Jak zacząć?

Forum główne. Rajdy, wyścigi, pojeżdzawki, relacje.

Jak zacząć?

Postprzez pyrka95 » 26 maja 2014, o 14:04

Witam jestem nowy na forum. Może i zadam głupie pytanie ale jak w ogóle zacząć startować w Cento Cup. Od małego interesuję się wyścigami samochodowymi, teraz skończyłem "ten wiek", zrobiłem prawo jazdy, kupiłem pierwsze auto, to czemu by nie spełniać powoli marzeń? Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tej klasie wyścigów. Jak zacząć i z czym to się je. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Z góry dziękuję :)

Windows XP Firefox
pyrka95 Mężczyzna
nowy

Re: Jak zacząć?

Postprzez karcio86 » 26 maja 2014, o 18:13

Cento cup to z tego co wiem klasa na superoes na torze poznań. Startują tam cc i sc podzielone na N i A grupę. Zeby zacząć wystarczy Ci chyba seria sc lub cc , kask, prawko , wpisowe i dużo pokory na początek ;) wpisowe 150zl a jak jesteś w klubie AW to 120zl . Polecam Ci odrazu zapisać sie w klubie. Pozdrawiam ps. Może zaczniesz od malucha ? :p
GŁOŚNO I BOKIEM :)
Łutututu Team

Zapraszam na fun page ---> https://www.facebook.com/malabialawyscigowka <---

Macintosh Safari
karcio86 Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez karcio86 » 26 maja 2014, o 18:14

Wejdz na www.superoes.chronotec.pl i poczytaj regulaminy to sie sporo dowiesz.
GŁOŚNO I BOKIEM :)
Łutututu Team

Zapraszam na fun page ---> https://www.facebook.com/malabialawyscigowka <---

Macintosh Safari
karcio86 Nie wiadomo :)
WRC

Postprzez chojnik » 27 maja 2014, o 09:26

Kolego - pierwsza rzecz. Łączenie auta cywilnego z rajdówką jest dość trudne i wymaga wyrzeczeń w obie strony - zmniejszenie komfortu w codziennej jeździe i mimowolne zdejmowanie nogi z gazu na OSach, także pomyśl o tym. Sam mam jedno auto i da się i robić wynik i auta nie rozbić, ale nie jest to łatwe.

Tak jak kolega wyżej, może 126p na początek i wtedy się nie cyrtolisz ze sprzętem :drive:

Windows XP Firefox
chojnik Mężczyzna
WRC

Auto: Subaru

Postprzez SoPeL1983 » 27 maja 2014, o 11:49

Ta w szczególności że karcio ma porobione 126 bo seria to nie jedzie, nie wspomnę że Klepie nim większą część klasy 2 na sosach. Tak więc jak chcesz go ganiać myśle że M3 powinno starczyć :P

Windows 7 Chrome
SoPeL1983 Mężczyzna
WRC

Auto: Fiat SeIcento

Postprzez chojnik » 27 maja 2014, o 14:20

Jeśli powyższy post jest do mnie to chyba coś kolego Ci się pomyliło. Swoje słowa kierowałem do pyrka95 doradzając ,aby rozdzielił auto cywilne od rajdówki ,którą na początku może kupić za względnie nie duże pieniądze i zobaczyć w ogóle czy "złapie bakcyla".

Windows XP Firefox
chojnik Mężczyzna
WRC

Postprzez SoPeL1983 » 27 maja 2014, o 18:55

Kierowalem do was obojga. Slaby plan z tym fiatem 126p nie widzialem osobiscie ze mozna kupic rajdowke za 300 czy 400zl chyba ze wyjedzie i sie zabije. A jak ganiac nie umisz i joja male to moze czas sprzedac auto i zacząć grywac w karty.

Linux Safari
SoPeL1983 Mężczyzna
WRC

Auto: Fiat SeIcento

Postprzez chojnik » 27 maja 2014, o 19:25

SoPeL1983 napisał(a):nie widzialem osobiscie ze mozna kupic rajdowke za 300 czy 400zl

A kto pisał o rajdówce ? Jeździć można i cywilnym autem - a przynajmniej spróbować i zobaczyć czy to jest to - kolega się przekona, sprawdzi będzie wiedział czego chce i podejmie decyzje.

SoPeL1983 napisał(a):A jak ganiac nie umisz i joja male to moze czas sprzedac auto i zacząć grywac w karty.

Jak czytać nie umiesz to może czas sprzedać komputer i przestać się udzielać na forum :P :wink:

Windows 7 Firefox
chojnik Mężczyzna
WRC

Postprzez DeZ » 27 maja 2014, o 19:26

chojnik - 126p jest wyłącznie dla zapalonych majsterkowiczów twardzieli :piwko: . Sam widzisz na oesach co chłopaki się z nimi nabiedzą. Mało który bez mniejszej czy większej ingerencji dojedzie do mety. A to, że w przerwie między pętlami potrafią remont generalny + lakier zrobić to już inna bajka :D
Coś mi się wydaje, że koszt zrobienia malca który był by choć trochę konkurencyjny nie jest mały a w seryjnym to się kolega może nieźle pokaleczyć.
W seryjnym SC 1.1 jest już w stanie się pobawić i faktycznie sprawdzić czy ta zabawa mu pasuje. No może nie do końca seryjnym bo springi by trzeba jednak podmienić żeby lusterek nie zarysował :D
"na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia" - Król Julian

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Postprzez chojnik » 27 maja 2014, o 19:31

Pewnie masz racje. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;) Chciałem coś doradzić pomóc zielonemu (rozdzielić rajdówkę od cywila - po co ma powtarzać mój błąd?).

Windows 7 Firefox
chojnik Mężczyzna
WRC

Postprzez DeZ » 27 maja 2014, o 19:32

chojnik napisał(a):Pewnie masz racje. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem ;) Chciałem coś doradzić pomóc zielonemu (rozdzielić rajdówkę od cywila - po co ma powtarzać mój błąd?).

To jest akurat bdb porada :piwko:
"na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia" - Król Julian

DeZ Mężczyzna
B-grupa

Auto: Fiat SC 1.2

Postprzez Waligor » 19 kwi 2015, o 11:05

wilczek87 napisał(a):Ja podłączam się pod pytanko pyrka95, jestem nowy i chciałbym zacząć przygodę w rajdach:) Od czego mam zacząć?

Na dobry początek to od samochodu jakim chcesz startować i budżetu jaki chcesz na to wszystko przeznaczyć. Stosunku ile chcesz wydać na samochód a ile na starty. To tak na początek :)

Waligor Mężczyzna
WRC

Auto: BMW M3

Powrót do Forum Rajdowe