznaczone były ok. 3h, więc nawet przy tym ustawieniu przy zredukowaniu trochę czasu na administrację i BK, dałoby radę to wcisnąć. Na wielkopolskim zapoznanie każdego odcinka było 2-krotne. Oczywiście, było mniej odcinków, jakby ktoś policzył, to może by się okazało, że było mniej dojazdówek. Ale też zapoznanie było w trybie wolnym, tutaj można by np. zrobić za autem organizatora, oczywiście pojawia się problem kolizyjności trasy, ale to też można rozwiązać, tym bardziej, że załóg było mało...Można wrzucić filmik z trasy... Wyrażam swoją opinię jako uczestnik, nie mam mega doświadczenia, ale brałem udział w paru kjs-ach i myślę, że taka frekwencja, w takim okręgu to nie przypadek i wskazuję na to co mi nie pasowało, jeśli dotrze to do organizatorów to może coś poprawią, jeśli do ludzi, którzy chcieliby pojechać ten kjs jako swój pierwszy w życiu, to może się nie spaczą na początku.

[ Dodano: 5 lut 2017, o 23:19 ]
Co do nagrań, to przepraszam, dopiero teraz natknąłem się na nagrania z nowych odcinków, szkoda, że informacje są tak porozrzucane.

Windows 7 Chrome
Pomarańcza126p Mężczyzna
eNka

Postprzez herbi » 5 lut 2017, o 23:34

Wjazd jest autem karany, ale w pkc a nie wejście to różnica podstawowa. Zobacz ile zawodników chodzi po próbie. Zbiegiem okoliczności będzie fakt że zazwyczaj to czołówka ? Ja Ci mówię że nie i pewnie do tego z czasem dojedziesz.
Możesz wyrazić swoją opinię ale nie jesteś obiektywny tzn. Porównujesz dwie różne imprezy z których organizacja wynika głównie różnicy czasu.
Co do frekwencji to oczywiście że nie przypadek, ale błędnie to interpretuje,a szkoda. Proponuję pojechać trochę dalej np. Dzisiaj była załoga z Krakowa i zobaczysz że jednodniowy kjs wszędzie jest rozgrywany na podobnych zasadach. Pojedziesz na dolny Śląsk lub w podkarpackie to frekwencja jest razy 3, ale to wynika z braku imprez w okolicy. Okręg poznańskich kjs niestety jest w tej niekorzystnej sytuacji że ma tor Poznań i Bednary w bardzo bliskiej odległości i zapewniam Cię że temat jest trochę bardziej skomplikowany zarówno na organizacji jak realizacji kjs niż np. Superoes. Proponuję trochę pojeździć po Polsce i gwarantuje że twoje zdanie będzie inne , bo wiedzą też będzie inna.
Możemy pogadać za rok jak zaliczysz trochę kjs w promieniu 250 km na południe od Poznania.
Myślę, że dalsze wywody nie mają sensu.
Czytaj dobrze regulaminy na przyszłość.
Pozdrawiam

Linux Chrome
WRC

Postprzez Pomarańcza126p » 6 lut 2017, o 00:58

Myślę, że też ta dyskusja nie ma przyszłości. Dzięki za podpowiedź co do chodzenia, nie byłem tego pewny, mam nadzieję, że obowiązuje ona wszędzie, gdyż czytam dobrze regulaminy, tylko ich interpretacje są różne, fakt karany jest wjazd, ale nie raz widziałem kolejkę pilotów przed żółtą tablicą czekających na wejście o danej minucie (tak w temacie patrzenia na czołówkę), dodatkowo zastanawiających się nad wchodzeniem w kasku. Nie zmienia faktu, że na próbach poza 1 i 2, nie było takiej możliwości, ze względu na to, że trzeba by wejść na trasę próby, poza tym nie było na to czasu, po dojazdówce. Myślę, że nie pogadamy za rok, bo na razie przynajmniej nie mam zamiaru jeździć w imprezach, które są wg. mnie gorzej organizowane, skoro mam pod dostatkiem tych lepszych i to bliżej. Wyraziłem opinię, nie porównując, zacząłem porównania w odpowiedzi na Twoje zapytanie gdzie są zapoznania na kjs. Z ciekawości, jeśli możesz to podeślij mi nazwy takich imprez o których piszesz, jestem z północy, południe jest mi mało znane, ale ciekawi mnie jak oni to rozwiązują.

[ Dodano: 6 lut 2017, o 02:24 ]
Gdybym na pytanie do dyrektora rajdu, (tuż po rejestracji, gdzie byliśmy specjalnie wcześniej) usłyszał, że możemy zrobić sobie pieszo, to byśmy zdążyli obskoczyć przynajmniej część odcinków i sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Ja za to dostałem odpowiedź podobną jak tu od Ciebie, że się pomyliłem z dyscypliną i że będzie czas po dojazdówce, bo są tak ułożone czasy przejazdu, uważam, że to złe podejście do zawodnika. Po niektórych dojazdach czas był, po innych nie, ale jak a był to nie wchodziłem dlatego że: a) błędnie interpretowałem kary PKC, b) nie pchałem się między jeżdżące rajdówki (a odcinki oprócz 1,2 by tego wymagały). Myślę, że popełniasz błąd z takim podejściem do frekwencji, gdyż właśnie ten rajd stracił 2 załogi (pilotuję okazjonalnie, więc mnie, no i tego kierowcę, z którym jechałem), a rozmawiałem wcześniej z innym kierowcą, który startuje regularnie, a też z tego rajdu po 1. razie parę lat temu zrezygnował (dopytałem tyle, że przez taryfy), więc zakładam, że miał podobnie. Jechałem kiedyś odcinek z opisem z filmu i rysunku trasy i było o niebo lepiej. Wystarczyłoby to zebrać i wstawić w jedno miejsce, a tutaj regulamin na stronie, wydarzenie na fb, na którym nic nie ma, i większość informacji na fb klubu, gdzie nagranie wrzucane na andrzejkowy w grudniu... Szkoda mi tego rajdu, bo widzę, że ma fajnych sponsorów, nagrody, miejsce pod odcinki.

Windows 7 Chrome
Pomarańcza126p Mężczyzna
eNka

Postprzez Try3ek » 6 lut 2017, o 08:41

niestety albo stety kjs mają swój urok w postaci tego że trzeba więcej się napracować, swego czasu jak były pokazane próby to się jechało kilka dni przed rajdem i tam gdzie można było wejść się oglądało, przechodziło na pieszo i robiło możliwie najlepszy opis. Jak były to firmy to czasem też nas wpuszczali, a jak nie to w 90% przypadków szło przejść się, albo przebiec przed próbą, czasem pilot pilnował czasu na PKC a czasem był czas by razem się przejść. Zdarzało się że nie było możliwości zapoznać się z próbą i jechało się na żywioł ale że były 2-3 pętle to potem już był opis i jakoś to szło i nikt nie narzekał. A to były czasy gdzie nawet nie było darmowych serwerów by wrzucić zdjęcia z próby, nie wspominając o filmie.
Więc sporo pracy i kilometrów się robiło by taka imprezę pojechać a jak się jest leniwym i chce mieć się wszystko na gotowo to chyba nie sport dla Ciebie. Zresztą dobry pilot ogarnie próbę w 2-3 minuty czasem starczy tylko spojrzeć jak nie ma budynków, a jak kierowca sucha co pilot mówi to pojedzie i bez zapoznania. Wiadomo ze zapoznanie, filmy, zdjęcia pomagają ale to nie o to chodzi by było łatwo tylko by było rajdowo.

Try3ek Mężczyzna
WRC

Auto: BMW e30 IS

Postprzez LIMANY » 6 lut 2017, o 13:35

YETI to KJS czyli takie "przedszkole rajdowe" ma swoje plusy i minusy (zmienne odcinki, doprecyzowywanie opisu, rajdowy charakter, papierologia rajdowa,klimat dojazdówek i cały dzień w rajdówce, jest też czasem wyryp, pachołki lub błocko).
I nie każdy ma ochotę czy poprostu rajdowy ciąg żeby w to iść...i ja to rozumiem.
Ludziska wolą wygodę czyli PSB czy SO i też to rozumiem.
Z kibicującą rodzinką, na piknikowe zawody, to sam wolę na obiekt z jedną próbą i tak jedziemy. A jak marzy nam się Rally, to walimy na KJS. Więc fajnie że wysyp imprez różnych jest i każdy sobie coś wybierze.

Ale temat podejścia do oceny organizatorów w odniesieniu do frekwencji, rozeznania prób przez pilota, własnych ambicji itd. to porostu mega przykra ignorancja.

Kilka razy w Lesznie startowaliśmy, tam ludzie stają na głowie i walczą z wiatrakami, żeby dopiąć wszystko maksymalnie najlepiej jak się da. I jako zawodnicy zawsze bardzo to czuliśmy, że impreza jest właśnie dla NAS (konkretna odprawa z wolnymi pytaniami, mapki prób ,teraz nawet jakieś onboard'y były poglądowe, fajny klimat, gadżety, szukanie nowych odcinków, pyszne żarełko w miłym miejscu i puchary na koniec).

Więc rodzaj imprezy i frekwencję oddzielmy grubą linią od tego, jak super robotę robią ludzie z pasją z Leszna.

LIMANY Mężczyzna
WRC

Auto: Seicento 70KM!!!

Postprzez Czaras » 6 lut 2017, o 18:12

Ja bym chciał podziękować za kolejną świetną imprezę :D Podziwiam kolegów z Leszna za to, że mimo frekwencji nadal tworzą świetne rajdy! Mam nadzieje, że będą jeszcze je tworzyć kolejne pół wieku. Tym bardziej, że są to jedyne KJS w okolicy!

Jeśli chodzi o zapoznanie z próbami to większość miejsc jest już w sieci i można było zrobić dobry opis, wystarczyło poszukać.
Magazynowa oryginalna od 3 lat na YT: https://www.youtube.com/watch?v=EVx8jZPfcmM
Pawłowice były wrzucone kilka dni wcześniej na FB AK Leszczynskiego
Garzyn i Targowisko są nagrania na jutubasku, co prawda innej trasy, ale można było śmiało obejrzeć kilka razy i dobrze zapoznać się z miejscem.
coh robczysko do trudnych nie należało, a pasze robczysko znałem już z andrzejkowego... ale to je rally, są próby, które się powtarzają i załogi, które wcześniej startowały już je znają. Tak jest i wrc i w kjs. Nie można się poddawać tylko nabierać doświadczenia.
(P.S. Zanim wystartowałem w andrzejkowym, żeby zrobić opis tej nowej wtedy próby obczaiłem teren na google earh :D )

Co do naszego startu to szkoda, że corsa odmawiała posłuszeństwa... było dla niej zdecydowanie za mokro. Wjeżdżaliśmy w kałuże i trup. Boli tym bardziej, że na próbach, w których auto działało poprawnie kręciliśmy 3 czasy w klasie :cry:

No nic... czekamy na kostruktora! Oby był tak samo rally jak yeti. Pozdr!

Czaras Mężczyzna
nowy

Auto: Wisienka K11

Postprzez Kuba » 6 lut 2017, o 19:16

pomijając dyskusje kto się zapoznał z próbami a kto nie to jednak wrzucenie całego info dot. imprezy w jedno miejsce to nie jest jakiś chyba "hi waj" dla organizatora (?)

Kuba Mężczyzna
WRC

Postprzez krecha18 » 6 lut 2017, o 23:27

Pierwszy start w KJS zaliczyłem w 2007roku, kilka z nich przejechałem i w sumie na żadnym nie spotkałem się z zapoznaniem trasy w aucie, takie rzeczy były znane tylko z Oesów w Poznaniu. Jak ktoś chciał jechać na próby wcześniej to sobie jechał bo ich lokalizacja zazwyczaj nie była tajemnicą. Pierwsze zapoznanie z jakim się spotkałem było w właśnie w Lesznie na Andrzejkowym,wynikało z tego że była mała frekwencja i dużo czasu. Wtedy też,zaproponowałem przejazd 3 razy próby Suszarnia bo był na to czas. Kto jechał Andrzejkowy to może potwierdzić, że zawodnicy mogli sobie startować praktycznie na tej próbie w dowolnej kolejności tak żeby nie zamęczyć auta 3 przejazdami pod rząd. I w sumie zdarzył się też jeden narzekający, że to za dużo, że szkoda auta itd. No taki jest klimat KJS, w Jeleniej Górze w 2007roku startowałem w KJS to odwołali jedną z prób bo nie szło przejechać terenówką. Frekwencja w Lesznie jest niska bo od wielu lat kojarzyło się z pachołkami i nie miałem sam ochoty tego jeździć. Ale zamiast wylewać żale i marudzić postanowiłem coś zacząć robić, najpierw były próby rysowania ciekawszych prób w miarę możliwości jakie dawał teren. Potem szukanie nowych miejsc, pewnie wydaje się, że to nic takiego, znaleźć teren zrobić rajd i koniec. 3 lata temu byłem pierwszy raz rozmawiać z kierownikiem terenu na którym była próba suszarnia, dopiero przed andrzejkowym udało się ten teren "zdobyć" a na Yeti kolejne dwa. A co do zapoznania to ja zawsze miałem czas przed każdą próba pochodzić i popatrzeć sobie wedle potrzeb, nie było upierdliwych sędziów którzy by się czepiali spóźnień. Koledzy z Gorzowa byli w Lesznie już po 7 rano, mieli czas popatrzeć na próby i sobie po nich pochodzić. Nie wiem w ilu jechałeś KJS ale zapraszam Cię Leszna na następny, wszyscy się bardzo staramy żeby frekwencja była jak najwyższa i zadowoleni zawodnicy.
W sumie zostaliśmy sami na placu boju, tory w Gostyniu zamknięty, kolejne KJS jak Jarocin czy Ostrów które miały świetne próby nie utrzymały się, mimo ogromu wysiłku włożonego przez chłopaków. Spróbuj znaleźć 20 kilku ludzi którzy rano o 8 przyjadą w niedzielę, stracą swój czas, paliwo do aut, a potem będą stali pół dnia w pogodzie jaka była wczoraj.

Co do umieszczenia wszystkiego w jednym miejscu to Kuba mogę się z Tobą w części zgodzić, chociaż każda z nowych prób była na fb AK Leszczyńskiego. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, ale mam nadzieję, że na kolejnym rajdzie w Lesznie będzie lepiej.

Windows Firefox
krecha18 Mężczyzna
WRC

Postprzez herbi » 7 lut 2017, o 00:26

Panowie, ale czego wy szukacie prób ? redulaminu ?.
Automobilklub ma stronę oficjalną i wszystkie info od regulaminu po próby które były od środy to były na stronie. Dodatkowo dałem info tutaj. Było zero pytań. Kolega Pomarańcza126p jest mało doświaczonym zawodnikiem nastawionym na soes, więc skąd ma to wiedzieć skoro na soes wszystko pod nos podstawione. No ludzie to nie chodzi o to żeby wszystko wiedzieć tylko mądrze szukać. Młode pokolenie niestety tak ma. Jak mu na face nie wyskaczy " wstąp na strone organizatora" to sam się nie domyśli, więc się nie dziwie, że ciężko zapamietać próbę bez pięciokrotnego upalania jak to jest w soes i to z pilotem .
Na przyszłość pytać, bo kto pyta nie błądzi i to najlepiej przed rajdem. Sami unikniecie problemów , bo wiekszość zawodników jest bez problemowa. Sami znajdą i jeszcze pomogą innym, ale trzeba im dać możliwość pomocy.
Przy okazji w imieniu organizatora jako " delegat na forum "dziękuję kilku chłopakom za parę ciepłych słów, bo to zawsze budujące. Nie zawsze było różowo raz lepiej raz gorzej, ale zawsze super atmosfera, a ona zależy od zawodników.
Tak, więc Panie Pomarańcza126p możesz pytać każdego i każdy Ci pomoże, ale nie rób z siebie ofiary, bo to ty nie dopilnowałeś zasad kjs a nie one Ciebie.
Na przyszłośc skontaktuj się ze mną to Ci pomogę.
Pamiętaj mądry uczy się od mądrzejszego z doświadczeniem, bo lepiej uczyć się na cudzych błedach.

Windows 7 Chrome
WRC

Postprzez Kuba » 8 lut 2017, o 20:54

Jeśli mapki prób były dostępne wcześniej [nie zwracałem na to uwagi, tylko listy zgłoszeń szukałem ;) ] to albo się jedzie wcześniej i w miarę możliwości bada teren. Czy to będzie dzień wcześniej czy wcześnie rano przed odbiorem adm. itd. Tu nie ma o czym dyskutować ;)

Co do zapoznawania się z próbam na KJS to są takie imprezy i były takie imprezy nawet jednodniowe. W Stargardzie publikowaliśmy mapki wcześniej i odrazu komunikat że zapoznanie jest możliwe ale wszelkie ujawnione próby trenowania załóg na późniejszej liście zgłoszeń=out z imprezy.
Nawet filmiki dostawałem od "konkurencji" że "ten upalał", nie trzeba było samemu jako org. pilnować :mrgreen:

Kuba Mężczyzna
WRC

Powrót do Forum Rajdowe